Bütün dünyada enerji maliyetlerinin yükselmesi ve enerjiye duyulan ihtiyaçların artması, düşük enerjili yapıların inşa edilmesine olan talebi artırmaktadır. Mantolama veya dış cephe mantolama ürünleri de yapıların daha düşük enerji tüketmesinde oldukça kritik bir öneme sahiptir. Bu durumda, yapı sahipleri ve müteahhitler de kaliteli, güvenilir, uygun fiyatlı ve uzun ömürlü mantolama
malzemeleri arayışına girmektedir. Günümüzde mantolama malzemeleri üreten çok sayıda firma
bulunmaktadır. Bu firmaların başında da, yapı sektörünün hemen her alanında faaliyet gösteren ve
bu alanda artık bir marka haline gelen Filli Boya gelmektedir. Filli Boya, mantolamaya dair hemen her
ürünü üretmekte ve uygun fiyatlı çözümler ile piyasaya sunmaktadır. Filli Boya mantolama malzeme fiyatları hakkında detaylara girmeden önce Filli Boya’nın mantolama uygulamaları için ürettiği
malzemelere biraz yakından bakalım:

Bilindiği üzere Filli Boya, ısı yalıtım levhaları bakımından en geniş ürün gamına sahip firmalardan biridir; hatta bu firmaların başında geldiğini söyleyebiliriz. Bu ürünleri şöyle sıralayabiliriz:

Capatect dalmaçyalı ısı yalıtım levhaları
Capatect Dalmaçyalı tek fugalı levha
Capatect siyam ısı yalıtım levhası
Capatect stonewool ısı yalıtım levhası
Dalmaçyalı ideal carbon ısı yalıtım levhası
Dalmaçyalı ideal carbon tek fugalı levha
Dalmaçyalı double carbon ısı yalıtım levhası
Dalmaçyalı stonewool SW035 taşyünü ısı yalıtım levhası

Filli Boya Isı Yalıtım Levha Özellikleri

Filli Boya ısı yalıtım levhaları ile yüksek kalitede ısı yalıtımı yapmak mümkündür. Capatect Dalmaçyalı ısı yalıtım levhaları, üstün yalıtım özellikleri sayesinde standart levhalardan daha iyi bir performans gösterir.  Hızlı ve kolay uygulama olanağı sağlayan ürünler, üstün su iticilik özelliğine sahiptir. Suyu duvar yüzeyine ulaşmadan uzaklaştıran Filli Boya ısı yalıtım levhaları, ısı yalıtım standartlarına uygundur. Darbe dayanım düzeyi çok yüksek olan Filli Boya ısı yalıtım levhaları, yapı fiziğine uygun esnekliğe sahiptir. Son kat dekoratif çözüm sağlayan ürünlerin nefes alma performansı yüksektir. Yalıtım sağladığı gibi binanın nefes almasına da olanak tanıyan Filli Boya mantolama malzeme fiyatları, kaliteyi avantajlı fiyatlarla almanızı sağlayacak uygunluktadır.

Filli Boya ısı yalıtım levhalarının yanı sıra bu ürünlerin yapıştırılmasında kullanılan başta yapıştırıcı olmak üzere diğer ürün ve ekipmanları da üretmektedir. Filli Boya mantolama malzeme fiyatları hakkında araştırma yaparken bu yardımcı ürünlere bakılmasında fayda vardır. Filli Boya’nın yapıştırıcıve sıva kategorisindeki ürünlerin şöyle sıralayabiliriz:

Dalmaçyalı ısı yalıtım sistem yapıştırıcısı
Dalmaçyalı CarbonPower ısı yalıtım sistem yapıştırıcısı
Dalmaçyalı stonewool taş yünü sistem yapıştırıcısı
Dalmaçyalı organik ısı yalıtım sistem yapıştırıcısı
Dalmaçyalı ısı yalıtım sistem sıvası
Dalmaçyalı stonewool taş yünü sistem sıvası
Dalmaçyalı UNI ısı yalıtım sistem sıvası
Dalmaçyalı CarbonMAX ısı yalıtım sistem sıvası
Dalmaçyalı organik ısı yalıtım sistem sıvası

dalmaçyalı mantolama

Filli Boya Isı Yalıtım Sistem Yapıştırıcısı Özellikleri

Isı yalıtım levhalarını yapıştırmak için kullanılan Filli Boya ısı yalıtım sistem yapıştırıcısı yüksek performansı ile levhaların hızlı ve seri bir şekide yapışmasını sağlar. İç ve dış mekanlarda kullanılmak üzere geliştirilmiş ısı yalıtım yapıştırıcı türleri kullanılan levhaya uygun olmalıdır. Taş yünü ısı yalıtım uygulamalarında Dalmaçyalı stonewool yapıştırıcı kullanılmalıdır. Yalıtım levhalarının beton, sıvı, tuğla, gazbeton, prefabrik, ahşap gibi zeminlere kolayca yapışmasını sağlayan Filli Boya Expert yapıştırma harcı, Filli Boya Expert  proakrilik ısı yalıtım yapıştırıcısı, Filli Boya Expert sıva harcı gibi ürünler yüksek yapışma performansları ile ısı yalıtım uygulamalarında güvenle kullanılabilir. Levhaların yüzeye güçlü bir şekilde yapışmasını sağlayan bu ürünler, higrotermik testlerden geçirilmiştir ve dış hava koşullarına karşı dayanıklılık düzeyleri çok yüksektir. Yüksek su geçirgenliğine sahip olan Filli Boya ısı yalıtım sistem yapıştırıcıları su geçirmeyen yapıları ile binaların ömrünü uzatır, nem ve küf oluşumuna engel olur. Filli Boya mantolama malzeme fiyatları ısı yalıtım levhaları ile birlikte kullanılacak sistem yapıştırıcısı türü ve miktarına göre de değişkenlik gösterir.

Mantolama Uygulamasında Kullanılan Filli Boya Isı Yalıtım Malzemeleri

Filli Boya mantolama malzeme fiyatları , satın alınması hedeflenen mantolama malzemelerine göre farklılık göstermektedir. Örneğin, sadece ısı yalıtım levhası veya bu levhaların yanı sıra yardımcı diğer malzemelerin alınması durumunda ortaya çıkan birim maliyetler farklı olacaktır. Eğer ısı yalıtım
levhası, yapıştırıcı ve / veya sıvanın yanı sıra kaplama, boya ve astar alınması durumunda, Filli Boya
mantolama malzeme fiyatları konusunda daha farklı seçenekler ortaya çıkmaktadır. Bu arada Filli
Boya mantolama malzemeleri arasında en önemli ürünlerden biri olan kaplama, boya ve astar
kategorisinde şu ürünlere bakılması tavsiye edilmektedir:

Dalmaçyalı minera kaplama; inci tane doku, tane doku, çizgi doku
Dalmaçyalı stonewool sistem mineral kaplama; 1,5 mm veya 2,0 mm
Dalmaçyalı magic fine dekoratif kaplama

Dalmaçyalı magic quartz
Dalmaçyalı organik silikon kaplama
Dalmaçyalı aktif siilikonlu grenli dış cephe kaplama
Dalmaçyalı aktif siilikonlu ısı yalıtım sistem boyası
Dalmaçyalı anti – moss ısı yalıtım sistem boyası
Dalmaçyalı kaplama astarı

Mantolama uygulamasında kullanılan Filli Boya ürünleri, yüksek performans göstermeleri nedeniyle tercih edilen ürünlerdir. Filli Boya mantolama malzeme fiyatları, ürünlerin göstermiş olduğu performans ile doğru orantılıdır. Uzun yıllar bakım ve onarım gerektirmeyen Filli Boya mantolama uygulamaları, sağlamış olduğu avantajlarla kısa sürede kendisini finanse edecektir. Isı yalıtım levhası, sistem yapıştırıcısı, astar, kaplama, dış cephe boya gibi mantolama malzemeleri dışında Filli Boya’nın şu kategorilerde de ürünleri bulunmaktadır:

File
Dübel
Denizlik uzatma profili
Su sızdırmazlık bandı
Poliüretan mastic
Fileli köşe profili (PVC ve Alüminyum)
Fileli damlalık profili
Fileli fuga profili
Fileli dilatasyon profili
Subasman profili

Filli Boya mantolama malzeme fiyatları , ihtiyaç duyulan malzemelere ve mantolama uygulamasının
ölçeğine göre farklılık göstermektedir. Daha detaylı bilgi için Filli Boya’nın yetkili bayilerinden fiyat
teklifi alınabilmektedir.