Ekonomik Mantolama Nasıl Yapılır?

Ekonomik Mantolama dendiğinde, elbette doğal olarak bir çoğumuzun aklına niteliksiz ve kalitesiz uygulamalar gelir. Ancak, burada bahsettiğimiz; optimum standartlarda uygulama yapılmasıdır ki, aşırı materyal kullanımından kaynaklanan maliyetlerin önüne geçilebilmesi bu şekilde mümkün olmaktadır. Ucuz mantolama ile ekonomik uygulama tam olarak aynı kavramları bu nedenle ifade etmez. Örneğin, yapının konumu ve mevcut nitelikleri dikkate alınarak bir projelendirme yapılırsa, ortaya çıkacak maliyetler ciddi şekilde azalabilir. Bu nedenle işleme başlanmadan önce, keşif yapılması ve tüm detayların hassasiyetle hesaplanması şarttır.

Ekonomik Mantolama ve Ucuz Mantolama Ayrımı

Ekonomik mantolama, kullanılacak materyalden, sarf edilecek zamana kadar pek çok parametrenin hassasiyetle hesaplanarak uygulandığı yöntemdir. Ucuz mantolama ise materyalin nitelikleri ile oynanması sonrasında elde edilebilecek bir çözümdür. Elbette biz asla ucuz mantolama yolunun benimsenmesini önermeyiz. Hele ki, İstanbul dışında ve daha doğuda yer alan illerde yapılacak uygulamaların, asla belli standartların altında olmaması gerekir.

Örneğin, Erzurum, Kars ve Ardahan gibi illerde mantolama standartlarının özel olarak planlanması gerekir. İstanbul’da kış aylarında ortalama sıcaklıklar en az -5 veya -10 derece civarına inebilirken; Erzurum, Kars, Gümüşhane, Van, Ağrı, ve Bingöl gibi illerde -25 hatta -40 dereceler dahi görülebilir. Elbette bu durumda uygulama aynı standartlarda olamaz. Yani Türkiye’nin geneli için bir uygulama sabiti olmadığı gibi, ekonomik mantolama uygulamalarının da bölgeden bölgeye fark etmesi söz konusudur.

Hatta bir adım daha ileri giderek yapının şehir içerisindeki konumunun dahi standartlar üzerinde etkili olabileceği söylenebilir. Tabii unutmamak gerekir ki, inşası sırasında temel düzeyde ısı yalıtımına tabi tutulan yapıların mantolama uygulaması ihtiyacı da buna bağlı olarak farklı olacaktır.

Ekonomik Mantolama Nasıl Yapılır?

Öncelikle uygulama başlamadan, uzman ekibin yapıyı analiz etmesi ve gereksinimleri tespit etmesi gerekir. Aksi halde yapılacak uygulama ilk yatırım maliyeti bakımından ekonomik gibi görünse de işe yaramama ihtimali, bütün avantajının ortadan kalkmasına neden olacaktır. Ayrıca tespit yapılmaması durumunda gereksiz maliyetlere katlanmanız da söz konusu olacaktır. Bu gibi riskleri elimine etmek için, öncelikle uzmanlarca denetim yapılması zorunluluktur. Biz size ücretsiz keşif hizmeti veriyor ve tüm analizleri, hizmet almaya başlamadan önce tamamlıyoruz. Böylece ucuz mantolama noktasında gerekli olan bilimsel veriyi, henüz işe başlamadan elde ediyoruz.

ekonomik mantolama

Malzeme Tedarik Süreci ve Ekonomi

Ekonomik mantolama sonucuna ulaşmak noktasında malzeme tedariği önemli bir parametredir. Son kullanıcı olarak, mantolama malzemelerine çok uygun fiyatlarla erişemezsiniz. Hatta, pek çok uygulayıcı firma da bu sonuçlara ulaşamaz. Bizim gibi sektör uzmanı firmalar ise sahip oldukları güçlü tedarik ağı sayesinde, malzemeleri en uygun fiyatlarla ve kalite kaybı olmaksızın tedarik edebilir. Sonuç olarak, mükemmel kalitede ekonomik mantolama sonuçlarına ulaşır ve yıllarca bu ekonominin avantajlarından istifade etmeye devam edersiniz.

Vakit kaybetmeden bizimle iletişim kurarak, hangi tür yapıya sahip olursanız olun, ekonomik mantolama çözümlerimizden faydalanın. Ekonomi parametrelerine bağlı olarak değişen fiyat koşullarından etkilenmemek için size sunacağımız avantajları hemen değerlendirin. Unutmayın mantolama kanunen zorunludur. Nasıl bir yapı olursa olsun, tüm binaların bu uygulamaları yaptırması gerekir. Aksi halde yasal cebir uygulamalarına maruz kalabilirsiniz.

Open chat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by