Mantolama Dikkat Edilecek Hususlar

Mantolama Dikkat Edilecek Hususlar; yapı için gerçekleşecek uygulamanın sonuçlarının beklentilerle örtüşmesi bakımından çok önemlidir. Sahip olacağınız sonuç; hiç bir işe yaramayacağı gibi, bazı uygulamalarda çok yüksek maliyetlere rağmen ortalama sonuçlara ulaşılır. Biz kale yapı yalıtım olarak, ihtiyacınız olan ısı yalıtım çözümlerine en uygun koşullarda ulaşmanız için çalışıyor, minimum maliyetlerle maksimum fayda üretiyoruz.

Binalarda ısı yalıtımı için yapılan mantolama işlemi hem enerji tasarrufu hem de binaların kullanım ömrünün uzaması açısından fayda sağlamaktadır. Ancak mantolamada dikkat edilecek hususlar üzerinde önemle durularak, istenilen kalitede ısı yalıtımı sağlanabilir. Dış hava koşullarından binayı korumak istediğinizde mantolama yaptırırken ,uygulama öncesi binanın dış yüzeyinin işleme hazır hale getirilmesi gerekecektir. Detaylı bina keşif uygulaması ile metrekaresi bakımından konunun uzmanı kişilerce kalınlığı ve yoğunluğu tercih edilecek ısı yalıtım malzemeleri mantolamada dikkat edilecek hususlar arasında yerini almaktadır.

Yalıtım malzemelerinin teknik yeterliliğe sahip olması, garanti şartları, uygulama için konunun uzmanı kişilerden faydalanılması ve kişilerin teknik yeterliliğe sahip olması, ısı yalıtım levhalarının en az 3cm ve üzeri levhaların tercih edilmesi mantolamada dikkat edilecek hususlar arasında bulunmaktadır.

Ayrıca ısı yalıtım uygulamalarında m2 başına en az 6 mekanik tespit dübeli kullanılması gerekir. Kullanılacak malzemelerin birbirleriyle uyum göstermesi, levha dizilimleri doğru biçimde gerçekleştirilmesi ve oluşacak ısı köprülerinin engellenmesi, levhalar üzerine basınç uygulayacak ağırlığın dengeli bir biçimde dağıtımının sağlanması da mantolamada önemle dikkat edilmesi gereken hususlar arasında bulunmaktadır. Yapılarda ısı tasarrufu sağlayacak mantolama uygulamaları kusursuz bir şekilde yapıldığında yaşam alanlarınıza rahatlığı ve konforu bir arada sunan bir sistemi kolay ve pratik bir şekilde yaptırmış olacaksınız.

Deneyimli Firmaları Tercih Edin

Isı yalıtımı ve mantolama, sıradan yapı uygulamaları değildir. Boya ve badana gibi herhangi bir ustaya teslim edilemez. Kaldı ki, deneyimsiz ustalar boya ve badana işlerinde de sizi memnun etmeyecek sonuçlar ortaya çıkarabilirler. Mantolama Dikkat Edilecek Hususlar denince ilk madde tartışılmaz biçimde nitelikli bir firma ile çalışmaktır.

bütün risklerden uzak olmak için Kale Yapı Yalıtım ile çalışıp, kalitenin tadını çıkarabilirsiniz. Mantolama Dikkat Edilecek Hususlar konusunda sizden çok daha hassas davranacağımızdan ve sizi hiç pişman etmeyecek çözümler üreteceğimizden emin olabilirsiniz. Biz uygulamalarımıza 10 yıl garanti vererek tasarrufu katlamanızı sağlıyoruz.

Open chat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by