Mantolama sahip olabileceğiniz en kapsamlı yalıtım yöntemidir. Devletin zorunlu tuttuğu mantolama uygulamaları mutlak suretle gerçekleştirilmek durumunda ve kanunlara uygun biçimde yapıların yeni yönetmeliklere uygun hale getirilmesi gerekmektedir. Mantolama yalnızca bir ısı yalıtımı yöntemi değil, aynı zamanda şık bir dekorasyon yöntemidir. Bu yöntemle yapıların baştan aşağı iyileştirilmesi mümkün olup, en şık tasarıma sahip olmaları sağlanmaktadır. Biz Kale yapı olarak sektörün en nitelikli uygulamalarını gerçekleştirmekte ve sizlere en uygun fiyatlarla en yüksek Kaliteyi sunmaktayız. Bizimle hemen irtibata geçip, yapınızın en iyi şekilde yenilenmesini sağlayabilir ücretsiz keşif, 10 yıl Garanti ve 2 yıl Sigorta gibi avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Mantolama Nedir?

İnsanlar, barınma ihtiyaçlarını karşıladıkları ilk zamanlardan itibaren daha konforlu yaşam alanları yaratmak için çabalamıştır. Bunun neticesinde barınaklarını daha güzel, daha sıcak ve korunaklı hale getirecek önlemler almaya devam etmişlerdir. Geçmişte barınaklarını ağaçlar, yapraklar, çeşitli örtüler ile soğuktan, sıcaktan ya da yağmur ve kardan koruyan insanoğlu teknolojinin gelişmesi ile birlikte ısı yalıtım özelliği olan izolasyon malzemeleri ile barınaklarını koruma altına almaya başlamıştır.

Yapılarda kışın ısı kayıplarını yazın ise ısı kazançlarını önlemek üzere yapılan ısı yalıtım uygulaması insanların yaşam kalitesini artıran bir uygulamadır. Isı yalıtımı amacı ile bina dış yüzeyinde yapılan izolasyon çalışmasına mantolama adı verilir. Mantolama; binaya ısı yalıtım levhalarında oluşan kalın bir giysi giydirilmesi gibidir. Bu giysi, binayı dış ortamın olumsuzluklarından, darbelerden, güneş ışınlarının olumsuz etkisinden, yağmur ve kar suyundan, soğukta koruma görevi görür.

Isı yalıtımı amacıyla bina dış yüzeylerinde yapılan mantolama çalışmasında özel olarak geliştirilmiş, ısı, ses ve su yalıtımı sağlayan levhalar kullanılır. Bu levhalar özel ürünlerdir, taşımış oldukları özellikler uluslararası ısı yalıtım standartlarına uygundur. Türkiye’de en kaliteli mantolama uygulamaları XPS, EPS, taş yünü, cam yünü vb. ısı yalıtım levhaları ile yapılmaktadır. Kale Yapı Yalıtım, mantolama uygulamalarında binanın fiziki özellikleri ve ihtiyaçları doğrultusunda en uygun yalıtım levhasını kullanarak binalardaki ısı kayıplarını ve kazançlarını minimuma indirir.

Mantolama Avantajları

Mantolama uygulamasının temel amacı ısı yalıtımıdır. En kaliteli mantolama uygulamaları binada ikamet eden insanların daha konforlu yaşam alanlarına sahip olmasını sağlamakla kalmaz aynı zamanda  çevrenin korunmasına da katkı sağlar. Isı yalıtımı yapılmamış binalarda ısı kayıplarının büyük bir kısmı duvarlardan kaynaklanır. Bu kayıplar arttıkça kullanılan enerji miktarı da artar. Mantolama yapılarak ısı kayıpları ve kazançları önlenir, ısınmak ya da serinlemek için harcanan enerji miktarı azaltılır. Böylece çevreye daha az karbonmonoksit ve atık gaz salınmış olur. Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında zorunlu bir hale gelen mantolama uygulaması ile enerji kaynakları daha verimli kullanılmış olur. Verimli kullanmak demek akıllı kullanmak demektir. Enerjinin daha verimli kullanılması, teknolojik gelişmelerin getirmiş olduğu yenilikler kapsamında enerjinin daha az tüketilmesini sağlayan önlemler almak demektir. Isı yalıtımı ve mantolama da bu anlamda enerji verimliliği açısından önemli bir uygulamadır.

Mantolama ile binanın yaşını sabitlemek mümkündür. Mantolama yapılmış binalar, bina aksamlarını yaşlandıran dış etkenlere karşı koruma altına alınmış olur. Böylece bina yüzeylerinde oluşan korozyon, nem, küf, dökülme, sıva problemleri mantolama ile engellenir ve binanın ömrü uzatılmış olur.

Kale Yapı Yalıtım Geleceğe Ulaştırır

Sunduğumuz hizmetlerin tamamı yüksek kalite standartlarında test edilmekte olup personel kadromuz alanında uzman ve Yetkin kişilerdir. Kale yapı ile sahip olacağınız avantajlar sizlere uzun yıllar tasarruf olarak geri dönecektir. Sektörün Lider firmalarından olan firmamız, sunduğu nitelikli hizmetler sayesinde uzun yıllardır en beğenilen firmalar arasında yer almaktadır. Yalnızca uygulama kalitesi değil kullandığımız materyallerinde niteliklerinin en üst seviyede olmasını sağlıyor ve sizlere mümkün olan en kaliteli sonuçları sunuyoruz.

Mantolama dendiğinde akla ilk gelen firmalardan olan firmamız mükemmel kalite vizyonu ile çalışmaktadır. Tam anlamıyla aradığınıza ulaşmak ve gerçekten tasarruf etmek istiyorsanız mümkün olan en yüksek kalite standartlarında hizmet almalısınız. Bunun yanında elbette firmaların size kaliteli materyali sunması da gerekir. XPS veya taşyünü kullanılarak yapılan yalıtımlarda yabancı ve Doğu menşeili ürünler kullanılır ise ortaya çıkan yalıtım beklenen nitelikleri sağlamayacaktır bunun için, Türkiye’de üretilen nitelikli ürünleri kullanmak ve yüksek Kaliteyi hedeflemek en doğru davranış olacaktır. Ülkemizde üretilen birçok yalıtım materyali fevkalade standartlarda yerılıp uluslararası üne sahiptir.

En Kaliteli Mantolama Uygulamaları

Firmamız online kanallar ve telefon hatları ile yılın her döneminde ulaşılabilir durumdadır. Bize internet sitemizde yer alan iletişim formundan ulaşabileceğiniz gibi dilerseniz eposta gönderebilir veya telefon edebilirsiniz. Binanızın yalıtımı ile ilgili keşif hizmeti almak istiyorsanız bize keşif formumuz üzerinden ulaşabilir uzman ekibimizin en kısa zamanda size ücretsiz destek vermesini sağlayabilirsiniz. Alacağınız randevu ile tam zamanında adresinize ulaşacak uzman ekibimiz, tüm değerlendirmeleri bilimsel tavanlara dayanarak yapacak ve işlemleriniz en hızlı şekilde tamamlanacaktır. Size her konuda olduğu gibi projelendirme konusunda da en nitelikli desteği verecek ve başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlayacağız.