Dış cephe boyamada kullanılan boyanın kalitesi ile binanın estetik görünmesi arasında sıkı bir bağ vardır. Bina ne kadar eski olursa olsun başarılı bir dış cephe boyama işlemi ile daha estetik görünüme kavuşur. Dış cephe boyamada tercih edilen boya markası son derece önemlidir. Dış cephede kullanılmak üzere özel olarak formüle edilmiş dış cephe Jotun Boya çeşitleri ile şık ve kaliteli yaşam alanlarına sahip olabilirsiniz.

Jotun Boya Nedir?

Dünyanın en güzel binalarını yaratmak için geliştirilen Jotun Boya, binaları dış etkenlerden korur ve estetize eder. Jotun Boya, endüstriyel bir boya markası olup, yüksek kalitesi ile dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hem iç hem de dış mekanların renklendirilmesinde tercih edilmektedir. Yüzeyi çok iyi kapatan ve yüzeye kolay tatbik edilen Jotun Boya dünyanın birçok ülkesinde fabrikası olan etkili bir boya markasıdır. Jotun Boya’yı dış cephe boyama uygulamalarında  bu denli popüler yapan özellikler vardır ve bu özellikler pek çok dış cephe boya markasında bulunmamaktadır.

Jotun Boya’yı Farklı Kılan Özellikler

Jotun Boya geniş renk skalası, yüksek performansı ve UV dayanımı ile dış cephe boyamada en fazla tercih edilen boya markasıdır. Kalitesinden ödün vermeden üretim faaliyetlerine devam eden markanın ürünleri dış cephe şartları düşünülerek özel olarak formüle edilmiştir. Bina dış yüzeyini güneşin zararlı ışınlarından, nemden, sudan, küften koruyan, yoğuşmaya bağlı olarak ortaya çıkan korozyonu önleyen, ısı yalıtım özelliği ile bina yüzeylerinden kaynaklanan ısı kayıplarını azaltan Jotun Boya dış cephe ürünleri ile binanızın ömrünü uzatabilir, yaşam kalitenizi artırabilirsiniz. Jotun Boya dış cephe ürünlerini benzerlerinden ayıran en önemli özelliklerden birisi de çatlak köprüleme özelliğidir. Bina yüzeyindeki çatlakları doldurarak yüzey dokusunu eşitleyen Jotun Boya ile mükemmel sonuçlar almak mümkündür.

Jotun Dış Cephe Boya Çeşitleri

Su geçirmezlik, UV dayanımı, 5 yıl dayanıklı renkler,  duvarları 20 yıla kadar koruma, kir tutmama, anti karbonlaşma, zorlu iklim şartlarına karşı yüksek dayanım, ısı yalıtımı gibi özelliklere sahip Jotun dış cephe boya çeşitleri şunlardır:

  • Jotun Jotashield Silk
  • Jotun Jotashield Tex Fine
  • Jotun Jotashield Tex Medium
  • Jotun Jotashield Tex Ultra
  • Jotun Jotashield Heritage Glaze
  • Jotun Jotashield Matt
  • Jotun Jotashield Extreme
  • Jotun Jotashield SuperDrable

İstanbul bölgesi özellikle eski binaların dış cephelerinde geniş catlaklıklar, hızlı renk solması sebebiyle dış cephelerde kaliteli ve uzun ömürlü olabilecek boya secimine dikkat edilmelidir. Eski binaların tadilati veya boyanmasi (renevasyonu) işleminde seçilecek boya özellikle elastik , çatlak  köprüleme özellikli,  parlaklığını koruyacak bir yapıda %100 saf akrilik olmasi gerekir. Bu özelliklerle sahip en uygun ve kaliteli boya markası Jotun Boya’dır.

Neden Dış Cephede Jotun Boya?

Saf akrilikdir. (%100)

Çatlak köprüleme özellikli

Su geçirimsizlik özelliği

Beton koruması

Su buharı geçirgenliği özelliği

Yukarıda belirtilen özellikler Jotun Boya’yı diğer boya markalarından daha iyi bir boya markası haline  getirmektedir.

Jotun Boya Fiyatları

Dış cephe ürünlerinde en çok tercih edilen ürünlerden Jotashield Tex Ultra markası  fiyatı 400-500 TL fiyat aralığında boya rengine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Fiyat konusu değişikliği ayrıca dış cephelerin metrajina , binaların yapısı , İşçilik maliyeti vb. gibi durumlar fiyatları  etkiler.

Yapıların eski olması yeni binalara göre renevasyon , tadilat , bakım-onarım gibi uygulamalarda bazen daha maliyetli olabiliyor. Bu konuda dikkat edilmesi gereken durumlar öncelikle doğru malzeme ve kaliteli ürün tercihi ayrıca doğru ve kaliteli işçilik maliyetleri en aza indirebilecek durumlardır. Bu konuda boya uygulamalarında Jotun Boya hem kaliteli hem de işçiliği rahat olması bakımından ister eski binalarınızda rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Jotun Boya fiyatlarında en uygun ve doğru fiyatı almak için bizimle iletişime geçin ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanabilirsiniz