Firmamızın izolasyon fiyatları ve genel olarak yalıtım uygulamaları ile ilgili bilgilere yer verdiğimiz yazımızdır. Fiyat performans ilişkisi gibi detayları ele alıyoruz. Yapıların temel niteliklerinden birisi olan izolasyon, oldukça ciddi bir yapı uygulaması olup nitelik ve niceliğine bağlı olarak pek çok farklı izolasyon fiyatları ortaya çıkabilmesi mümkündür. Biz Kale Yapı Yalıtım olarak en ucuz izolasyon fiyatları sunduğumuzu asla iddia etmiyoruz. Zira “ucuz” tanım olarak kabul etmediğimiz bir niteliktir ve firmamız tüm işlemlerinde optimum maliyete karşılık en yüksek kaliteyi öngörmektedir. Yapıların ısı, su, ses, yangın ve radyasyon yalıtımlarında en yüksek nitelikte malzemeleri kullanıyor ve evrensel ilkelere uygun biçimde projelendirdiğimiz uygulamalarımızı mükemmel biçimde uyguluyoruz. Bu nedenle size sunacağımız izolasyon fiyatları kısa vadede sektör ortalamalarında gibi görünse de, orta ve uzun vadede sağlayacağı benzersiz fayda sayesinde esasında en uygun izolasyon fiyatları olarak kabul edilmelidir.

İzolasyonun Önemi

İzolasyon kelimesinin sözlük anlamı; yalıtım, tecrit demektir. Yaşam alanlarını daha konforlu hale getirmek için bazı önlemler almak gerekir. Bu anlamda yaşam alanlarımız olan konutlar ile çok sayıda insan ve makine bulunan fabrika, hastane, okul, üretimhane vb. alanlarda ısı, ses, yangın, su yalıtımı yapılması gerekir. Yalıtım denilince akla ilk olarak ısı yalıtımı gelse de yalıtımın su yalıtımı, yangın yalıtımı, tesisat yalıtımı, ses yalıtımı gibi çeşitleri vardır. Tüm bu yalıtım türleri yalıtımsız binalarda görülen olumsuzlukları gidermek için yapılması gereken yapı uygulamalarıdır.

Su Yalıtımı Nedir?

Yapılara gelebilecek suyun gelişini engellemek ve nemlenmeye karşı önlem almak için su izolasyon uygulaması yapılması gerekir. Yapıların su ve neme karşı korunması için yalıtım uygulamasına su yalıtımı adı verilir. Su yalıtımı, adeta yapının şemsiye ile korunması gibidir. Suyu yapıdan uzak tutmak için yalıtım malzemeleri ile bir koruma kalkanı oluşturulur. Su izolasyon fiyatları yapılan yalıtım uygulamasının içeriğine göre farklılık gösterir. Su yalıtımı yapının temel ve toprak ile temas eden kısımlarına yapılabilir. Balkon ve teraslar da su yalıtımı yapılması gereken alanlar arasında yer alır. Zemin katlarda da su yalıtımı yapılmasına ihtiyaç vardır. Su izolasyon fiyatları;  uygulamanın hangi alanda yapıldığına, kullanılan izolasyon malzemesi türüne ve metrekare fiyatına göre belirlenir.

Su İzolasyon Fiyatları

Yapıların herhangi bir noktasından sızması muhtemel suya karşı alınan tedbirlerin, yapının özelliklerine göre doğru projelendirilerek uygulanması büyük öneme sahiptir. Ne miktarda sıvı kaçağı olduğu ve yalıtımın uygulanacağı alanın özelliklerine göre değişen su izolasyon fiyatları söz konusu olduğu gibi, yine tüm diğer izolasyonlarda olduğu gibi kalite ve işçilik maliyetler üzerinde etkili olmaktadır.

Ses Yalıtımı Nedir?

Gürültü, hayatımızı olumsuz etkileyen faktörlerin başında gelir. Dış ortamdaki sesin yaşam alanlarımıza ulaşması bizi rahatsız eder. Kesintisiz olarak aynı sese maruz kalmak bizi zamanla daha stresli ve sinirli bireyler haline getirir. Özellikle fabrika, demir yolu, otoyol… vb. alanlara yakın ikamet sahalarında binalarda ses yalıtımı yapılması bir zorunluluktur. Hastane, sinema, konser salonu, tiyatro, ses kayıt stüdyoları, okul, yurt, spor salonu gibi mekanlar ile kalorifer, jeneratör, hidrofor gibi yüksek sesle çalışan makinelerin bulunduğu alanlarda, makine ve insan sesinin dış ortama yayılmasını önlemek amacıyla ses yalıtımı yapılması gerekir. Ses yalıtımı iki ortam arasındaki ses geçişini engellemek adına yapılan izolasyon çalışmasıdır.

Yangın Yalıtımı Nedir?

Yangın yalıtımı, bina elemanlarının ısı ve sıcaklık karşısında daha dirençli hale gelmesi ve yanmazlık seviyelerinin artırılması amaçlanır. Yangın yalıtımı binalar inşa edilirken yapılması gereken bir yalıtım şeklidir. Eski binalarda ise yangın yalıtımı ile ısı yalıtım uygulaması birlikte yapılır. Isı yalıtım uygulamasında kullanılan levhaların yanmazlık özelliğine sahip olması yangın yalıtımı açısından son derece önemlidir.

Kale Yapı Yalıtım İzolasyon Fiyatları

Firmamız, en uygun izolasyon fiyatları sunma noktasında sizlere en iyi çözümleri üretebilmektedir. Söz konusu hangi yalıtım türü olursa olsun, mümkün olan en iyi fiyatların elde edilebilmesi için gerekli sektörel deneyim ve tedarik zincirine hakimiyet firmamızın temel nitelikleri arasındadır. Sürekli gerçekleştirdiğimiz uygulamalarımız nedeniyle ciddi bir sürüme sahibiz ve müşterilerimize sahip olduğumuz yetenekler sayesinde en uygun izolasyon fiyatları noktasında çözümler üretebiliyoruz.

Yani Kale Yapı Yalıtım olarak sizlere en ucuz izolasyon fiyatları sunan değil, en nitelikli yalıtım uygulamalarını avantajlı izolasyon fiyatları ile sunan bir firmayız ve artan tecrübemiz sayesinde her geçen gün daha mükemmel çözümleri, daha iyi fiyatlarla ortaya koyabiliyoruz. Hizmetlerimizden faydalanabilmek için bizi dilediğiniz zaman arayabilir ve destek alabilirsiniz