Mantolama rahatlığı arttırır.
Rahat hissetmenin yaklaşık% 40’ı, vücudunuz ve çevreniz arasındaki  ısı değişim seviyesine bağlanır. Düzgün yalıtım, evinizi ve sizi çok daha konforlu hale getiren bu ısı değişimini azaltır. Yalıtım, şartlandırılmış havanın içeride kalmasını ve havanın dışarıda kalmasını sağlar.

Dış cephe mantolama size para kazandırır.
Evinizdeki havayı ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme sisteminiz aracılığıyla şartlandırmak için çok para ödersiniz. Kötü mantolama , şartlandırılmış havanın evinizden kaçmasına izin verirken dışarıdaki havayı içeri almasına izin verir, bu da verimsiz ısıtma ve soğutma için çok para harcıyorsunuz demektir.

Mantolama çevreyi korur.
Karbon ayakizinizin % 12’si elektrik kullanımınız dan oluşur
Karbon ayakizinizin % 15’i gaz, petrol ve kömür kullanımından oluşur
Evinizin kullandığı enerjinin % 50 ile % 70’i ısıtma ve soğutmadan oluşur.
Harvard Halk Sağlığı Okulu tarafından yapılan bir araştırmaya göre, dünyadaki evler uygun şekilde yalıtım yapılmasa, atmosferdeki karbondioksidin 293,5 milyar liradan fazla azaldığını görmek sadece 10 yıl alacaktı.

Mantolama sağlığınız için iyidir.
Harvard Halk Sağlığı Okulu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki her ailenin evlerini uygun şekilde yalıtması halinde, şöyle olacağını tahmin etti:

Her yıl 110.000 daha az hasta
Her yıl 240 daha az erken ölüm
Her yıl 6.500 daha az astım krizi
Yalıtım evinizin değerini arttırır.

Yapılarınız ve sağlığınızı korumak için binalarınıza yapacağınız mantolama uygulaması ile geleceğinizi garanti altına almış olursunuz. Önemli olan yalıtım yapmak değil , doğru yalıtım yapılması ve doğru firmalar tarafından uygulanması önemlidir.

Dış cephe mantolama , dış cephe jotun boya , ısı yalıtım , çatı yalıtım vb. gibi hizmetlerde fiyat teklifi konusunda firmamızın ücretsiz keşif hizmetinden yararlanabilirsiniz.