İzolasyon Malzemeleri Fiyatları

İzolasyon Malzemeleri Fiyatları

İzolasyon denildiğinde bazen ufak dokunuşlarla kişilerin kendi başlarına halledebilecekleri işlemler anlaşılmaktadır. Bunlardan bir tanesi teras izolasyonu olarak düşünülebilir. Taş aralarından su kaçmasını önlemek için zemin üzerine sıkılan bir jel malzeme bulunmaktadır. Bu tür izolasyon malzemeleri fiyatları çok pahalı olmamaktadır. Ayrıca bu malzemeler çeşitli yapı marketlerde bulunmaktadır. Kapsamlı bir çalışma yapılması planlanıyor ise izolasyon malzemeleri fiyatları yüksek olmaktadır.

Yapılan işleme, metrekareye, kullanılan malzemeye göre fiyat aralığı belirlenmektedir. Ancak en kesin karar izolasyon yapılacak olan yer incelendikten sonra verilebilmektedir. Bunun için öncelikle bir yapı yani izolasyon şirketi bulunmalı ardından işin ustası ile inceleme yapılmalı ve nihai karar verilmelidir.

İzolasyon Malzemeleri Fiyatları Ne Kadar

Strafor köpük, sünger, tuğla gibi çeşitli malzemeler, çatı için yapılacak işleme göre izolasyon yaparken kullanılmaktadır. İzolasyon malzemeleri fiyatları, çatı için ayrı dış cephe mantolama için ayrı gizli dere izolasyon için ayrı olmaktadır. Her işlemin yapılacağı metrekare farklı olduğu için bu fiyatlara da yansımaktadır. Isı yalıtımında köpük kullanımı oldukça yaygındır. Hatta evlerin balkon kapılarında da oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu malzeme binanın iç ısısını muhafaza etmede oldukça önem taşımaktadır. Böylece yapılan izolasyon daha iyi bir ısınma sağlamakta ve ısı kaybı yaşanmamaktadır. Kış aylarında fazla fatura ödemeden ısınmak için bir kez ödenecek olan ücretle uzun yıllar keyifli bir yaşam sürmek mümkündür.

İzolasyon Malzemeleri Fiyatları Neye Göre Değişir

İzolasyon Malzemeleri Fiyatları, genel olarak şu 3 parametreye bağlı olarak değişir.

  • Kalite
  • İhtiyaç
  • Piyasa Koşulları

Sondan başlayacak olursak, piyasa koşullarının İzolasyon Malzemeleri Fiyatları üzerinde birinci derecede etkili olduğunu kolayca söyleyebiliriz. Zira bu ürünlerin oldukça büyük bir kısmı ithal ürünlerdir ve bu nedenle döviz fiyatına bağlı olarak anlık değişiklikler gösterebilir. Bunun yanında, piyasadaki arz talep dengesi de bu ürünlerin fiyatlarının değişmesinde etkilidir.

İkinci faktör elbette kalite sınıfıdır. Her ürün aynı işi görmek üzere üretiliyor olsa da, maalesef hepsinin fonksiyonu aynı değildir. Kaliteli ürünlerin nitelikleri oldukça yüksek olurken, kalitesiz ürünler yeterince işlevsel olmamakla birlikte, ucuz ürünlerdir.

İhtiyaç ise alan ölçümü ile ilgili olup, ilk iki parametre ile ilişkisi bulunmayan bir ölçektir. Yalıtımı yapılacak alanın genişliği bu alanda belirleyici olacaktır.

çatı su izolasyon malzemeleri fiyatları

Çatı su izolasyon malzemeleri fiyatları

Çatı su izolasyon malzemeleri fiyatları, yukarıda belirttiğimiz parametrelere bağlı olarak büyük değişiklikler gösterir. Mutlak sabit bir fiyatın verilebilmesi mümkün olmayıp, istenen niteliklere göre bir fiyatlandırma yapılması elzemdir. Biz ücretsiz keşif süreçlerimizde, size alternatifli fiyatlar sunarak karar verebilmenizi kolaylaştırabiliyoruz.

İzolasyon Fiyatları

Firmamız izolasyon fiyatları ve izolasyon malzemeleri fiyatları noktasında size en geniş seçeneği sunacaktır. İhtiyaçlarınızı tam anlamıyla tespit ederek, doğru sonuçların ortaya çıkmasını sağlıyor ve size en iyiyi vaad ediyoruz. Bizimle hemen iletişime geçerek mantolama, izolasyon, dekorasyon ve diğer alanlarda hizmet alabilirsiniz.

 

Open chat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by