Dış cephelerin en önemli işlemlerinden biri olan ısı yalıtımları mantolama olarak biliniyor. Mantolama cephenin ısı yalıtımına dayanıklı olması anlamına gelir. Dış cephelerde mantolama yapılan binalar dışarıdaki hava koşullarına oldukça dayanıklıdır. Bu nedenle ev yaptıracakların mutlaka mantolamaya dikkat etmesi gerekir. Mantolama yapım şekillerinde göre farklı gruplara ayrılır. Bu çeşitler binanın yapısına göre yapılıyor. Dış cephenin soğuğa ve yağmura dayanıklı olması evin iç kısmına da etki ediyor. İyi bir ısı yalıtım yapılan binalar rutubet almıyor ve soğuk olmuyor. Ayrıca yaz aylarında sıcaktan daha az etkilenmesini de dış cephe mantolama sağlıyor.

Mantolama Fiyatları

Dış cephenin güçlü olmasını sağlayan mantolama üç şekilde yapılıyor. İçten, dıştan ve sandviç duvar yöntemleri ile yapılır ve dış cephe için en dayanıklı mantolama dıştan olmaktadır. Dış cephe mantolama m2 fiyatları binanın büyüklüğüne göre değişir. Yüksek ve büyük binalar olduğunda maliyet daha fazla olur. Binaların büyüklüğü ne olursa olsun mantolama yapılması gerekir. Isı yalıtım binalar için önemlidir.

Dış cephe mantolama m2 fiyatları hep anlattığımız gibi sabit bir fiyat sistemi yoktur.Binadan binaya , bölgeden bölgeye, malzemeden malzemeye göre farklılık gösterir.Malzeme olarak neden farklılık gösterir diyecek olursanız ; taşyünü ve eps arasındaki veya eps ile xps arasındakı farklı bilmek gerekir.Malzemeler arsındaki farklılıklar genellikle ses yutuculuk , ısı yalıtım değeri , darbe dayanım ve yanmazlık olarak nitelendirebiliriz.

Dış cephe mantolama m2 fiyatları 60,00TL’den başlayıp 120,00TL’ye kadar farklılık göstermektedir.Dış cephe mantolama m2 fiyat konusu genelde insanların en çok yanılgıya düştükleri durumdur.Bu gibi konularda sıkıntıya düşmemek için firmamızın ücretsiz keşif hizmetinden yararlanarak fiyat teklifi alabilirsiniz.