Dış cephe boya uygulamalarında kullanılacak boyanın kalitesi uygulama kalitesi üzerinde çok etkilidir. Piyasada pek çok dış cephe boya markası olması bu konuda insanları tereddütte bırakmaktadır. Jotun dış cephe boya ürünleri üstün teknik özellikeri ve özel olarak formüle edilmiş yapıları ile dış cephe boyadan beklediğiniz performansı sunar. 1960’lı yıllardan beri endüstriyel boya sektöründe hizmet veren markanın iç ve dış cephe boya çeşitleri zengin renk skalası ve üstün özellikleri ile yaşam alanlarınızı daha kaliteli, şık ve estetik hale getiriyor. Yaşam kalitenizi artırmak, yaşam alanlarınıza sihirli bir dokunuşla mükemmel bir görünüm kazandırmak istiyorsanız Jotun dış cephe boya ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Jotun Dış Cephe Boya Özellikleri

Dış cephe boya ürünleri, iklim koşullarına uygun şekilde formüle edilmek zorundadır. Dış cephe boyanın güneş ışınlarına (UV), soğuğa dayanıklı olması beklenir. Dış cephe boyasının yüzeyi koruma özelliği yanında ısı yalıtım, su geçirmezlik, kir tutmama, su buharı geçirgenliği gibi özelliklere de sahip olması beklenir. Jotun dış cephe boya çeşitleri, bu özellikleri sağlayarak yüzeyde mükemmel bir görünüm sağlar.

Jotun Boya dış cephe uygulamalarında eski veya yeni binalarda uygulama yapılmadan önce uygun yüzey hazırlığı ve temiz bir cephe hazır edilmedir. Yüzeye uygulanacak Jotun Boya cephenin durumuna göre uygulanacak boya çeşitleri; Jotashield Super Durable ,Jotashield Matt , Jotashield Silk , Jotashield Extreme , Jotashield Tex Ultra , Jotashield Tex Medium , Jotashield Tex Fine ,  Jotashield Heritage Glaze  ve boya öncesi uygulanacak astarlar ; Jotashield Alkali Dayanımlı Astar , Jotashield Yüzey Güçlendirici Astar olarak seçilebilir. Bu kısımda dikkat edilecek doğru boya ve astar seçimi ayrıca yüzey durumu çok önemlidir.

Genellikle eski binalarda dekoratif sıva veya mineral sıva tercih edilmektedir. Dekoratif sıva üzerine uygulanan ve en çok tercih edilen urun Jotashield Tex Ultra’dır. Prekast yapılarda tercih edilen ürünse Jotashield Super Durable’dir.Yeni binalarda Jotun Boyanın herhangi bir ürününde kullanılabilir ve bu konuda sınırlama yoktur.

Dış Cephe Renevasyon konusunda en çok tercih edilen boya markalarından olan Jotun Boya eski yüzeylerde kılcal çatlaklıkları kapatması bu sebepten su yalıtım sıkıntısını gidermesi acısından çok öneme sahiptir. Ayrıca uygulama yapılan eski cephelerde yüzey bozukluklarını en aza indirmesi, parlaklığı sayesinde her zaman yeni bir görümümde kalması Jotun Boyayı diğer boya markalarından ön planda tutmayı sağlamıştır.

2019 yılı dış cephe boya uyguların da Jotun Boya hem eski binalarda hem de yeni binalarda uygulanması sizlere çok büyük fırsat sunmaktadır. Bu fırsatların ilki fiyatların diğer boya markaları ile aynı seviyede olmasıdır. Ayrıca bir dünya markası olan Jotun Boya ile dış cephelerinizin Uzman Uygulayıcı Ekipler tarafından boyanması yapılarınızı korozyona karsı korumakla beraber size konfor sağlar.

Jotun Dış Cephe Boya Uygulaması Öncesi Yapılması Gereken Yüzey İşlemleri

Jotun dış cephe boya uygulamasından istenen performansın alınması işlem öncesi yüzeyin boya için hazır hale getirilmesi ile yakından alakalıdır. Yüzey, boya öncesi kir ve tozdan arındırılmalı, çatlaklar doldurulmalı, tamir gereken yerlerde gerekli tamir işlemleri yapılmalıdır. Yüzeyde dökülme ve kabarma olan kısımlar temizlenerek gerekiyorsa sıva ile kapatılmalıdır. Yüzey temizlendikten sonra kurumaya bırakılmalı ve daha sonra

Yüzey Hazırlığı Yapılmadan Dış Cephe Boya Yapılır mı?

Yüzey hazırlığı yapılmadan dış cephe boya yapmak yanlıştır. Yüzeyde bulunan toz, kir ve yağlar uygulamanı kalitesini düşürür, beklenen verimin alınmamasına neden olur. Yüzeyde bulunan çatlaklar, kabarma ve dökülmeler temizlenmeden dış cephe boyası yapmak yeni masraf kapıları açılmasına neden olur. Jotun dış cephe boya uygulaması gerekli yüzey işlemleri yapıldığında mükemmel sonuç verecektir.

Dış cephe boya uygulamasında boya kadar önemli bir başka husus da profesyonel firmalar ile çalışmaktır. Kale Yapı Yalıtım bu anlamda marka olmuş bir firmadır.

Kale Yapı Yalıtım firması olarak Jotun Boya Uygulama Bayisi ve bu ürünlerin satışı ile sizlere daha iyi bir hizmet sunmak için firmamızı tercih edebilir ve ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca whatsapp iletişim numaralarımızdan binalarınızın veya yapılarınızın resimleri bizimle paylaşarak görsel bir tasarım çalışmalarımız dan yararlanabilirsiniz.