Jotun Boya, 1960’lı yıllardan beri üstün kaliteli ürünleri ile endüstriyel boya sektöründe hizmet veren bir markadır. Markanın iç ve dış cephe boya ürünleri yüksek kalitesi ve sahip olduğu temel özelliklerle bina yüzeyinde üstün performans sağlar. Yüzeye çok iyi tutunan ve kapatıcılık özelliği yüksek olan Juton dış cephe boya ürünleri ile binalarını arzu ettiğiniz estetik görünüme kavuşturabilirsiniz. Şık ve kaliteli dış cephe boya uygulamalarında Jotun Boya kalitesinin büyük etkisi vardır. Jotun Boya’nın zengin renk skalası herkesin kendi zevkine uygun yaşam alanı yaratmasına olanak tanır, özelde binalar genelde ise şehirler Jotun Boya kalitesi ile daha güzel görünür.

Jotun Dış Cephe Boya Çeşitleri

Jotun dış cephe boya ürünleri; Jotashield Super Durable, Jotashield Matt, Jotashield Silk, Jotashield Extreme, Jotashield Tex Ultra, Jotashield Tex Medium, Jotashield Tex Fine dış cephe urunleridir. Üstün kapatıcılık özelliği ile yüzeyde mükemmel bir tutulum sağlayan Jotun Boya dış cephe ürünleri, farklı ve özgün görünümü ile uygulamanın başından itibaren farkını ortaya koyar.
Sirasiyla Jotun Boya urunlerinin özelliklerini belirtelim:

Jotashield Matt
Jotashield Matt, 100% saf akrilik reçineli, düz ve mat bitiş sunan, yüksek performanslı dış cephe boyasıdır.
Mat ve düz bitişli dış cephe boyası
%100 saf akrilik
Yüksek UV dayanımı ve düşük kir tutma özelliği
Mükemmel beton koruması
Zorlu iklim şartlarına karşı mükemmel koruma
576 renk alternatifi

Jotashield Silk
Jotashield Silk, 100% saf akrilik reçineli, düz ve ipek mat bitiş sunan, yüksek performanslı dış cephe boyasıdır.
Düz bitiş sunan dış cephe boyası
%100 saf akrilik
Yüksek UV dayanımı ve düşük kir tutma özelliği
Mükemmel beton koruması
Zorlu iklim koşulların akarşı mükemmel koruma
576 renk alternatifi

Jotashield Extreme
Jotashield Extreme, iki kat ısı yansıtma özelliği ile soğutma maliyetlerinde avantaj sunan ve 10 yıl koruma sağlayan %100 saf akrilik su bazlı dış cephe boyasıdır.
%100 saf akrilik
2 kat ısı yansıtım özelliği
10 yıl yüksek performans
UV dayanımı yüksek renkler
Anti karbonlaşma özeliği

Jotashield SuperDurable
Jotashield SuperDurable, zorlu iklim şartlarına karşı 20 yıla kadar koruma sunan %100 saf silikon modifiye akrilik, su bazlı dış cephe boyasıdır.
İpek mat düz dış cephe boyası
Özel hibrid silikon bağlayıcılı
20 yıla kadar mükemmel koruma
Bakım tutum maliyetlerinde avantaj
Mükemmel su, nem ve alkali dayanımı
Yüksek UV dayanımı
576 renk alternatifi

Jotashield Tex Ultra
Jotashield Tex Ultra orta tekstürlü, esnek, yarı parlak, 100% saf akrilik reçineye sahip su bazlı dış cephe boyasıdır.
Portakal kabuğu desenli dış cephe boyası
%100 saf akrilik
2.6 mm’ye kadar çatlak köprüleme
Karbondioksit difüzyonu
Su geçirimsizlik özelliği
Mükemmel beton koruması
Su buharı geçirgenliği
576 renk alternatifi

Jotashield Tex Medium
Jotashield Tex Medium, sert agrega parçacıkları ile hafif tekstürlü ve dekoratif bir görünüm veren, ipek mat parlaklığında, su bazlı, esnek, %100 saf akrilik reçineli bir boyadır.
Hafif tekstürlü dış cephe boyası
%100 saf akrilik
0,7 mm’ye kadar çatlak köprüleme
Karbondioksit difüzyonu
Su geçirimsizlik özelliği
Mükemmel beton koruması
Su buharı geçirgenliği

Jotashield Tex Fine
Jotashield Tex Fine, içerdiği agrega parçacıkları ile hafif tekstürlü ve dekoratif görünüm veren ipek mat, su bazlı, esnek, %100 saf akrilik reçineli dış cephe boyasıdır.

Jotun Dış Cephe Boya Ürünleri ile Kullanılan Astarlar

Jotun dış cephe boya ürünleri yüksek performansı birlikte kullanıldığı Jotun Boya dış cephe ürünleri ile birlikte gösterir. Dış cephe boya ile kullanılacak Jotun Boya astar çeşitleri boyadan daha yüksek verim alınmasını sağlar. Dış cephe boya uygulaması öncesi yüzeye mutlaka Jotun Boya astar çeşitleri uygulanmalıdır. Markanın en çok tercih edilen dış cephe astar çeşitleri şunlardır:

Jotashield Yüzey Güçlendirici Astar

Jotun Boya Jotashield yüzey güçlendirici astar su bazlı formülü ile mükemmel yüzeyler yaratır. Boya öncesi uygulanan astar boyanın daha şık görünmesini sağlar. Akrilik kopolimer reçineli ürün, yüzeye çok iyi nüfuz eder ve boyanın da çok iyi nüfuz etmesi için gereken alt yapıyı sağlar.

Jotashield Solvent Bazlı Yüzey Güçlendirici Astar

Jotashield solvent bazlı yüzey güçlendirici astar, Jotun dış cephe boya ile kullanılır. Yüzeyi dış cephe boya öncesi hazır hale getiren Jotun Jotashield astar ile mükemmel yüzeyler elde etmek mümkündür.

Jotashield Alkali Dayanımlı Astar

Jotashield alkali dayanımlı astar, su bazlı formüle sahiptir. Mükemmel yüzeyler elde etmeniz için özel olarak geliştirilmiştir. Jotun dış cephe boya ürünleri ile mükemmel uyum sağlar ve yüzeye çok iyi nüfuz eder.

Jotun Boya urunlerinin ozellikleri belirtildiği gibidir.Sonraki yazılarımiz da bu urunlerin fiyatlari hakkinda ayrıca bilgi paylaşacağız.