Firmamızın da içerisinde yer aldığı izolasyon firmaları hakkında genel bilgilere ve projeler hakkında bilgilendirmelere yer verdiğimiz yazımızdır. Fikir sahibi olmanız maksadıyla hazırlanmıştır. Öncelikle izolasyon firmaları hakkında net bir bilgi vermek gereklidir. İzolasyon özel bir alandır ve uzman teknik ekip sahibi olmayan işletmelerin bu sıfata sahip olmaları söz konusu değildir. Her ne kadar izolasyon firmaları açılabilmeleri için böyle bir şart gerekmiyor olsa da, deneyimsiz ve donanımsız firmaların kısa zamanda piyasadan silinecekleri de bir gerçektir.

Bu noktada izolasyon firmaları araştırması yaparken, firmanın geçmişini ve referanslarını incelemek sizin için faydalı olacaktır. İnternet çağında firmalar ve referansları hakkında detaylı bilgilere ulaşabileceğiniz pek çok kaynak olmakla birlikte, firmaların kendilerinden de referanslarını isteyebilirsiniz.

Yalıtım (İzolasyon) Nedir?

Bir yerde bulunan enerjinin başka bir yere geçişini engellemek için yapılan uygulamalara genel olarak yalıtım veya izolasyon adı verilir. Binalarda yapılan izolasyon çalışmalarında öncelikli hedef daha konforlu ve güvenli yaşam alanları oluşturmak ve binaların ömrünü uzatmaktır. İzolasyon çalışması tamamlanmış bir bina aynı zamanda ekonomik olarak da değerlenmiş demektir. Bu nedenle binalarda, ofislerde, fabrika veya benzer üretim merkezlerinde yapının ihtiyaçları dikkate alınarak gerekli yalıtım uygulamaları yapılmalıdır. Yalıtım malzemeleri izolasyon türüne göre belirlenmek zorundadır. Çünkü bazı yalıtım malzemeleri ısıyı çok iyi yalıtırken elektriği yalıtmayabilir. Ya da iyi bir su yalıtkanlık özelliğine sahip olan bir yalıtım levhası yangın yalıtımı için iyi bir seçim olmayabilir. Bu nedenle yalıtım uygulamalarında, profesyonel olarak bu  hizmeti veren izolasyon firmaları tercih edilmeli, uygulama izolasyon firmaları rehberliğinde yapılmalıdır.

İzolasyon (Yalıtım) Çeşitleri

Bina izolasyon veya bina yalıtım denilince akla ilk olarak ısı yalıtımı gelmektedir. Enerjinin verimli kullanılması açısından düşünüldüğünde çok önemli bir uygulama olan ısı yalıtım binalarda mutlaka yapılması gereken izolasyon türüdür. Bir enerji türü olan ısının sıcak ve soğuk ortam arasında yer değiştirmesine önlemek ve enerji giderlerini azaltmak için yapılan ısı yalıtım uygulaması ile ısınmak için ayrılan bütçede azalma sağlanır, enerji verimli kullanılmış ve çevre korunmuş olur. Isı yalıtımın dış cephe ısı yalıtım, iç cephe ısı yalıtım, çatı yalıtım, zemin – döşeme yalıtım vb. türleri vardır.

Binalarda yapılması gereken yalıtım türlerinden birisi de yangın yalıtımıdır. Isı yalıtımı için kullanılan malzemelerde mutlaka yangın yalıtım özelliği bulunmalıdır. Alev almazlık özelliği olan yalıtım levhaları ile çatı, bina iç ve dış yüzeyleri ile zeminlerde yangın yalıtımı da yapılmış olur.

Su Yalıtımı

Suyun ve nemin binalara ulaşmasını engellemek için yapılan yalıtım uygulamaları su yalıtımı olarak adlandırılır. Suyun ve nemin bina yüzeyine, bina zeminine, bina temeline ulaşmasını engellemek amacıyla su girişine neden olan alanlarda uygun yalıtım malzemeleri kullanılarak yapılan işleme su yalıtımı denir. Küflenme, nemlenme ve yosunlaşmayı engelleyen su yalıtımı, korozyona karşı binayı korur ve taşıyıcı elemanlardaki çürümeyi engeller.

Ses Yalıtımı

Yaşam alanlarımızı dış ortamın ses ve gürültüsünden tecrit etmek için ses yalıtımına ihtiyacımız vardır. Özellikle kalabalık şehirlerde ısı ve su yalıtımı kadar önemli bir yalıtım türüdür. Ses yalıtımı ile istenmeyen seslerin duyulması engellenir, yaşam alanları sesin vermiş olduğu gürültüden arındırılmış olur. Okullarda, binalarda, fabrikalarda, üretimhanelerde… sesin olduğu her yerde ses yalıtımı zorunlu bir ihtiyaçtır. Ses yalıtımı için profesyonel izolasyon firmaları tercih edilerek uygulamadan istenilen performans sağlanabilir.

İzolasyon Firmaların Kalitesi

Günümüzde izolasyon firmaları kıymetli bir sektörel alana sahiptir. Özellikle nitelikli firmalara her yapının sürekli ihtiyacı olabilmekte ve uygulamalar sürekli olmaktadır. 2011 yılında çıkarılıp 2017’de tam anlamıyla gündeme sokulan yapıların enerji verimliliği ile ilgili kanunun da etkisiyle izolasyon firmaları oldukça yoğun bir döneme girmiştir. Bu bağlamda firmanın kapasitesi ortaya koyacağı sonuçları bakımından da çok önemlidir. Kaldıramayacağı düzeyde iş teslim alan işletmeler, bu işleri tamamlayabilmek için ya vasıfsız işler üretmekte ya da işleri aksatmaktadır. Sürüm politikaları gereğince pek çok niteliksiz işletme ise gecikme yerine işin vasıflarını sınırlandırmayı uygun bulur. Bu tip izolasyon firmaları maalesef sizlere büyük zararlar verirler.
İzolasyon yapının temel ihtiyaçlarından bir tanesidir ve maliyeli bir iştir. Kalitesiz bir uygulama nedeniyle katlanacağınız bu maliyetin size olumsuzluk olarak geri dönmemesi için çalışacağınız izolasyon firmaları seçiminde dikkatli olmanız ve yukarıda da değindiğimiz gibi referansları bakımından kuvvetli bir firmayı tercih etmelisiniz.

Tüm İzolasyon Firmaları Aynı Değil midir?

Elbette değildir. Mevcut şartlar altında izolasyon firmaları kisvesi taşıyan pek çok işletme maalesef aslında boya ve dekorasyon işleri yapmakta olan ara yapı firmalarıdır. Kale Yapı Yalıtım gibi nitelikli işler üreten büyük izolasyon firmaları ne yazık ki azınlıktadır. Bu nedenle elbette tüm izolasyon firmaları aynıdır demek hiç doğru bir tanım olmayacaktır. Biz özellikle kendimizi izolasyon firmaları içerisinde farklı bir noktada konumlandırıyor ve sıradan olmayan uygulamaları ortaya koymamız sebebiyle rekabet koşullarının üzerinde nitelikleri benimsiyoruz. Bu anlamda özellikle Kale Yapı Yalıtım diğer izolasyon firmaları ile aynı nitelikte değildir, tanımını kolaylıkla yapabiliyoruz.

Senelerdir müşterilerimize sunduğumu kaliteli hizmetlerimiz sayesinde, sektörde sarsılmaz bir yere sahibiz ve bu konumun hakkını vermek için tüm imkanlarımızı en iyi şekilde kullanmaya devam ediyoruz. Sizde kapsamlı hizmet veren izolasyon firmaları içerisinde en önde gelenlerinden birisi ile çalışmak isterseniz bizi arayınız. Sizin için de en iyi hizmetleri üreterek sorunlarınıza kesin çözümler üretelim. İleri düzeyde teknik bir iş olan izolasyon uygulamalarını uzman olmayan ellere teslim ederek paranızı riske atmayın. Unutmayın kaliteli izolasyon firmaları en iyi sonuçları ortaya çıkarırken, vasıfsız firmaların uygulamaları sadece görsel mahiyetindedir. Büyük zararlar yaşamamak için kendinizi garantiye alın ve bize gelin. Sizi en iyi şekilde memnun edeceğimizi garanti ediyoruz. Her zaman olduğu gibi, şimdi de, gelecekte de…