İstanbul Mantolama Fırsatları

İstanbul Mantolama Fırsatları

Mantolama neden önemlidir? sorusuna cevap arıyorsanız hemen başlayalım. Size dış cephe yalıtımı ile ilgili bilgiler vererek neden bu uygulamanın gerekli olduğunu açıklamaya çalışalım. Öncelikle bilmeniz gereken çok önemli bir husu söz konusudur. Isı yalıtımı %100 etkili bir uygulamadır ve ısı kaybını engelliyor olmasının yanı sıra birçok yan faydası söz konusudur. Ayrıca uygulamada kullanılan materyal sağlıklı ve uzun ömürlü ürünler olduğundan, yapının niteliklerini de artırır. İstanbul Mantolama uygulamalarının yoğun bir şekilde gerçekleştirildiği bir şehrimizdir ve mantolama firmaları son kanunla birlikte ciddi bir çalışma sürecine girmiş durumdadır. Bununla birlikte mevcut ekonomik konjonktür nedeniyle fiyatlar kademeli olarak artar. Fiyat artışı riskinden etkilenmemek için bir an önce uygulamalara başlamakta fayda vardır.

Mantolama çeşitleri

Mantolama çeşitleri konvansiyonel olarak 2 grupta yer alır.

 • EPS Mantolama
 • Taşyünü Mantolama

EPS, polietilen ve/veya polistren materyalin hava kabarcığı biçiminde yoğunlaştırılarak levha haline getirildiği formdur. Taşyünü ise toprak minerallerden oluşturulmuş mineral yündür. Her iki tür de efektif sonuçlar üretebilirken, Taşyünü daha nitelikli bir uygulamadır.

Mantolama nedir?

Yapının dıştan yalıtım malzemeleri ile kaplanması ve dekoratif özelliklerinin gerçekleştirilerek yapının fiziksel formunun en iyi hale getirilmesidir. Kullanılan materyallerin ısı kaybının önlenmesinde etkilidir. Yapının nem ve diğer fiziksel koşullardan etkilenmesini engeller. Mantolama nedir sorusunun cevabına sitemizdeki diğer başlıklardan erişebilir, ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Mantolama m2 fiyatı

Mantolama m2 fiyatı, uygulamanın türüne ve yüzey alanına bağlı olarak değişiklik gösterir. Kullanılan materyale bağlı olarak değişebilen fiyatlar, elbette uygulamanın kalitesine bağlı olarak da değişir. Nitelikli uygulamalar elbette kalitesiz yalıtım hizmetlerinden bir miktar daha yüksek maliyetlere sahiptir.

İstanbul Mantolama Fırsatları

Mantolama malzemeleri

Mantolama malzemeleri;

 • Taşyünü
 • EPS
 • Mineral Sıva
 • Kaplama ve yapıştırma kimyasalları
 • Yalıtım Boyaları
 • Sıva ürünleri
 • Yaltım dübelleri

şeklindedir. gerçekleştirilecek uygulamanın niteliklerine bağlı olarak farklı malzemeler kullanılacak olup, her uygulamada farklı ürünler kullanılabilir.

İstanbul Mantolama Fırsatları

Mantolama nedir nasıl yapılır?

Yukarıda da bahsettiğimi gibi mantolama yapının dışarıdan kaplanmasıdır. Mantolama nedir nasıl yapılır sorusuna kısaca cevap verilecek olursa; yapıyı dış cepheden komple yalıtım malzemeleri kullanarak kaplamak olduğu söylenebilir. Uygulama yapılacak yapının inşa prosedürü önem arz etmez. Herhangi bir yapıya bu uygulama yapılabilir. Yapının dış cephesine yalıtım malzemeleri kaplandıktan sonra bu yapının üzeri yalıtım sıvası veya diğer kaplama malzemeleri ile kaplanır.

İstanbul Mantolama Fırsatları

Mantolama nasıl yapılır

Mantolama nasıl yapılır sorusunun cevabını aslında bir noktaya kadar vermiş olduk. Biraz daha detaylandıracak olursak; yapının mevcut sıvasının üzerine eps veya taşyünü levhaların kaplanması ile işlemin başladığını ve aşağıdaki süreçleri takip ettiğini ifade edebiliriz.

 • Levha üzeri mineral sıva işlemi
 • Son kat sıva işlemi
 • Yalıtım boyası ile kaplama
 • Dekoratif işlemler

İstanbul Mantolama Fırsatları

Dış cephe mantolama

Dış cephe mantolama, tanım olarak aynı şeyi ifade eden kavramları bir araya getiren uygulamadır. Zira mantolama zaten bir dış cephe uygulamasıdır. İç cepheden mantolama yapılabilmesi mümkün değildir. Mantolamada prensip yapının dışarıdan tüm unsurlarının korunmasıdır.

Polisan mantolama

Ülkemizin önemli markalarından Polisan, Polisan mantolama ürünlerini tercih ederek, nitelikli sonuçlara ulaşabilirsiniz. Yüksek kaliteli ürünler firmamızın uygulamalarında da kullanılmakta, tercihinize göre uygulama yapılmaktadır.

İstanbul Mantolama Fırsatları

Capatect Mantolama

Capatect Mantolama, Avrupanın en yaygın markalaından bir tanesidir ve caparol ürünleri ile nitelikli mantolama çöüzmlerine ulaşmanızı sağlar. Firmamız dilerseniz yalıtım ve mantolama uygulamalarında bu ürünleri kullanabilmektedir. Mantolama İstanbul çözümlerimizde Capatect ürünleri yoğun biçimde kullanılır.

Kale Mantolama

Kale Mantolama firmamızın ismi olmakla birlikte, Kalekim ve bağlı markalarının kullanıldığı mantolama uygulamalarını ifade eder. Kale, ülkemizde üretilen %100 yerli sermayenin ürünüdür ve maksimum kaliteye en uygun fiyatlarla erişmenizi sağlar.

Firmamızca sunulan İstanbul Mantolama Fırsatları için bizi hemen arayınız. Sizin için mümkün olan en nitelikli çözümleri üretiyoruz. İstanbul Mantolama denince akla ilk gelen firma olma niteliğimizi sunduğumuz hizmetlerin kalitesine borçluyuz. Ücretsiz keşif için bizi arayınız.