Dış Cephe Mantolama

Günümüzde son derece önemli olan ısı yalıtımı, binalardan enerji ve ısı tasarrufu yapılmasını sağlar. Kaliteli ısı yalıtım malzemeleri ile tercih edilen dış cephe mantolama sistemleri, aynı zamanda ses yalıtımı da yaparak ortamlarda etkin bir konfor sağlar. Farklı maliyetler ve beklentilere yönelik olarak yapılabilen dış cephe mantolama işlemleri son derece avantajlıdır. İhtiyaca göre farklı biçimlerde uygulanabilen dış cephe mantolama sistemleri eski ve yeni tüm binalarda uygulanabilir.

Isı ve ses yalıtımının yanı sıra estetik açıdan da olumlu bir görüntünün oluşmasına yardımcı olan dış cephe mantolama işlemlerinin üzerine dilediğiniz dekorasyonu yapabilirsiniz. Binaların dış cephelerinin baştan aşağı yenilenmesini sağlayan dış cephe mantolama sistemleri tek bir alana da rahatlıkla uygulanabilir. Maliyet ve ihtiyaç analizine bakıldığında farklı çeşitler arasından tercihte bulunabileceğiniz dış cephe mantolama sistemleri sayesinde günümüzde kullanılan en etkili ısı yalıtım sistemlerine sahip olabilirsiniz. Yapının ihtiyacına yönelik olarak şekillenen ürünlerde verimlilik ve garanti esastır.

mantolama

Kaliteli Mantolama Malzemeleri ile Kaplama

Kalitesiz mantolama malzemeleri birkaç yıl içerisinde binadan koparak sarkabilir, sıvalar dökülebilir ve istenen enerji verimliliğini sağlamayabilir. Bu nedenle dış cephe mantolama seçiminde Kale Yapı Yalıtım güvencesini tercih edebilirsiniz. Yapının ihtiyaçlarına uygun olarak şekillendirilen malzemeler ile nitelikli çıktıların alınmasını sağlayan Kale Yapı Yalıtım, dış cephe mantolama için ihtiyaç duyduğunuz tüm donatıları sizler için sunar. Verimlilik ve uzun ömürlülük bakımından benzersiz bir ürün ve hizmet kalitesi sunan Kale Yapı Yalıtım, kalite standartlarını daima yüksekte tutmanıza olanak sağlar.


mantolama nedir

Mantolama Hakkında Merak Edilenler

Bir insan nasıl ki soğuktan korunmak için manto giyip vücut ısısını dengelerse mantolama da binayı tamamıyla çevreleyerek ısı dengesini korur. Binayı dışarıdan sararak ısı geçişini engelleyen sistemler doğru bir şekilde uygulandığında birçok avantaj sağlar. Genellikle EPS adı verilen bir materyal ile yapılan kapmalar, seyreltilerek kullanılan bu ürünün avantajlarından faydalanmanızı sağlar. Buz dolaplarının dış kısmında da kullanılan EPS malzemesi, ısıyı emerek içerideki havanın ideal dengede tutulmasına olanak verir. Sadece soğuk havanın içeri girmesini değil, aynı zamanda da yaz aylarında sıcak havanın geçişini engelleyen dış cephe mantolama sistemleri sayesinde dört mevsim boyunca konforlu bir ortama sahip olabilirsiniz.

Isı Geçişini %90’a Kadar Azaltın

Isı geçişini %90’a kadar azaltan EPS paneller, aynı zamanda sağlıklıdır. Bir yandan ısı geçişini engellerken diğer yandan binanın nefes almasını sağlayan sistemler, bu özellikleri ile iç ortamda bakteri, küf ve mantar gibi zararlı mikroorganizmaların oluşumunu engeller. Enerji verimliliğini ciddi oranda artıran dış cephe mantolama işlemleri binanın ihtiyacına göre farklı kaplama malzemeleri ile birlikte uygulanabilir. Binanın statik ağırlığını değiştirmeden, ek yük bindirmeden yapılan işlemler, uzun ömürlü sonuçlar elde etmenize olanak verir.

mantolama

Binanın Durumuna Uygun Mantolama Çeşitleri

Mantolama işlemi yapılmadan önce binanın statik ağırlığının incelemesi yapılır. Diğer teknik işlemler gerçekleştikten sonra hangi yalıtım malzemesinin bina için en uygun olduğuna karar verilir. Binanın bulunduğu coğrafyadaki iklim de dış cephe mantolama malzemesinin tercihinde önemli bir etkendir. Doğru yalıtım malzemesinin seçiminde tüm değişkenlere bir arada bakılır. Örneğin; aşırı soğukların yaşandığı bölgelerde yüksek dansiteli uygulamalar yapılabilir. EPS mantolama, taşyünü mantolama, cephe kaplama ve özel uygulamalar ile gerçekleştirilen dış cephe mantolama uygulamalarında en çok tercih edilen yöntem EPS kaplamalardır. Cephe kaplamalarında daha çok alüminyum ve siding adı verilen kaplama yöntemleri tercih edilir. Ancak yapılan yalıtım uygulamasının üzerine ek bir kaplama ihtiyacı gerektiren bu sistem, diğer dış cephe mantolama yöntemlerine göre daha pahalı olabilir. Dekoratif açıdan son derece avantajlı olan cephe kaplama işlemleri bütçe sorunu olmayan yapılar için tercih edilebilir. Dış cephe mantolama işlemlerinde bina sahibinin ihtiyaçlarını karşılamak için uygulanan özel talepler ise özel uygulamalar sınıfına girer. Tamamıyla özel bir amaç doğrultusunda gerçekleştirilen dış cephe mantolama uygulaması müşterinin beklentilerine göre şekillendirilir.

Mantolamada Kale Yapı Farkını Keşfedin

Mantolamada Kale Yapı Yalıtım farkını keşfedin. Benzersiz dış cephe mantolama uygulamaları ile eski ve yeni binaların tamamında özgün, kaliteli, nitelikli ve uygun maliyetli çözümler üreten Kale Yapı Yalıtım, çözüm ortağınız olarak iş birliği yaparak binalardan yüksek oranda enerji verimliliği elde etmenizi sağlar. Bir kez yaptığımız uygulamaları ömürlük olarak kullanabileceğiniz Kale Yapı Yalıtımda, her bir binaya özel projeler gerçekleştirilir. Her bir binanın ihtiyaçları ve uygulama yapılabilecek mantolama çeşidinin belirlenmesinden sonra aktif bir şekilde işlemlerin en kısa sürede gerçekleştiği Kale Yapı Yalıtımda beklentileriniz için en doğru seçenekleri bir arada bulacaksınız.

Her Binaya Özel Mantolama Çözümleri

Her bir binaya özel olarak sunduğumuz dış cephe mantolama çözümleri ile daima yanınızdayız. Kale Yapı Yalıtım güvencesiyle elde ettiğiniz yalıtım malzemeleri sayesinde elektrik ve doğal gaz giderlerinden yüksek oranda tasarruf edersiniz. Bu da bütçenize orta ve uzun vadede katkı sağlar. Yapılan mantolama işlemleri ile ses yalıtımı da sağlandığından daha konforlu yaşam alanlarına kavuşabilirsiniz. Uygulama yaptığımız tüm binalarda 10 yıl garanti veriyor ve 2 yıl sigorta yapıyoruz. Binalar için zorunlu olan Enerji Kimlik Belgesi almanız için ayrıca efor sarf etmenize ve zaman kaybetmenize de gerek kalmıyor. Eski ve yeni tüm binalar için herhangi bir ücret talep etmeden Enerji Kimlik Belgenizi hazırlıyor ve sizlere sunuyoruz.

mantolama istanbul

Güven Üzerine İnşa Edilen Yalıtım

Güven üzerine inşa ettiğimiz dış cephe mantolama sistemleriyle beklentilerinizi en iyi şekilde karşılıyoruz. İstanbul mantolama sektöründe yenilikleri takip eden değil, yeniliklerin öncüsü olan Kale Yapı Yalıtım ile binanız için en doğru uygulamaları minimum maliyetlerle gerçekleştirmenizi sağlıyoruz. Ürün kalitemiz kadar ustalarımıza da güveniyoruz. Her biri alanında uzman ve sertifikalı olan ustalarımız ile dış cephe mantolama işlemlerinizi en kısa süre içerisinde gerçekleştiriyoruz. Gelişen teknolojiyi kimya endüstrisi ile harmanlayan firmamız, en nitelikli ürünlerle doğaya zarar vermeden dış cephe mantolama işlemlerini uyguluyor. Sadece sizin için değil, aynı zamanda çocuklarınız için de sağlıklı yaşam koşullarının oluşturulmasını sağlayan Kale Yapı Yalıtımın ücretsiz keşif hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Ücretsiz Keşif için Bize Ulaşın

Eski ve yeni tüm binalar için sunduğumuz ücretsiz keşif hizmeti ile dış cephe mantolama işlemleri için ihtiyacınız olan tüm detayları analiz ediyoruz. Ön proje oluşturarak sunduğumuz bina tetkik raporu ile uygulamalardan en sağlıklı sonucu almanızı sağlıyoruz. Kale Yapı Yalıtım güvencesini tercih etmeniz durumunda ise ön projemizi esas projemiz haline getiriyor ve mevzuata uygun olarak izolasyon teknik şartnamesi hazırlıyoruz. Şartname hazırlığının ardından uygun hava koşullarının oluşmasıyla dış cephe mantolama işlemlerine hemen başlıyoruz. Mantolama işlemleri sonrasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen kanun ve yönetmeliklere uygun bir yapıya sahip olmuş olursunuz. Mevzuattaki yükümlülükler için Bakanlığın web sitesini ziyaret edebilirsiniz. İlk çevre müdürlüklerinden de bilgi alabilir, binanız için en doğru yalıtımı yaptırabilirsiniz. Eski ve yeni binaların tamamında yaptıracağınız mantolama işlemleri ile sadece bütçenizi korumaz, aynı zamanda çevrenin korunmasına da katkıda bulunursunuz.

Yasal Mevzuatlara Uygun Yalıtım

Kale Yapı Yalıtım olarak yasal mevzuatlara uygun olarak işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Mevzuattaki gelişmeleri yakından takip eden ekibimiz, kamu otoritesinin emrettiği tüm hususları uygulamaya alıyor. Özel dış cephe mantolama talepleriniz için hukuki ve teknik araştırmayı bünyesinde yapan ekibimiz, bu sayede sizi yormadan işlemlerin tamamını takip ediyor ve uyguluyor. Daima kaliteli hizmet mottosuyla çıktığımız yolda küçük büyük proje ayrımı yapmadan her alan için mükemmel çözümler üretiyoruz. Hizmetlerimizden bir kez faydalanarak uzun yıllar boyunca konforlu yaşam alanlarına sahip olacaksınız.

İstanbul Mantolama Konusunda Şanslı

İstanbul merkezli olan Kale Yapı Yalıtım, dünyanın en büyük metropollerinden olan İstanbul’daki binalara dış cephe mantolama hizmetleriyle destek veriyor. Kamu binalarından fabrikalara, konutlardan ofislere kadar aklınıza gelen her yapıda Kale Yapı Yalıtım imzası var. Yüksek nitelikli dış cephe mantolama malzemelerini uygun fiyat ile buluşturan Kale Yapı Yalıtım güvencesiyle tanışarak siz de hem ekonominizi hem de çevrenizi koruyabilirsiniz. Her insanın karbon ayak izi olduğu gibi binaların da karbon ayak izi vardır. Dünyaya saldığımız karbonmonoksit oranını ifade eden bu durum, petrol türevli yakıtların kullanımı ile daha fazla artar. Binanıza yaptıracağınız dış cephe mantolama uygulaması ile enerji tüketimini azaltacak, doğal olarak çevreye saldığınız karbon ayak izinin de azalmasını sağlayacaksınız. Daha temiz ve yaşanabilir bir dünya için tercihiniz dış cephe mantolama hizmetleri olmalıdır.

Yalıtım Yaptırmak için Neden Çok Çözüm Tek

Yalıtım yaptırmak için birçok nedeniniz var, çözümü ise Kale Yapı Yalıtımda sizleri bekliyor. Yüksek oranda ısı geçirgenliğine sahip olan beton, binalar için doğru bir yapı malzemesi olsa da doğru bir yalıtım malzemesi değildir. Toprağa oranla 10 kat daha hızlı soğuyan betonun ısınması da zordur. Bu nedenle özellikle kış aylarında duvarlar çabuk soğur. Bu da doğal gaz gibi enerji maliyetlerinin artması anlamına gelir. Kale Yapı Yalıtım güvencesiyle gerçekleştirilen dış cephe mantolama hizmetleriyle dışarıdan gelen soğuk yapının içerisine girmez. İçerideki ısı kaçışını da engelleyen sistemler sayesinde yapıların içi ideal dengede kalır. Isı yalıtımı yapılırken çatının da izole edilmesi gereklidir. Isınan hava yükselerek çatıya ulaşır. Bu alanda dış cephe mantolama işleminin olmaması demek ısının çatıdan yükselerek yok olması anlamına gelir. Kale Yapı Yalıtım güvencesiyle gerçekleştirilen işlemlerde binalardan %50 oranında tasarruf edebilirsiniz. Ömürlük uygulamalar için tercih edebileceğiniz dış cephe mantolama sistemleri için Kale Yapı Yalıtım güvencesini tercih edin, uzun yıllar boyunca konforun keyfini çıkarın.