Yapıların yalıtımı için gerekli olan uygulamaları gerçekleştirmek için devlet tarafından tanınan kanuni süre dolmak üzere. Ayrıca ekonomik konjonktürel durumlar nedeniyle daha yüksek maliyetlerle mantolama yaptırmanız da kuvvetle muhtemel. Pekiyi neden kendinizi riske atıyorsunuz? Unutmayın, yalıtım uygulamaları gereksiz birer bürokratik zorlama değil. Bu uygulamalar size fiilen tasarruf edebilme olanağı sunuyor. Her yapıda en az %50 enerji tasarrufu elde edeceğiniz bu uygulama size dayatılan bir uygulama olmaktan çok, iyiliğiniz için tavsiye edilmekten bir adım öteye geçilen bir kanun olarak öne çıkıyor. Kanuni yükümlülüklerinizi zamanında yerine getirmiş olmak için mantolama yaptırmakta gecikmeyin.

Neden Yalıtım Gerekli?

Isınmak için en çok kullanılan enerji biçimi şüphesiz doğalgaz. Elektrik ülkenin pek çok noktasında ısınma ihityacını henüz karşılayamıyor, zira elektrikli ısıtma araçları doğalgazın çok üzerinde bir maliyete sebep oluyor. Kömür ve Fuel Oil gibi yakıt tipleri ise artık neredeyse hiç kullanılmamakta. O halde nedenlerimizi irdelemeye Doğalgaz ile başlayabiliriz.

Doğalgaz Satış Fiyatı

2018 yılı, Mayıs Ayı itibariyle yurdun hemen her yerinde serbest tüketici olmayan doğalgaz abonelerinin perakende doğalgaz alım fiyatı ortalama 1 TL’dir. Yapılan istatistiklere göre, hiç bir yalıtımı bulunmayan 120 metrekare bir konutta, tüm alanın ısıtılması için gerekli olan doğalgaz miktarı ise günlük yaklaşık 20 metreküptür. Bu durumda yapı sahibinin aylık tüketim miktarı 600 metreküp olur ki, aylık gaz maliyeti de 700TL civarında gerçekleşecektir. Tabii bu değer kimi illerde 3 misline kadar çıkabilir.

Mantolama Tasarruf Hesaplama

Ülkenin her yerinde kombi kullanılan sürenin ortalama 6 ay olduğunu varsayacak olursak, bir hanenin yıllık doğalgaz masrafı için yaklaşık 5bin Lira demek yanlış olmaz. Mantolama uygulamalarının bu harcamaları ortalama en az %50 azalttığı teorisinden hareketle bu konutta sarfiyatın yılda 2bin 500 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz. Yapının büyüklüğü ve mevcut yalıtım durumu dikkate alınacak olursa bu değerin çok daha yüksek miktarlara çıkabileceği de kesin bir yargıdır.

Ortalama değerlerle dahi, bir yapının yıllık 2-3 bin lira aralığında tasarruf elde ettiği bir ortamda, toplam maliyeti bu şekilde bir kaç yılda amorti edilecek bir uygulama elbette gayet mantıklıdır. Üstelik bizim Kale Yapı olarak sunduğumu uygulamalarda, 10 yıl garanti olduğundan, uygulamadan sonraki 10 yıl kesin olarak tasarruf edeceksiniz ki, uygulamanın toplam kullanım ömrünün 20 yıldan fazla olduğu kabul edilir. Bu durumda uzun vadeli tasarruf miktarınız ciddi şekilde artacaktır. Mantolama yatırmakta gecikmeyin derken elde edeceğiniz bu tasarruf miktarına dikkat çekmek istiyoruz.

Hemen Başlayın

Döviz fiyatlarındaki artış nedeniyle yükselen maliyetlerden etkilenmemek için hemen harekete geçin ve mantolama uygulamaları için bizimle iletişime geçin. Her türlü ısı yalıtımı, çatı yalıtımı, dış cephe kaplama, boya, dekorasyon ve su  yalıtımı uygulamalarında yanınızdayız. Bize hemen ulaşın mantolama yaptırmakta gecikmeyin.

10 Yıl garantili mantolama çözümlerimiz aynı zamanda 2 yıl sigorta ile sizlere sunulur. Bu sayede uygulama kendi maliyetini amorti edene kadar tasarruf etmeye devam edersiniz. Ayrıca mantolama doğrudan bir dış cephe yenilemesi olduğundan, bu gibi ihtiyaçlarınızı da otomatik olarak gidermiş olacaksınız. Vakit kaybetmeden bize ulaşın ve tasarrufa en uygun koşullarda sahip olun. Devlet teşvikleri sayesinde oldukça düşük faizlerle 60 aya kadar vadelendirilen mantolama uygulamalarını yaptırmak için geç kalmayın. Mantolama yaptırmakta gecikmeyin, tasarruf ederken konforu yaşayın.