İzolasyon İşi Yapan Firmalar

İzolasyon İşi Yapan Firmalar

Bazen iç yapılarda, evlerde, okullarda, hastanelerde duvarlarda sarı lekeler olduğu görülmektedir. Bu lekelerin nedeni su tesisatından kaynaklı bir problemdir. Yani, izolasyonun kötü olduğunu ifade etmektedir. Bu nedenle İzolasyon işi yapan firmalar, çağrılarak kötü izolasyon bulunan binaların yeniden izole edilmesi sağlanmaktadır. Su yalıtımı yani su tesisatı sorunları çözüldükten sonra duvarlardaki rutubetten ve binadaki kötü kokudan kurtulmak mümkündür.

Ayrıca ısı kaybı olan binalarda mantolama yapılmakta veya dış cephe yalıtımı yenilenmektedir. Yapılan bu işlemler için kalıcılık sağlayacak firmaları tercih etmek önemlidir. Tercih yaparken ücrete dikkat edildiği kadar, firmanın profesyonelliğine ve kurumsallığına önem verilmelidir. İzolasyon işi yapan firmalar tercih edilirken dikkat edilmesi gerekenler ve doğru izolasyon hakkındaki bilgiler aşağıda yer almaktadır.

İzolasyon İşi Yapan Firmalar İstanbul

İzolasyon, ısınma konusunda düşünüldüğünde doğru ısı yayılımı anlamına gelmektedir. Bunun için ısının yavaş yayılmasını sağlayacak malzemeler kullanmak gerekmektedir. İzolasyon işi yapan firmalar eğer buna dikkat etmezlerse yapılan izolasyon ısı kaybını önlememektedir. Doğru ısı iletimi sağlayacak malzemeler kullanan ve işini hakkıyla yapan firmalar İstanbul ilinde çeşitli ilçelerde yer almaktadır.

Yapılacak olan her işlem için öncelikle izolasyon ihtiyacı bulunan alanların tespit edilmesi gerekmektedir. Bunun için firmalar evlerde ve binalarda çeşitli yöntemlerle izolasyon oranını ölçmektedir. İhtiyaç duyulan izolasyon için doğru takviye ya da sıfırdan bir müdahale ile istenen sıcak ya da serin ortamlar oluşturulmaktadır.

izolasyon işi yapan firmalar

İzolasyon Bileşenleri Nelerdir?

İzolasyon sadece belli materyaller kullanılarak yapılmaz. Uygulamanın efektif olabilmesi için;

  • Mekanik tahliye
  • Drenaj
  • Bariyer
  • Kimyasal yalıtım

aşamalarının tam anlamıyla gerçekleşmesi gerekir.

Mekanik tahliye, su yollarının uygun biçimde tesis edilmesi işlemidir. Zemin açık bir zemin ise meyil verilmesi ve suyun birikiminin engellenmesi gerekir. Drenaj ise zeminde su birikmesini önleyen yapıdan suyu tahliye eden sistemdir. Bariyer sistemine en iyi örnek ise geleneksel çatı uygulamalarıdır.

Çatı, izolasyon işi yapan firmalar için oldukça büyük öneme sahiptir. Suyun zemine hiç ulaşmaması, en doğru izolasyon yöntemidir. Bu noktada yapılacak kimyasal yalıtımdan önce mukavemeti yüksek bir çatı uygulaması oldukça doğru bir yöntemdir.

Mantolama ve diğer yalıtım uygulamalarının tamamında, son olarak kimyasal işlemler gerçekleştirilir. Yalıtım kimyasalları kullanılarak, yapının dış etkenlere karşı dayanıklı olması sağlanır.

Open chat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by