Mantolama kalınlıkları, yalıtım konusunda hizmet almak isteyen hemen herkesin merak ettiği konulardan biridir. Malzemelerin verimli bir şekilde kullanılabilmesi adına gerekli olan bu bilgi aynı zamanda ısı yalıtımını da kaliteli bir noktaya taşımada değerlidir.

Mantolama, binanın çevresini çeşitli unsurlarla kaplamak ve dışarıdan gelen etkileri dışarda tutarken içerdeki ısı ve sesin de dışarı yansımasına engel olmayı hedefler. Son yılların yenilikçi yapılarında tercih edilen mantolama kaliteli çözümler anlamına gelir. Mantolamanın genellikle kalın malzemelerle yapının çevrelenmesi olarak bilindiği söylenebilir. Ancak bu tamamen yanlış bir durumdur. Çünkü mantolama işlemlerinde sadece kalın malzemeler kullanılmaz. Burada değerli olan doğru mantolama kalınlıkları ile başarılı sonuçlar elde etmektir.

Mantolama Kalınlıkları Nasıl Belirlenir?

Isı ve ses yalıtımı konusunda oldukça değerli çözümler sunan mantolama çözümlerinde doğru kalınlıkların belirlenmesi adına profesyonel çalışmalar yürütülür. Bu noktada Kale Yapı Yalıtım olarak avantajlarımızı fazlası ile yansıtıyoruz!

Kale Yapı Yalıtım bünyesinde çalışan uzmanlar mantolama işlemlerinde kullanılacak olan malzemenin doğru kalınlıkta olması adına ekstra çaba sarf eder. Söz konusu çaba kapsamında mantolamanın nasıl yapılacağından önce ne ile yapılacağına karar verilir. Kalınlık belirlemesi yapılırken sadece malzeme kalitesine değil aynı zamanda çevresel faktörlere de bakılır.

Çevresel faktörler ve binanın durumu dikkate alındıktan sonra en doğru kalınlık belirlenir. Kalınlık belirlenirken hata payı da hesap edilir. Sonrasında tedarik işlemleri ile mantolama uygulamasına geçilir.

Mantolama Kalınlığı Fiyatları Etkiler mi?

Mantolama yapılırken kullanılacak olan malzemenin kalınlığı fiyatları etkileyen temel faktörlerden bir tanesidir. Kaliteli sonuçlar alınabilmesi adına dikkat edilecek olan bu konunun fiyatları ne yönde etkileyeceğine odaklanmak gerekir.

Kalın mantolama malzemeleri daima pahalıdır diye bir kural yoktur. Önemli olan koruyuculuk ve yalıtım seviyesidir. Yani çok yüksek standartlarda üretilen ve en kalın mantolama ürünlerinden daha doğru sonuçlar ortaya koyan seçenekler vardır. Bu nedenle kalınlık ve malzeme seçilmesi işlemlerinde uzmanlara söz verilmelidir. Bu da daha uygun bütçeler ile daha doğru sonuçlar alınabilmesine imkân sağlar. Kale Yapı Yalıtım olarak uzman görüşüne değer veriyor ve bu noktada kusursuz sonuçlardan yararlanmanızı önemsiyoruz.

Yalıtım Malzemelerinde Kalınlık Nasıl Değişir?

Kale yapı yalıtım olarak başarılı sonuçlar alabilmeniz açısından değerli seçeneklere olanak sağlarken başarılı olmanız adına birbirinden özel çözümlere kapı aralıyoruz. Özellikle bina ve ihtiyaçlar odaklı ürün seçimi gerçekleştiriliyor olsa da bu noktada farklı taleplere uygun farklı tercihler gündeme geliyor.

Uzman kadromuzun da kusursuz çalışmaları sayesinde ısı yalıtım çözümlerinde 4 cm ila 9 cm aralığında değişen malzemelerin kullanılmasına özen gösteriyoruz. Levhaların ısı ve ses yalıtımını maksimum derecede sağlayabilmesi açısından da EPS, XPS, Taş Yünü ve Beyaz EPS gibi seçeneklerden yararlanmayı tercih ediyoruz. Kaliteyi zirveye çıkaracak çözümlerle buluşmak ve doğru kalınlıklar ile yalıtım yaptırmak için bize ulaşabilirsiniz.

İstanbul Mantolama Kalınlıkları Ne Olmalı?

Ülkemizin en önemli şehirlerinden bir tanesi olan İstanbul’da mantolama çözümlerinden yararlanmak isteyen hemen her birey için çözümümüz var. En başarılı hizmetleri sizlerle buluştururken sıcak ve soğuktan da minimum seviyede etkilenmenizi sağlıyoruz.

İstanbul, Marmara Bölgesi’nde bulunması nedeni ile çoğu zaman mantolamada düşük talepler geldiği düşünülen bir ildir. Ancak İstanbul’un belli başlı noktalarında görülen düşük sıcaklıklar mantolamayı daha da değerli kılar. Bu anlayıştan hareketle İstanbul’da tek bir kalınlıktan söz etmek doğru olmaz. İstanbul’da mantolama kalınlıkları ne olmalı sorusuna cevap bulmak adına Kale Yapı Yalıtım’a başvurmanız çok daha doğru sonuçlara kapı aralar.