Mantolama yaptırmak için zaman kaybetmek size bir kaç açıdan zarar veriyor. Örneğin, her geçen gün yükselen yalıtım malzemesi fiyatlarından etkilenmeden bir an önce uygulamaları tamamlamanız sizin açınızdan büyük fayda sağlayacaktır. Zira bazı yalıtım ürünleri ithal ürünler olduğundan dövizin hareketliliğine bağlı olarak pahalanıyor. Siz neden bu artıştan etkilenesiniz? Üstelik gerekli işlemleri yaptırmadığınız her an size ısınma veya soğutma gideri olarak da yansıyor. Tüm bunların yanında enerji kimlik belgenizi bir an önce almanız gerektiğini de unutmamamız gerekiyor. O halde harekete geçmenin zamanı geldi demektir. Şimdi harekete geçin, Mantolama Fırsatlarını Kaçırmayın.

Mantolama Her Yapıya Gerekli midir?

Evet. zemin alanı 50 metrekareyi geçen her yapının mantolama yaptırması kanunen zorunludur. Elbette enerji kimlik belgesi edinebileceğiniz standartlarda farklı uygulamalar da yaptırabilirsiniz. Ancak mantolamanın yapı için en ekonomik ve efektif çözüm olduğunu söylemeliyiz. Yapıyı dıştan kaplayıp, mükemmel biçimde ısı koruması sağlayan uygulama, en uygun maliyetlerle en yüksek verime ulaşabilmeyi sağlar. Sonuç olarak bu işlemin her yapı için gerekli olduğunu söyleyebiliriz.

Mantolama Fiyatları Neye Göre Değişir?

İstanbul’da mantolama yapan yüzlerce firma vardır. Elbette uygulamanın fiyatlarındaki değişiklik, hangi firmanın bu uygulamayı yaptığına göre ortaya çıkar. Zira uygulamanın nicelik bakımından ortaya çıkan fiyat farklarının yanı sıra nitelik farkı da belirleyicidir. Kullanılan materyal ve işçilik sınıfına bağlı olarak farklı fiyat seviyeleri ortaya çıkar.

Tabii yalıtım türü de mantolama fiyatı üzerinde etkilidir. Taşyünü veya EPS ile yapılıyor olması uygulamanın fiyatlarını marjinal biçimde değiştirebilir. Kullanılan taşyününün dansitesi ve niteliği de kendi içerisinde fiyat farklarının ortaya çıkmasına sebep olur.

Mantolama Ne Kadar Tasarruf Sağlar?

Elbette yapının mevcut durumu, yapılacak mantolama uygulamasının ne kadar etkili olacağını değiştiren bir faktördür. Mevcut inşa niteliklerine bağlı olarak, belli düzeyde yalıtımı bulunan yapıları da hesaba katarak ortalama bir oran verilecek olursa, mantolamanın %50 kadar tasarruf elde etmenizi sağladığı söylenebilir. Kimi yapılarda bu oran %100’ün üzerine dahi çıkar. Bilhassa eski ve niteliksiz yapılarda mantolama sonrası tasarruf oranı oldukça yüksektir.

Mantolama Ürünleri Sağlıklı mıdır?

Mantolama yapılırken 2 ayrı materyal kullanılır. Bunların birincisi EPS’dir. EPS, gıda endüstrisinde de kullanılan ve insan sağlığına hiç bir etkisi olmayan bir üründür. Diğer bir yalıtım ürünü ise taşyünüdür ki, taşyünü isminden de anlaşılacağı gibi doğadaki taşların yüksek ısılarda yün haline getirilip sıkıştırılmasından elde edilir. Dolayısıyla bu ürünün de hiç bir sağlık etkisi söz konusu değildir. Mantolama yapılırken kullanılan diğer materyaller ise yapının mevcut şartlarında kullanılan materyalden bir farkı yoktur. Yani mantolama tamamen sağlıklı bir uygulamadır.

Taksitle Mantolama Yaptırmak Mümkün mü?

Elbette. Devlet teşvikleri sayesinde mantolama yaptırmak isteyen yapı sahiplerine çeşitli bankaların özel kredileri verilir. Düşük faizle 60 aya varan vadeler yapılan uygulamalarda, tek koşul, mantolama yapılan yapının teknik şartnamesinin kanuna uygun olmasıdır. Siz de bu teşviklerden faydalanarak, mükemmel yalıtım koşullarına hemen ulaşın. Mantolama Fırsatlarını Kaçırmayın.

Mantolama Fırsatlarını Kaçırmayın

Kale Yapı Yalıtım olarak size Mantolama Fırsatlarını Kaçırmayın diyoruz. Zira piyasa koşulları itibariyle bu günlerde uygulama yaptırmak büyük avantajları beraberinde getiriyor. Devlet teşvikleri sayesinde taksitle mantolama yaptırabildiğiniz gibi, bizim size sunduğumuz imkanlar sayesinde 10 yıl garantili mantolama da yaptırabiliyorsunuz. Ayrıca firmamız uygulamalara 2 yıl sigorta yapıyor ve enerji kimlik belgesini de tamamen ücretsiz sunuyor. Ne duruyorsunuz? Haydi harekete geçin…