Mantolama yaptırmak üzere harekete geçmek için fazla zamanınız kalmadığını biliyor musunuz? Enerji verimliliği yasası uyarınca tüm yapıların Enerji Kimlik Belgesi edinmesi için tanınan süre bitmek üzere. Hemen şimdi; Sultanbeyli Mantolama Firmaları ile iletişim kurarak uygulamaları tamamlamanız gerekiyor. Aksi halde yapı ruhsatınız işlemi yapana kadar askıya alınabilir ve para cezasına çarptırılabilirsiniz.

Neden Mantolama Yaptırmalısınız?

Mantolama, bina dış cephesinde yapılan izolasyon çalışmasıdır. Avrupa ülkelerinde 70’li yıllarda yapılmaya başlanan dış cephe mantolama uygulaması, ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında yeni binalarda olduğu gibi eski binalarda da enerjinin verimli kullanılmasına yönelik yapısal önlemler alınması zorunlu hale geldi. Enerji kaynaklarının azalmaya başlaması, sürdürülebilir bir gelecek kaygısı enerjinin verimli kullanılması için her alanda olduğu gibi inşaat sektöründe de yeni yaptırımları beraberinde getirdi. Mantolama uygulaması da binalarda enerjinin verimli kullanılması açısından son derece etkili bir önlem olup günümüzde yeni binalarda da eski binalarda da yapılmaktadır.
Mantolamanın en önemli avantajı enerjiyi verimliliğini sağlamasıdır. Enerji verimliliği, sanılanın aksine enerji tasarrufu demek değildir. Enerji tasarrufu, enerji verimliliğinin bir sonucu olarak ortaya çıkar. Enerjiyi verimli kullanmak demek akıllı kullanmak demektir. Enerji sarfiyatı olan her alanda, enerjinin daha az kullanılmasına yönelik tedbirler almak ve bunun sonucunda teknolojinin getirmiş olduğu yenilikleri kullanılan eşyalara, yapılara, araçlara aklınıza gelebilecek her şeye yansıtmaktır. A+++ enerji sınıfı cihazların üretilmeye başlanması, binalarda mantolama ve diğer yalıtım yöntemlerinin zorunlu hale gelmesi enerji verimliliğine hizmet etmektedir.
Mantolama uygulaması ile ısı kayıpları önlenmiş olur. Bir enerji olan ısının sıcak ortamdan soğuk ortama geçişini önlemek mantolama ile mümkündür. Mantolama yapılan binalarda dış cephede duvar, kolon, kiriş, pencere ve kapı kenarlarında ortaya çıkan ısı köprülerinin oluşumu engellenmiş olur ve ısının sıcak ortamı terk etmesi önlenir.

Mantolama ve Çevre Bilinci

Mantolamanın faydaları denildiğinde akla ilk gelen şeylerden birisi de çevre dostu bir uygulama olmasıdır. Mantolama yapılan binalarda dış ortama salınan karbondioksit miktarından önemli oranda azalma olur. Atık gaz salınımını azaltan bu uygulama ile çevre kirliliği engellenmiş olur. Çevre kirliliğinin önlenmesi ise bir zincir şeklinde ekolojik dengeye sirayet eder. Ekolojik dengeyi bozan faktörlerin başında havaya salınan atık gaz gelmektedir. Atık gazın azalması önce çevre kirliliğini önlemenin yanında ekolojik dengenin korunması açısında da son derece önemlidir.

Kanuni Zorunluluk

Enerji Verimliliği Yasası kapsamında yapıların enerji tüketim değerlerini en çok C değerine taşımış olmalıdır. Buun sağlanabilmesi için ise yapının belli standartlara sahip yalıtım uygulamalarına tabi tutulmuş olması gerekir. Uygulamayı teslim edeceğiniz Sultanbeyli Mantolama Firmaları’nın uygulamaları belirtilen standartlarda gerçekleştirebiliyor olması gerekmektedir. Bu da firmanın belli yeterliliğin üzerinde olmasını gerektirir. Yani, yalıtım için tercih edeceğiniz firmaya dikkat etmezseniz kanuni yükümlülüklerinizi doğru biçimde yerine getiremeyebilirsiniz.

Kalite Standartları

Türkiye; Avrupa Birliği uyum yasaları kapsamında mantolama uygulamaları dahil olmak üzere tüm yapı işlemlerinde toplam kalite standartlarını benimsemiştir. Keyfi olarak gerçekleştireceğiniz uygulamalarda bu standardı talep etmek bir opsiyon olsa da, kanunun öngördüğü standartlar içi bu bir zorunluluktur. Teknik şartnamenin birebir uygulanması gerekir ki, aksi halde yapacağınız işlem boşa gidecektir.

Kale Yapı Hizmetinizde

Kale Yapı Yalıtım; Sultanbeyli Mantolama Firmaları içerisinde önemli bir yere sahiptir. Firmamız, yüksek standartlarda nitelikli hizmet üretir ve sizlere yalnızca kanuni yükümlülüklerinizi yerine getirme imkanı değil, yüksek tasarruf imkanı da sunar. Bize hemen ulaşıp, uygulamalara hemen başlayabilirsiniz.

Yalıtım Neden Gereklidir?

Kış aylarında yaptırılan mantolama sistemleri ile evinizdeki ve iş yerinizdeki sıcaklığı hissetmeniz artık çok kolay olmaktadır. Her müşteri kendi oturduğu yerde yaptırması gereken Sultanbeyli Mantolama Firmaları ile sağlıklı mevsimleri yaşamaktadır. Sağlıklı ve güven oluşturan mantolama işlemleri insanların hem ev duvarlarını koruma altına almakta hem kazanç oluşturmaktadır. Bu konuda yıllara dayalı tecrübesini işine yansıtan firmalar müşterilerine en doğru hizmeti vermektedirler. Eski yapı yöntemleri ile birçok sorunu yaşayan insanlar en doğru yöntem ile işi çözümlemektedir. Bu aşama üzerinde kalite ve ısı yöntemi ile faydasını oldukça çok gösteren mantolama işi her ev ve iş yeri duvarlarında garanti oluşturmaktadır. Garanti su ve nem olaylarını kökten çözerek istenileni vermektedir.

Ücretsiz Keşif ve Danışmanlık

Sultanbeyli Mantolama Firmaları’nın birçoğundan farklı olarak biz sizin için tamamen ücretsiz yalıtım danışmanlığı veriyoruz. Bize ulaşarak, yapılarınızın en iyi şekilde nasıl yalıtılacağı hakkında bilgi alabilir, ücretsiz keşifle bu işin size ne kadara mal olacağını öğrenebilirsiniz. Biz öncelikle yapınızın gereksinimlerini tespit ederek, sizin için uygun olan standartları belirliyor, bu aşamadan sonra en iyi projelendirmeyi yaparak size en uygun maliyetlerle sonuca ulaşma imkanı sunuyoruz. Şimdi tek yapmanız gereken bize telefonla ulaşmak veya sitemizdeki iletişim formlarını kullanmak. Biz sizin için yılın her döneminde uygulama gerçekleştiriyor ve sorunlarınızı çözüyoruz.

Mantolama Firması Seçimi

Mantolama firması seçerken öncelikle profesyonel hizmet verme kapasitesine sahip firmalar ile görüşmeniz gerekmektedir. Sultanbeyli mantolama firmaları arasında tercih edilen bir marka halie gelen Kale Yapı Yalıtım olarak binanızın ihtiyaçlarını gözeterek en doğru projelendirmeyi yapıyor, uygulamanın başından sonuna kadar profesyonellikten ödün vermeden hizmet veriyoruz.