kale mantolama fiyatları

Mantolama İşçilik Fiyatları

Mantolama işçilik fiyatları noktasında avantaj yakalayarak daha uygun fiyatlara mantolama hizmeti almak ister misiniz? O halde Kale Yapı Yalıtım ile iş birliği yapmak sizin için en doğru tercih olacaktır.

Mantolama; evinizi, iş yerinizi veya diğer yaşam alanınızı çevresel faktörlerden korumada en büyük rolü üstlenen hizmetlerden bir tanesidir. Doğru malzemelerle gerçekleştirilen mantolama işlemleri binanın değerinde ciddi artışlar sağlarken benzer şekilde binadan
faydalanma konusunda da maksimum noktaya ulaşmanıza yardımcı olur. Ancak bu noktada rolü olan en büyük unsur mantolama işçilik fiyatları olarak karşımıza çıkar.

Bireyler işçiliği herkesçe gerçekleştirilebilecek sıradan bir işlev olarak görseler de durum gerçekte hiç de öyle değildir. Mantolama konusunda ürün kalitesi ne kadar yüksek olursa olsun işçilik noktasında ortaya çıkabilecek hatalar mantolama kalitesinde düşüşe neden olur. Bu nedenle işçilik sırasında dikkat edilecek bazı noktalar vardır.

Mantolama Uygulama Aşamaları

Mantolama işçilik fiyatları yapılan işin kalitesi ile doğru orantılıdır. Mantolama işçilik fiyatları hakkında araştırma yapmadan önce mantolama uygulamasında hangi uygulama aşamaları olduğu hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Mantolama işlemi, belirli bir sıra ile yapılan bir dizi uygulamanın bütünüdür. Her uygulama birbiri ile bağlantılıdır ve birbirini desteklemek üzere yapılır. Dış cephe mantolama uygulaması ısı yalıtımı sağlamak üzere yapılan bir uygulama olup uygulama aşamalarının eksiksiz bir şekilde yapılması gerekir.

Dış cephe ısı yalıtım uygulamasından önce yüzey hazırlığı yapılmalıdır. Öncelikle yüzeyde yapılan inceleme sonucunda yüzeyin mekanik sağlamlığı tespit edilmeli, hasar tespit edilen yüzeylerde tamirat yapılmalıdır. Bu işlemin ardından yeni binalarda bina dış yüzeyi yıkanmalı eski binalarda ise toz kirde arındırılmalıdır. Uygulamadan istenen sonucun alınması yüzey sıcaklığının ve dolayısı ile ortam sıcaklığının +5 ile +30 derece arasında olmasına bağlıdır. Çok düşük sıcaklık değerleri ne yazık ki ısı yalıtım levhalarının yapışmasını güçleştirecektir.

Mantolamada ikinci aşama; subasman profillerinin yerleştirilmesi aşamasıdır. Subasman profilleri, ısı yalıtım levhalarını darbelerden, rutubetten korumak için mutlaka yerleştirilmek zorundadır. Subasman profil ölçüsü binanın yüzey özelliklerine ve ihtiyaç duyulan ısı yalıtım performansına göre teknik bir ekip tarafından belirlenmelidir.

Mantolamada üçüncü aşama; ısı yalıtım levhalarının polimer-çimento esaslı yapıştırma hacı ile yapıştırılmasıdır. Isı yalıtım levhaları subasman profili üzerine yatay şekilde, yüzeyin yapısına göre şerit yöntemi ya da taraklı mala yöntemi ile yapıştırılmalıdır. Pencere ve kapı kenarlarına göre ısı yalıtım levhasında boşluk açılmalı ve ısı kaybına neden olan tüm alanlar levha ile kaplanmalıdır.

Mantolama dördüncü aşaması dübellemedir. Dübellemenin amacı levhaların yüzeye sabitlenmesini sağlamaktır. Levha başına beş adet dübel yeterlidir. Üst katlarda dübel sayısı artırılabilir. Dübelleme tamamlandıktan sonra köşe profilleri yerleştirilir. Uygulamada çatlama ya da başka bir problem olmaması için köşeler mutlaka profil ile kaplanmalıdır. Daha sonra uygulamanın file sıva uygulaması yapılır. İki kat uygulanan bu işlemde her kat sıva 2 mm olmalıdır. Yani iki kat sıva kalınlığı 4 mm’yi geçmemelidir.

Mantolamanın son aşaması ise dekoratif son kat kaplama ve boya uygulamasıdır. Bu aşamadan sonra ısı yalıtım uygulaması son bulmuş olur. Tüm bu aşamalarda büyük bir emek ve işçilik vardır. Mantolama işçilik fiyatları, uygulama aşamalarında ihtiyaç duyulan insan gücüne göre belirlenir.

Mantolama İşçilik Fiyatları ve Dikkat Edilecekler

Mantolama hizmetlerinden faydalanırken size sunulacak olan işçiliğin kalitesinden mutlaka emin olmanız gerekir. Zira kalitesiz bir işçilik mantolama ürünlerinin ziyan olmasına neden olacağı gibi ödeyeceğiniz para karşılığında binanızda herhangi bir değişim yaşanmamasına da neden olabilecektir. Bu anlamda Kale Yapı Yalıtım olarak sizlere en kaliteli işçilik seçeneklerini sunuyoruz. Yılların deneyimini ve ustalığını hizmetine aktaran ustalarımız sayesinde işçilik kaynaklı herhangi bir problemin yaşanmasının önüne geçiyoruz. Üstelik bunu sağlarken avantajlı mantolama işçilik fiyatları sayesinde fark yaratıyoruz.

İşçilik Fiyatlarına Etki Eden Unsurlar

İşçilik fiyatları ustalar ve piyasa koşullarına bağlı olarak şekillenen mantolama hizmetinin önemli unsurlarındandır. Bu anlamda işçilik fiyatlarına etki eden hususların bilinmesi hem avantajlı fiyatlar hem de kaliteli hizmet almada önemlidir.

Tecrübe: İşçilik sırasında hizmet alacağınız ustanın tecrübeli ve ne yaptığını bilen bir usta olmasına dikkat etmelisiniz.

El Becerileri: Ustaların el becerisi iyi olarak bilinse de bazı ustaların mahareti fark yaratır. Bu nedenle el becerileri yüksek bir usta tercihi yapmanız önemlidir.

Hizmet Alanı: İstanbul gibi büyük şehirlerde semt semt mantolama işçilik fiyatları değişir. Bu nedenle en doğru hizmeti almak için Kale Yapı Yalıtım ile iletişime geçmeniz gerekir.