Yalıtım dendiğinde son zamanlarda akla ilk gelen uygulama kuşkusuz mantolamadır. Yapıların en ekonomik biçimde ısı yalıtımı özelliklerine sahip olabilmesini sağlayan bu yöntem, Zeytinburnu Mantolama Firmaları tarafından yoğun biçimde sunuluyor ve bir çok firma asgari nitelikleri sağlayabiliyor. Ancak bu noktada dikkatli olmak ve ehil olmayan kişilere iş teslim etmemek gerekiyor. Zira uygulamanın herhangi bir şekilde yanlış yapılması veya kullanılan yöntemlerin bilerek ve istenerek verimsiz seçilmesi, yapacağınız yatırımın boşa gitmesine neden olabilir.
Tüm Zeytinburnu Mantolama Firmaları aynı işi yapar demek elbette mümkün değildir. Biz özellikle kendi uygulamalarımızı farklı bir noktaya konuşlandırıyor, zaten bu sayede 10 yıl garantiyi gönül rahatlığıyla verebiliyoruz. Siz de nitelikli hizmetleri en uygun fiyatlarla almak istiyorsanız, mantolama yaptırmadan önce mutlaka bizimle iletişime geçiniz. Isı yalıtımı binalar için son derece önemlidir ve bina sakinlerine birçok avantaj sağlamaktadır. Son yıllarda gerek konut, gerekse iş yeri olarak kullanılan binalarda mantolama muhakkak yaptırılmakta ve mantolamaya gereken önem verilmektedir.

Mantolama Çeşitleri Nelerdir?

Binalarda sorunsuz ısınma ve ısınma giderlerinde ciddi bir tasarruf sağlayan mantolama işlemi 3 farklı biçimde yapılmaktadır. Mantolama içten yapılabileceği gibi dıştan yapılanı da tercih edilebilmektedir. Bunun haricinde sandviç tekniği olarak bilinen iki yönlü uygulama da vardır. İşin uzmanları açısından en çok tavsiye edilen ise binalara uygunluğu ve verimliliği açısından dış mantolama tekniğidir.
Mantolama yaptırmak isteyenler Zeytinburnu mantolama firmaları ile iletişime geçerek, teknikler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirler. Mantolama yapılacak olan yerde uzmanların keşif yapması ile en sağlıklı yöntem belirlenecektir. Fiyatlandırma ise yine mekan keşfi yapıldıktan sonra sağlıklı bir şekilde yapılabilir. Günümüzde hesaplı fiyatlara kusursuz mantolama işlemi yapılabilmektedir.

Mantolama Modelleri Neye Göre Seçilir?

Mantolama modelleri kullanılan malzemenin türüne göre farklı isimler altında kategorilendirilebilir. Klasik köpük mantolama, taş yünü mantolama ve diğer malzemelerle yapılan mantolama dışında söve mantolama, ahşap görünümlü mantolama, prekast dış cephe mantolama gibi modelleri mevcut olan mantolamanın binanın fiziksel özellikleri göz önüne alınarak yapılması gerekir. Zira her binanın kendine özgü fiziksel özellikleri ve ihtiyaçları vardır. Yapının fiziki koşulları hangi ısı yalıtım malzemesini ve mantolama modelini gerektiriyorsa o model tercih edilmeli ve mantolamanın amacının ısı yalıtımı, enerji tasarrufu ve enerji verimliliği olduğu unutulmamalıdır.
Mantolama modeli seçiminde estetik kaygılar da ön plana çıkmaktadır. Yapının ısı yalıtımı açısından güçlendirilmesi kadar estetik ve şık görünmesi de son derece önemlidir. Bu bağlamda mantolama modeli kadar mantolamanın estetiği de dikkate alınmalı, daha güzel, şık ve kaliteli yaşam alanları yaratmak adına doğru mantolama modeli belirlenmelidir. Çok katlı binalarda özellikle gökdelen, rezidans gibi çoklu binalarda taş yünü mantolamanın ısı yalıtımı ve yangın yalıtımı özelliklerinden fazlasıyla yararlanılmalı, çok katlı binaların daha güvenli yaşam alanları haline gelmesi sağlanmalıdır.

Kale Yapı Yalıtım Hizmetinizde

Uzun zamandır sektörün önde gelen çözümlerini üreten firmamız, her zaman olduğu gibi bundan sonra da en kaliteli uygulamaları sizlere sunuyor olacaktır. Zeytinburnu Mantolama Firmaları içerisinde haklı olarak muteber bir yere sahip olan firmamızdan alacağınız hizmetin maliyeti ne olursa olsun, niteliği en üst seviyede olacaktır. Tek yapmanız gereken bize ulaşmak ve ücretsiz keşif randevusu almaktır. Deneyimli ekibimiz en kısa zamanda adresinize intikal edecek ve projelendirme için gerekli analizi yapacaktır. Kale Yapı Yalıtım başarılı referansı ile sektörde isim yapmış bir firma olarak mantolamada profesyonelliği ön plana çıkarmakta ve bu çizgisini hiçbir zaman bozmamaktadır. Kale Yapı Yalıtım’ın kaliteli hizmetlerinden yararlanmak ve firmamızın başarılı referans bilgisi ışığında uygulamalarımızın profesyonelliğini gözlemlemek için bizi takip edebilir, ön keşif hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Kale Yapı Yalıtım ile Profesyonel Mantolama

Kale Yapı Yalıtım olarak Zeytinburnu mantolama firmaları arasında tercih edilen bir firma olmanın gururunu yaşıyoruz. Müşterilerimizin beklentilerini karşılayacak projelerin altına imza atıyor, ortaya koyduğumuz tüm çalışmalarımıza 10 yıldan 20 yıla kadar uzanan garanti süresi sunuyoruz. Her yaptığımız işin arkasında duracak özgüvene sahip olmamız müşterilerimiz nezdinde bizi güvenilir ve tercih edilir firma yapmaya devam ediyor. Profesyonellikten bir an olsun ayrılmayan çalışanlarımız, mühendis kadromuz ve yönetici ekibimizle, binanızın ihtiyaçlarını belirliyor ve bu ihtiyaçları karşılamaya yönelik projeleri hayata geçiriyoruz. Isı yalıtım malzeme seçiminden mantolama uygulama aşamalarına kadar her aşamada uzman kadromuzla hizmet veriyor, tamir, bakım ve servis hizmetlerimize müşterilerimizin kolay ulaşmasını sağlıyoruz.