Taşyünü, mevcut yalıtım malzemeleri içerisinde en yüksek verimliliğe sahip üründür. Bütünüyle organik materyalden üretilen ürün, kayaların binlerce derecede yün haline getirildikten sonra sıkıştırılmasından üretilir. Böylece çok ciddi bir hava katmanı ile birlikte katı materyal elde edilmiş olur. Sağlık bakımından hiç bir yan etkisi olmayan ürünün içerisinde kimyasal materyal de bulunmamaktadır. Diğer yalıtım malzemelerine göre doğru dansite seçilmesi durumunda daha verimli özellikleri olduğundan Taşyünü mantolama m2 fiyatı araştırması günümüzde yoğun biçimde yapılmaktadır. Mantolama en yaygın yalıtım türüdür ve taşyünü mantolama türlerinden birisi ve en güçlüsüdür.

Mantolamada Taşyünü Uygulamaları

Taşyünü mantolama tercih edilebilecek en iyi mantolama çeşitleri arasındadır. Bazalt taşının 1300’lü derecelerde eritilerek elyaf haline getirilmesi sonucu oluşan taşyünü, iç ve dış cephelerde, ısı ve ses yalıtımları amacıyla kullanılır.

Taşyünü mantolama m2 fiyatıZamana karşı büyük bir direnç gösterip dayanıklılık konusunda diğer mantolama türlerinden oldukça öndedir. 5 cm, 6 cm, 8 cm, ve 10 cm olarak yapılabiliyorken aynı zamanda sahip olduğu zengin renk yalpezi sayesinde mantolama işleminden sonra direkt olarak kullanıma hazır bir haldedir.

Her türlü mimari yapıya uygun olan taşyünü özellikle yanıcı maddelerin olduğu depolar için iyi bir mantolama malzemesidir. Oldukça yaygın bir biçimde kullanılmaya başlanan taşyünü mantolama m2 fiyatı 80 ila 120 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Düzgün uygulanıldığı takdirde, yangın gibi felaketlerden insanların hayatını kurtarabilecek bir malzemedir.

Taşyünü Mantolamanın Yararları

  • En büyük özellikleri arasında ısı yalıtım oranının yüksek olması gelir taşyünü yanmaz ve yüzde yetmişe kadar ısı yalıtımı sağlayabilir. Bu 1000 derece ısıya karşı dayanıklılık demektir.
  • Isı yalıtımı kadar ses yalıtım özelliği de oldukça yüksektir.
  • Su sızmaları da karşı dayanıklı olan taşyünü uzun yıllar kullanabilme özelliğine sahiptir.
  • Buhar geçirme özelliğine sahip olmasıyla beraber nemin oluşmasının da önüne geçer. Bu sayede taşyünü ile yapılmış yapılar uzun süre var olabilir.

Yangın Yalıtımı ve Taşyünü

Taşyünü, ısı yalıtımı ve ses yalıtımı özelliklerinin yanı sıra en güvenilir yangın yalıtımı ürünüdür. Araştırmasını yapacağınız Taşyünü mantolama m2 fiyatı neticesinde elde edeceğiniz fiyat ne olursa olursa olsun, unutmamalısınız ki, taşyünü ile yapılan yalıtım, sadece ısı yalıtımı değil, aynı zamanda, yangın ve ses yalıtımı özelliklerine de sahiptir. Mantolamada en yüksek konfor koşullarına ulaşmak için taşyünü ile yalıtım yaptırmakta büyük fayda vardır.

Taşyünü Kullanımı ve Sağlık Koşullarına Etkisi

Taşyünü malzemesinin sağlık bakımından bilinen hiç bir etkisi yoktur. Bir kaya parçası sağlığa ne kadar zararlı ise; taşyünü de o kadar zararlıdır. Zaten materyal yapının içinde değil dışında kullanılacağından ve üzeri mineral sıvalar ve boyalar ile kapatılacağından bir etkisi olması mümkün değildir. Kaldı ki yapı içerisinde kullanılsa dahi taşyünün sağlığa bir etkisi yoktur.

Kale Yapı tarafından sunulan mantolama hizmetlerinde, dilediğiniz yöntem kullanılabilmektedir. Maliyetleri diğer yöntemlere göre biraz daha yüksek olan taşyünü mantolama elbette bizim size tavsiyemiz olacaktır. Ancak yukarıda aşağı yukarı verilmiş olan fiyatların değişken olduğunu unutmayınız. Taşyünü mantolama m2 fiyatı her an piyasa koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir ve yeni fiyatlandırma bilgilerine erişmeniz gerekecektir. Bunun için bizi arayabilir, 10 yıl garantili, 2 yıl sigortalı ve enerji kimlik belgesi hediyeli hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Tüm hizmetlerimiz, ücretsiz keşif avantajı ile sizlere sunulmaktadır.