Modern şehir yaşantısı koşulları altında tasarruf elbette çok önemlidir. Sahip olduğumuz özkaynakları en iyi biçimde kullanmak zorundayız ki, hane bütçesini ayakta tutabilmek için kimi zaman bu dahi yeterli olmaz. Aynı durum tüm dünya kaynakları için geçerlidir. Ülke olarak sahip olduğumuz yabancı para stokunu enerji için harcarız ki bu sebeple ulusumuzun ihtiyacı olan pek çok başka yatırım yapılamamaktadır. Bu noktada Esenler mantolama firmaları hem hane bazında, hemde ulus bazında bir fayda üretirler. Isınma için harcadığımız milyarlarca lira, yapılacak mantolama uygulamaları ile en az %50 azalır ve kaynaklarımız çok daha verimli alanlara harcanır. Ayrıca, mantolama için kullanılan pek çok materyal yurt içinde üretildiğinden döviz harcamak durumda da olmayız.

Mantolama Zorunludur

Mantolama, yapıların enerji performansı yönetmeliği kapsamında zorunlu bir uygulamadır. Her binanın enerji kimlik belgesi alması gerekir ve bunun için ısı yalıtımı uygulamaları şarttır. Esenler mantolama firmaları içerisinde yer alan Kale Yapı Yalıtım, sizler için en nitelikli çözümleri sunarak, mantolama uygulamalarının en yüksek verimlilik oranlarında elde edilmesini sağlar. 10 yıl garantili uygulamalarımız beklentilerinizin ötesinde fayda elde etmenizi sağlar.
Binaları hava koşullarının olumsuz etkilerinden korumak amacıyla mantolama işlemi yapılmaktadır. Mekanların ortam ısısının korunması amacıyla yapılan mantolama işlemleri farklı şekillerde uygulanabilmektedir. Dış cephe, iç cephe ve sandviç duvar uygulaması olmak üzere, mantolama işleminin farklı çeşitleri bulunmaktadır. Müşterilerin istek ve ihtiyaçlarına uygun yalıtım işleri Esenler mantolama firmaları tarafından kaliteli ve sorunsuz şekilde uygulanmaktadır.

Neden Mantolama Yaptırmalısınız

Isı bir enerji türüdür ve sıcak ortamdan soğuk ortama kaçış eğilimi gösterir. Bu durum, bir ortamdaki sıcak havanın ısı köprüleri aracılığı ile yer değiştirmesine neden olur. Isının yer değiştirmesine teknik olarak ısı kaybı adı verilir. Yazın ise bu ısı köprüleri aracılığı ile dış ortamdaki sıcak hava, daha serin olan iç ortamdaki soğuk hava ile yer değiştirir. Buna da teknik olarak ısı kazancı denir. Mantolama yazın ısı kazançlarını, kışın ise ısı kayıplarını önlemek üzere geliştirilmiş bir yapı uygulamasıdır. Isı yalıtımı amacıyla yapılan bir çalışma olup binaların çeşitli noktalarında oluşan ısı köprülerinin oluşumunu engelleyerek ısının yer değiştirmesine mani olur.
Yapılarda, en fazla ısı kaybı bina dış duvarlarından kaynaklanır. Dış duvarlarda pek çok ısı köprüsü oluşur ve bu köprüler ısının yer değiştirmesini kolaylaştırır. Mantolama tam da bu köprüleri yıkmak, ısının yer değiştirmesi için gerekli koşulları ortadan kaldırmak için yapılan yalıtım çalışmasıdır.

Mantolama Nasıl Yapılır

Mantolama yaptırmak maliyetli bir iştir. Bu bağlamda mantolama yaptırmaya karar verdiyseniz alanında uzman firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Seçmiş olduğunuz firmanın mali yapısı, mantolamayı finanse etmek için yeterli olmalıdır. Aksi takdirde piyasada bulunan yüklenici firması kaçmış pek çok yapıdan birisi de sizin binanız olabilir. Esenler mantolama firmaları arasında seçkin ve kaliteli mantolama uygulamaları ile tercih edilen marka haline gelen Kale Yapı Yalıtım’ı tercih ederek hem mükemmel kalitede mantolama uygulamasına hem de konforlu yaşam alanlarına sahip olursunuz.
Kale Yapı Yalıtım olarak, mantolama hizmetimizde ilk andan son ana kadar profesyonelliğimizden ödün veriyoruz. Saha çalışanlarımızdan mühendis kadromuza, muhasebe personelimizden yönetici kadromuza kadar uzman bir ekiple müşterilerimizin beklentilerini karşılamak için çalışıyoruz. Mantolama anlaşması yaptığımız müşterilerimizle bina ihtiyaçları çerçevesinde ısı yalıtım malzeme seçimi yapıyor, müşterilerimizi sürecin her aşamasına dahil ediyoruz. Uygulamayı teknik şartnamemizde belirttiğimiz esas ve usullere uygun şekilde yapıyor, son olarak inşaat sahasını temizleyerek mantolamayı tamamlıyoruz. Tüm bu aşamalarda kullandığımız her malzemenin değerini biliyor, gereksiz malzeme sarfiyatından kaçınıyor, müşterimizi zarara uğratacak tüm uygulamalardan kaçınıyoruz. Siz de Esenler mantolama firmaları arasında tercih yapmakta zorlanıyorsanız bizimle iletişime geçebilir, yapacaklarımızın garantisi olan referans uygulamalarımızı yakından inceleyebilirsiniz.

Mantolama Sayesinde Yakıt Masrafı Düşer ve Isı Tasarrufu Elde Edilir

Binalara uygulanan mantolama işlemi kullanıcılara her anlamda avantaj sağlamaktadır. İşlemin uygulandığı binalar daha ucuza, daha kısa sürede ısınmaktadır. Bundan dolayı ısınma masrafları da minimum seviyeye inmektedir. Daha az düzeylerde tüketilen yakıt sayesinde ekolojik dengeye de katkı sağlanmaktadır.
Ayrıca mantolama yapılan binalar, dış kısımları kaplandığından dolayı sağlamlıklarını uzun süre muhafaza etmektedir. Mantolama işlemi sayesinde, binalarda dış cephenin hava şartlarından dolayı görebileceği zararlarda engellenmiş olmaktadır. Mantolama işlemini standartlara uygun şekilde yapmak, uzun vadede kullanım süresini ve yalıtım oranını arttırmaktadır. İşlemin kaliteli malzeme ile uzman kişiler tarafından uygulanması gerekmektedir.