Dış Cephe Kaplama Çeşitleri ve Fiyatları

Yeni nesil inşaat sektöründe artık binaların düz bir görünüm elde etmesinden çok göze hitap etmesi önemsenmektedir. Bu amaçla çeşitli dış cephe kaplama çalışmaları yapılmaktadır. Ancak yapılan bu dış cephe kaplama çeşitleri ve fiyatları farklılık göstermektedir. Bunun nedeni binaların farklı tiplerde inşa edilmesi, kişilerin özel istekleri, kullanılan malzemelerin farklı kalitede olmasıdır. Taş kaplama, parke profil, ahşap duvar kaplama gibi çeşitli dekoratif kaplama türleri bulunmaktadır. Özellikle site yapılarında bütünlük olması son derece önem taşımaktadır. Bunun için yapılması gereken şey, bütün binalarda aynı uygulamaların yapılması ve her birinin kalitesinin aynı olmasıdır. Çeşitli dış cephe kaplama malzemeleri ile inşaat şirketleri ya da özel dekorasyon şirketleri tasarım harikaları oluşturmaktadır.

Dış Cephe Dekorasyon Modelleri

Dış cephe yalıtımı yaptırırken artık binaların görselliği de düşünülmektedir. Bunun için dekoratif modeller ve çalışmalar yapılmaktadır. Dış cephe dekorasyon modelleri söz konusu olduğunda farklı dekoratif malzemeler kullanıldığı görülmektedir. Hatta binanın bir köşesi ya da ufak bir kısmı değil, uygulanan dekorasyon bütün dış cephe için olmaktadır. Bu amaçla kullanılan fugalı mantolama akrilik ve mineral yapılar kullanarak dekoratif ısı yalıtımı yapmayı sağlamaktadır. Parke profil ya da cam kaplama yapılar da özellikle müstakil evlerde tercih edilmektedir. Kişilerin özel zevklerine göre farklı dekoratif çalışmalar söz konusu olmaktadır. Bunun için aslında belirli kalıplara uygun bir dekoratif tasarımdan söz etmek pek mümkün değildir. Her bir yapı için özgün tasarımlar söz konusudur.

Dış Cephe Süsleme

Amaç bazen yalıtım yaptırmak olurken bazen sadece dekoratif amaçlı bir çalışma yaptırmaktır. Bunun için birçok malzeme kullanılabilir. Değişik taş döşemeleri, değişik ahşap görsel tasarımlar, komple taş kaplama gibi uygulamalar bulunmaktadır. Bazen kişilerin kendi yaratıcılıkları devreye girerek özel bazı malzemelerle de dış cephe süsleme çalışmaları yaptırmaktadır. Bu durumda ise maliyet yükselebilmektedir. Herkes bu işlemler için ekstra bir bütçe ayırmakta ve o bütçeye uygun tercihler yapmaktadır. Bunun için piyasa şartlarına en uygun teklifi veren bir firma ile anlaşılmalıdır. Ancak ucuza yaptırmak için kalitesiz bir çalışma yaptırmamak da önemlidir. Bunun için firmalardan referans istenmeli ve ne yaptıklarını bilip bilmedikleri anlaşılmalıdır.

Dış Cephe Süsleme Fiyatları

Dış cephe tasarımı konusunda çok farklı modeller ve fikirler bulunmaktadır. Orijinal fikirler ve dış cephe süsleme fiyatları için öncelikle bir araştırma yapmak, en iyi başlangıç olacaktır. Bunun için bir firma ile iletişime geçmeden önce nasıl bir süsleme yaptıracağınız konusunda fikir sahibi olmak en iyisidir. Bu da ancak kullanılan malzemeler ve piyasa hakkında bilgi sahibi olmaktan geçmektedir. Taş, ahşap, cam gibi malzemelerden hangisini tercih edeceğiniz önemlidir. Bunları bir arada kullanmayı da tercih edebilir ve özgün tasarımlar için fikirler üretebilirsiniz. İnternet görsellerinden örnekler almak istediğiniz tasarımı ifade etmede size yardımcı olacaktır. Sonrasında yapılması gereken firmalarla görüşüp en uygun teklifi vereni ve en güvenilir olanını bulmaktır.

Open chat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by