Isı yalıtımı sağlayan malzemeler ile bina kaplaması yapılan işlemlere mantolama işlemi denilmektedir. Ülkemizde hava koşulları oldukça nemli olduğu bilinmektedir. Buda binalarda rutubet oluşumuna neden olmaktadır. Yapılan mantolama binanın içerisine nemin girişine engel olacağı için evlerde rutubet oluşumuna da etki etmiş olur. Duvarın sağlamlığını ve ömrünü artıran bu uygulama enerji kaybını da belirli ölçüde azaltarak tasarruf oluşturmaya yardımcı olur. Sancaktepe mantolama firmaları ile kaliteli ve dayanıklı mantolama yaptırmak mümkün. Özellikle kış aylarında ev ortamının aşırı soğuk olmasını engelleyerek hasta olmanızı da önler. Ani ısı kayıpları ve değişmeleri gibi sorunları ortadan kaldırmak için en etkili yöntemdir. Mantolama işlemi hem sağlığa hem de maddi tasarrufa faydalıdır.

Mantolama Neden Gereklidir?

Öncelikle mantolama günümüzde kanuni bir zorunluluktur. Nasıl ki yapıların belli statik özelliklere sahip olmaları zorunlu tutulmuşsa, izolasyon niteliklerinin de belli seviyenin üzerinde olması istenir. Enerjinin tasarruflu kullanılmasına yönelik çıkarılan kanun hükümlerince tüm yapıların enerji kimlik belgesine sahip olması ve en az C değerinde tasarruflu olması istenir. Bunun yanında Sancaktepe Mantolama Firmaları tarafından gerçekleştirilecek uygulamalar size en az %50 tasarruf imkanı sunar. İnsanoğlunun çevreye verdiği zararı da en aza indiren bu uygulamalara hemen başlamak uzun vadeli bireysel ve global bir yatırımdır.

Her Firma Mantolama Yapabilir mi?

Elbette hayır. Sancaktepe Mantolama Firmaları; yalıtım ve izolasyon konusunda uzman olmaları gereken firmalardır. Bu firmaların nitelikleri gereğince bu alanda ciddi deneyimleri olması gerekir. Farklı durumlar için ürettikleri farklı çözümleri ile sektörde isim yapmış firmalar tercih edilmelidir. Firmamızın da ön sıralarında yer aldığı kaliteli firmalardan bir tanesi ile çalışmalı, kurumsal taahhütler veremeyen firmalarla asla çalışmamalısınız.

Mantolama Firması Nasıl Seçilir?

İnşa teknolojilerinin gelişmesine bağlı olarak inşaat işçiliği de gelişimini sürdürmekte. Isı yalıtım ve mantolama uygulamaları da bu bağlamda gelişmeye ve teknolojinin gerekleri çerçevesinde yenilenmeye devam etmekte. Günümüzde yoğun ilgi gören bir sektör olan ısı yalıtım alanında hizmet verdiğini iddia eden pek çok firma bulunmaktadır. Bu firmaların pek çoğu profesyonellikten uzak hizmet vermekte olup yalıtım yaptırmak isteyenler bu konuda dikkatli olmalıdır. Sancaktepe mantolama firmaları arasından en güvenilir olanını seçmek istiyorsanız mantolama firması nasıl seçilir sorusunun cevabını biliyor olmanız gerekir.
Mantolama firması seçerken şunlara dikkat etmelisiniz:

  • Firmanın mantolama geçmişi: Firma kaç yıldır bu alanda hizmet veriyor bu konuda ön araştırma yapmanız doğru firmayı seçmeniz açısından önemidir.
  • Firmanın mantolama referansı: Isı yalıtımı için doğru firma ile çalışmak istiyorsanız mantolama firmasının referansları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Firma hangi işleri yapmış, mantolama uygulamaları başarılı mı, müşteri memnuniyeti açısından piyasadaki güvenirliği araştırılmalı ve bu araştırma sonucuna göre karar verilmelidir.
  • Firmanın garanti süresi: Firma yaptığı işe garanti verebiliyor mu bu konu son derece önemlidir. Mantolama hizmeti sunan profesyonel bir firma en az 5-10 yıl arasında garanti sunmalıdır.
  • Mantolama teminatı: Mantolama firması, yapmayı vadettiği ısı yalıtım uygulaması ile ilgili teminat sunabiliyor mu bu konu da son derece önemlidir. Mantolama firması ile bina yönetimi arasında yapılacak olan sözleşme ile firma yapacağı işleri kalem kalem yazıya dökmeli ve altına imzasını atmalıdır. Böylece yüklenici firma ve bina yönetimi karşılıklı sorumluluk ve yükümlülüklerini net bir şekilde ortaya koymuş olur.
  • Mantolama güvenliği: Yüklenici firma, uygulama esnasında hem çevrede bulunanların hem de kendi saha personelinin güvenliğini sağlayacak önlemler almak zorundadır. İskele kurulumundan işçilerin güvenli çalışmasına kadar her açıdan güvenli bir inşaat sahası oluşturmak zorundadır.
  • Mantolamada kullanılacak malzemelerin temini ve tasarrufu: Tercih edilecek ısı yalıtım firması, binanın fiziksel ihtiyaçlarına uygun mantolama malzemesini temin etmek ve bu malzemeyi tasarruflu kullanmakla yükümlüdür. Bu açıdan bakıldığında bir mantolama firması her açıdan profesyonel çalışmalı, bina sakinlerine en iyi hizmeti sunmalıdır.

Kale Mantolama Hizmetinizde

Kale Yapı Yalıtım, 10 garantili hizmetlerine 2 yıl sigorta ve ücretsiz enerji kimlik belgesi imkanlarını da katarak benzersiz çözümleri sizlere sunar. Alacağınız hizmet daha başlamadan garanti altına alınır. Size sunacağımız teknik şartname; kanunda belirlenen asgari koşulların çok üzerinde niteliklere sahiptir. Bu sayede alacağınız hizmetin uzun vadeli kalite standartlarına sahip olması garanti altına alınır. Sancaktepe Mantolama Firmaları içerisinde haklı bir mevkiye sahip firmamızla hemen iletişime geçip, işlemlerinizin mükemmel biçimde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.