Başarılı çatı yalıtımı çeşitleri ile iç mekânı olumsuz etkilerden korumak ve başarılı sonuçlar elde etmek ister misiniz? O halde Kale Yapı Yalıtım avantajlarından yararlanarak en kaliteli sonuçları almak için harekete geçebilirsiniz. Çatılarınızın akması ya da diğer bazı sorunlarla karşılaşmasını ortadan kaldırırken aynı zamanda daha kaliteli bir görsellik sunuyoruz.

Yalıtım genellikle duvarlar için gerçekleştirilen hizmetlerin başında kabul edilir. Ancak yalıtımın sadece duvarlara değil aynı zamanda çatı gibi çevresel etkilere açık alanlara da uygulandığından söz etmek gerekir. Çatıların genel anlamda su, buhar ve ışığa maruz kalması nedeni ile yapıların zarar gördüğü bilinse de bu durumu ortadan kaldırabilmek adına yalıtımın gerçekleştirilmesi şarttır. Peki, çatı yalıtımı gerçekleştirilirken hangi yalıtım türlerinden yararlanılır? Gelin daha yakından inceleyelim!

Su Buharı Yalıtımı

Çatı; kar ve yağmur sularına en yoğun maruz kalan bölgelerden bir tanesidir. Bu nedenle çatının su buharından minimum seviyede etkilenmesi amacı ile eğimli ve kaplamalı bir şekilde tesis edilmesi gerekir. Şekil olarak sorunsuz tasarlanmış bir çatının yalıtımında sorun olması halinde ciddi problemler ile karşı karşıya kalınması muhtemeldir. Bu nedenle de iç mekâna doğru nüfuz eden buharın küflenme, nemlenme ve diğer bazı olumsuzlukları doğuracağı açıktır.

Çatı yalıtım sistemlerinde su buharı yalıtımından faydalanılması dış mekândan iç mekâna buhar nüfuz etmesini engeller. Üstelik içerideki sıcaklığın da dışarı kaçmaması adına önlem alınır. Böylelikle oldukça başarılı bir sonuç alınmış olur. Kale Yapı Yalıtım olarak çatı uygulamalarında sunduğumuz kusursuz hizmetlerle sizlerin destekçisi oluyoruz!

Isı Yalıtımı

Isının kaybolması ya da dışarıdan gelen soğuk havanın içeri nüfuz etmesi yapılarda karşı karşıya kalınacak en kötü durumlardan bir tanesidir. Bu durumun önlenmesi adına çatı kısmında bir ısı yalıtım uygulamasına başvurulması elzemdir. Çatıdan kaybedilecek olan ısının hem enerji maliyetlerini yükselteceği hem de çevrenin kirlenmesine neden olacağı açıktır. Bu tür olumsuzluklarla karşı karşıya kalmamak adına yapmanız gereken tek şey Kale Yapı Yalıtım avantajları ile kusursuz bir hizmetten faydalanmak olur.

Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı, dışarıdan gelen rahatsız edici seslerin izole edilmesini sağlarken içerideki seslerin de dışarı çıkmaması adına önemli bir koruma kalkanı oluşturur. Bu tür yalıtımın çatıda yürüyen birileri olduğunda sesi engellemeye de olanak sağlayacağından söz etmek gerekir. Kale Yapı Yalıtım olarak birbirinden özel çözümler ortaya çıkarmak adına size en başarılı seçenekleri sunuyoruz. Bu ayrıcalıklı çözümlerden faydalanmak adına bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Çatı Yalıtımı Fiyatları

Çatı yalıtımı yapılmak istendiğinde bireylerin kafasındaki temel soru işaretlerinden bir tanesi de yalıtım konusunda nasıl bir bütçe ayırmak zorunda kaldıklarıdır. Bütçe planlaması konusunda yeterince bilgi sahibi olamayan bireylerin endişe duyduğu bilindiğinden bu konuya açıklık getirmek gerekir.

Çatınıza uygulanacak olan yalıtımın fiyatları üzerinde belirleyici rol oynayacak en önemli faktörleri bilerek fiyatların nasıl değişkenlik göstereceğini öğrenebilirsiniz. Bu anlamda aşağıdaki her unsur fiyatı etkileyen birer seçenek olacaktır.

Çatı Büyüklüğü

Çatınızın büyüklüğü ödemeniz gereken çatı yalıtım maliyetlerinde belirleyici faktörlerin başındadır. Bu nedenle de çatı büyüklüğünü dikkate almadan bir fiyat araştırması yapmanız sizin için doğru olmayacaktır.

Çatı Yalıtım Malzemesi

Çatı yalıtımında kullanılacak olan en önemli unsurlar olan malzemelerin kalitesi ve tipi fiyatları etkileyen bir başka faktördür. Kullanılacak ürünleri dikkate almadan harekete geçmeniz doğru olmayacaktır.

İşçilik Kalitesi

Çatı yalıtımında önemsenmesi gereken en önemli detaylardan biri de işçiliktir. Fiyatları belirleyen bu detay konusunda Kale Yapı Yalıtım olarak en kaliteli çözümleri sağlıyoruz.