Yapıların en önemli problemlerinden bir tanesi olan mantolama hesaplama konusunda oldukça titiz olunması gereken konular arasındadır. Hesaplama hataları bütçenin yanlış kullanılmasına neden olabileceği gibi mantolamanın yarım kalmasına da neden olabilir. Bu durumda profesyonel bir destek alarak mantolama işlemlerinde ne tür giderlerinizin ortaya çıkacağını kaliteli bir şekilde belirlemek gerekir.

Çevreci binaların tesis edilmesi ve kaliteli seçeneklerin ortaya çıkması ile birlikte mantolama git gide daha da yaygınlaşmıştır. İnsanların ısı, ses ve su gibi çevresel faktörlerden minimum derecede etkilenmelerine destek olan yalıtımın kaliteli bir şekilde gerçekleştirilebilmesinde doğru planlamanın önemi büyüktür. Planlama yapılırken nelerin dikkate alındığı ve nasıl bir bütçe oluşturulduğuna yakından bir göz atmaya hazır mısınız?

Mantolama Hesaplama ve m2 Fiyatları

Mantolama hesaplaması yapılırken insanların en çok önemsediği konulardan biri de birim fiyatlardır. Çünkü birim fiyatlar genel bütçeyi etkileyen unsurların başında gelir. Malzeme alışverişlerinde pazarlık konusu olan birim fiyatları en düşük seviyelerde tutmak adına farklı tedarikçilerden malzeme fiyatı sordurmalısınız. Bu sayede hesaplama yanlışlıklarından kaynaklanan sorunlarla boğuşmak durumunda kalmazsınız.

Mantolama ile alakalı hesaplama yapılırken ilk olarak binanın kaç cephesine mantolama işleminin uygulanacağına karar verilir. Karar verme aşamasında aslında hesaplamalar yapılmaya başlanır. Çünkü belirli bir bütçesi olan kişiler için bazen cephe sayısının artışı bütçeyi aşar. Bu da daha az sayıda cephenin bütçe kapsamında mantolanmasını sağlar. Cephe sayısı belirlenen binanın m2 cinsinden alanı çıkarılarak ne kadarlık bir malzemeye ihtiyaç duyulacağı belirlenir.

Malzeme hesaplanırken daima %10 oranında bir fire payı eklenir. Çünkü malzemelerin gerek yapısından kaynaklanan problemler gerekse de işçilerin yanlış tercihleri nedeni ile fire ortaya çıkması muhtemeldir.

Mantolama Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Mantolama hesaplama yapmak isteyen hemen herkes için alınacak hizmeti etkileyen faktörlerin bilinmesi şarttır. Bu noktada en çok nelere dikkat edileceğini sıralayarak Kale Yapı Yalıtım’dan alacağınız hizmetlerin kusursuz bir noktaya taşınmasına özen gösteriyoruz. İşte mantolama işlemlerinde hesaplamayı ve fiyatları değiştiren seçenekler!

Yalıtım Yapılacak Binanın Büyüklüğü

Mantolama yapılacak olan alan büyüdükçe ödenmesi gereken malzeme fiyatı ve işçilik giderleri de artış gösterecektir. Bu nedenle alanı dikkate alarak mantolama hesaplamasını yapmanız daha sağlıklı olur. Çünkü fiyatı etkileyen faktörleri bilmeyen pek çok insan mantolama sağlıklı bir seçenek diye bütün binaya uygulama yapılmasını ister. Ancak bütçe yetersizliği nedeni ile bütün plan yarım kalır.

Malzeme Kalitesi

Mantolama oldukça gerekli ve önemli hizmetler arasında bulunsa da malzeme kalitesinin düşük olması hiç arzu edilmez. Daha uygun bütçeler ortaya çıkarmak adına çeşitli malzemelerin kalitesini düşürmek zorunda kalan bireyler için mantolamadan verim alma da imkansızlaşır. Bu nedenle kaliteli bir mantolama için kaliteli malzemelerden faydalanılmalıdır. Dolaylı olarak bütçenin de kaliteli hizmetlere uygun bir şekilde planlanması gerekir.

Doğru Mantolama Hesaplama Neler Sağlar?

Mantolama konusunda doğru bir yol haritası izlemek sizin için çok kaliteli çıktılar elde etmeye olanak sağlar. Üstelik yapılacak planlamanın kusursuz olması uzun vadede hata nedeni ile yarım kalan projelerin de sıfıra inmesine neden olur.

Kale Yapı Yalıtım olarak çok değerli projelere imza atmak adına hem hesaplama hem de uygulama aşamalarında kusursuzluğu sağlıyoruz. Hizmetlerimizden faydalanmayı arzu eden kimseler için çok özel seçenekler sunuyoruz. Hem uygun fiyatlı çözümler hem de bireylerin taleplerini karşılayacak seçenekler için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmektir. Uzmanlarımız mantolama hesaplama konusunda size destek olacak ve en doğru sonuçlarla size bir bütçe sunacaktır.

mantolama