Isı, su ve belirli ölçülerde ses yalıtımına imkan tanıyan mantolama işlemi yapıların uzun ömürlü kullanımına imkan tanıdığı gibi kullanıcısına rahat ve konforlu bir kullanım olanağı sunmaktadır. Yapıyı çeşitli hava koşullarından koruyarak bina yapı malzemelerinin korozyona uğramasını engelleyen mantolama işlemi , yapının ihtiyacına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Özellikle modern mimari yapılarda apartman sakinlerinin tamamını ilgilendiren bir problem olan mantolama işlemi için doğru kişilerden yardım alınarak binanın hem korunması hem de ısı tasarrufu sağlaması açısından mantolama işleminin yapılma kararı alınması oldukça önemlidir. Yüksek yapılı binalarda ortak karar neticesinde mantolama işlemi yapılması bina için pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir. Mantolama m2 hesaplama işlemi yapılarak yapının geneli için kullanılacak malzeme belirlenebilmektedir. Kale Yapı Yalıtım’ın uzman ekipleri tarafından yapının duyacağı ihtiyaca uygun olarak uygulama yapılacak alanın metrekaresi hesaplanarak bütçenize uygun fiyatlar çıkarılabilmektedir.

Mantolama m2 Malzeme ve Fiyat Hesaplama

Mantolama işlemi için Mantolama m2 hesaplama sayesinde ihtiyaç duyulan tüm malzemeler fiyatları ile metrekare cinsinden hesaplanarak bütçeye uygunluğu da araştırılabilmektedir. Değişen malzeme fiyatlarına göre ortalama bir fiyat aralığında yapının ihtiyaç duyduğu alana göre siparişi verilebilecek olan mantolama malzemeleri mantolama işleminin yapılması için konunun uzmanı kişilerden de yardım alınması gerektiğini göstermektedir. Profesyonel uygulamalar ile binanın kullanım ömrünü uzatarak yaşam alanlarını çok daha rahat ve konforu bir alana dönüştürmeniz mümkün olabilmektedir. Özellikle kış aylarında ısı tasarrufu ve beraberinde bütçenizden tasarruf etmek için mantolama işlemini mutlaka yaptırmanız gerekir.

Mantolama m2 hesaplama yapılabilmesi için , binanın cephe sayısının tespit edilmesi, cephelerinin eni ve boyunun ayrı ayrı ölçülmesi gerekir .Ayrıca hesaplama işleminde pencere, balkon, kapı gibi cephe boşluklarının da ölçülmesi şarttır. Tüm cephelerin toplam alanından toplam boşluk alanı düşürülür ve bulunan m2 alanı için %10 malzeme fire payı eklenir .Bu sayede uygulama yapılacak alanın m2’si de belirlenerek malzeme hesaplaması tüm bu aşamalardan sonra gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca farklı kalınlık ve yoğunluklarda dış cephe için levhaların değişkenliğine göre de malzemelerin fiyat aralıkları değişebilmektedir.

 

mantolama

mantolama fiyat hesaplama

Mantolama Fiyatını Ne Etkiler?

Mantolama fiyatlarını etkileyen önemli unsurlar söz konusudur. Bunların başında, mantolama yapılacak binanın büyüklüğü gelir. İkinci olarak da, seçilecek malzemenin kalitesi. Bütçenize uygun bir mantolama çalışması yaptırmak isterken kaçınmanız gereken bazı şeyler vardır. Fiyatı düşürmek için malzeme kalitesinden ödün verilmesine göz yummak bunlardan birisidir. Bina yalıtımının arzu edilen verimliliği sağlayabilmesi için yalıtım malzemesi seçimi oldukça önemlidir ve seçilen malzemenin kalitesine dikkat edilmesi gerekir.

Kale Yapı Yalıtım neye önem verir?

Mantolama fiyatı konusunda Kale Yapı Yalıtım, malzeme seçiminde düşük kaliteyi benimsemek yerine, esnek ödeme modelini sunarak mantolama çalışmasındaki kaliteden ödün verilmemesini sağlar. Binalarda elde edilmek istenilen ısı yalıtımını sağlamak, kaliteli malzeme tedarik ve bu malzemenin doğru bir şekilde uygulanmasıyla mümkün olabilir.
Kale Yapı Yalıtım, tecrübeleri ve deneyimleri ışığında sağladığı mantolama hizmetinde, dış veya iç cephe, çatı veya zemin yalıtım gibi çeşitli uygulamalara yer verir. İstanbul’un pek çok ilçesinde tamamlanan projelerle uzmanlığını ortaya koyan Kale Yapı Yalıtım, nitelikli personelleriyle bina yapısına en uygun malzeme seçimi belirleyerek uygulama yapar. Böylece, mantolamadan elde edilmek istenilen verimliliğin alınmasını sağlar.

Mantolamadan sağlanılmak istenilen yarar nedir?

Kale Yapı Yalıtım, mantolama hizmetleriyle elde edilecek verimlilik konusunda müşterilerini bilinçlendirir. Bu kapsamda mantolama çalışmasından elde edilecek yararlar şu şekildedir:

  • Bina değerini artırır. Bina ömrünü uzatır.
  • İklimsel farklılıklardan dolayı ortaya çıkan çatlak gibi eserleri engeller.
  • Isı muhafazasını sağlar. Yakıt tasarrufu elde etmek için uygulanır.
  • Yazın bina içerisindeki soğuk havayı muhafaza eder. Soğutma için harcanacak enerjiden tasarruf sağlar.
  • Binada meydana gelen rutubet gibi olumsuzları ortadan kaldırır.

Kale Yapı Yalıtım, mantolama hizmetinden elde edilmek istenilen tüm yararların uzun süreli sağlanabilmesi açısından kaliteli malzeme seçimine önem verir. Yapılarınız da daha iyi yaşam alanı yaratabilmek için ücretsiz keşifle başlayan mantolama çalışmaları, bina yapısının analiz edilmesi ve yapıya uygun olacak en iyi yalıtım malzemesinin belirlenmesi, detaylı fiyat teklifi sunulmasını kapsar.

Mantolama fiyatı hususunda Kale Yapı Yalıtım, esnek ödeme imkanları sunarak bütçeye dost yaklaşımlar sergiler. Kaliteden taviz vermeden, profesyonel personel kadrosuyla en verimli uygulamaların ortaya çıkması açısından çalışma yapar.

mantolama

mantolama malzeme hesaplama

 

Mantolama Fiyat Hesaplama Hakkında Merak Edilenler

Mantolama fiyat hesaplama, günümüzde inşaat sektörü için bir olmazsa olmaz olarak kabul edilen bu işlemin en can alıcı ve en çok merak edilen noktalarından biridir. Binaların ihtiyaç duyduğu yalıtım seviyesine ulaştırılması için gerekli olan malzemelerin seçilmesi ve de sarfiyat hesabının yapılması, mantolama fiyat hesaplama işlemidir. Bu hesaba başlarken ise öncelikle bina ölçümlerinin tam anlamı ile yapılmış olması, detaylı bir incelemenin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu noktada ise mantolama fiyat hesaplama işleminden önce çalışma yapılacak olan cephe sayısı tespit edilmeli, cephelerin eni boyu ölçülmeli, pencere ve balkon gibi cephe boşlukları da hesaba katılarak, toplam alan hesabı yapılmalıdır. Son olarak uygulama yapılacak olan alanın m2 cinsinden tespit edilmesi, mantolama fiyat hesaplama sürecinin ilk aşamasının tamamlanması demek olacaktır.

Mantolama fiyat hesaplama sürecinde, uygulama alanının tespitinin yanı sıra kullanılacak olan malzemelerin tespit edilmesi de çok önemlidir. Örneğin ısı yalıtım levhası kalınlıkları iklime göre yani bölgeye göre farklılık gösterir. Marmara bölgesinde yapılan uygulamalarda 5 cm kalınlığında levhalar tercih edilmektedir. mantolama fiyat hesaplama işlemlerinde belirleyici olan bu bilginin yanı sıra, yapıştırma harcı, sıva harcı, dekoratif mineral sıva, sıva filesi, plastik dübel, fileli köşe profili gibi kullanılacak pek çok malzemenin de etkinliği vardır. Bu tür malzemeler en önemli ihtiyaçlar olduğundan, sarfiyat hesabının yapılması, mantolama fiyat hesaplama işlemi anlamına gelecektir.

Son olarak ise belirtmek gerek ki, mantolama fiyat hesaplama işi, tercih edilen ısı yalıtımı yöntemiyle doğrudan ilişkilidir. Isı yalıtımı için, içten, dıştan ve de sandviç duvar olmak üzere, 3 farklı yöntem tercih edilmektedir.

Mantolama denildiğinde asıl anlaşılması gereken ise dıştan ısı yalıtımının yapılmasıdır. mantolama fiyat hesaplama da bu uygulamanın detayları ile şekillenir. Isı köprülerinin oluşumunu engelleyen, ısı kayıplarını azaltıp tasarruf sağlayan yöntem, her hâlükârda ileriki süreçte kullanıcılar için avantaj sağlamaktadır. Yani, mantolama fiyat hesaplama işlemi, sizin için karlı ve mantıklı sonuç verecektir. mantolama fiyat hesaplama için ise mantolamanın uzmanları ile görüşebilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hızlıca yapılan mantolama fiyat hesaplama işlemi ile sizin için ısı yalıtımı sürecini başlatabiliriz.

Open chat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by