Türü fark etmeksizin artık her yapı için bir ihtiyaç haline gelen ısı yalıtım uygulamaları ile yüksek oranda enerji tasarrufu sağlamak mümkündür. Özellikle kış aylarında evleri ısıtmak için harcanan enerjiyi büyük ölçüde düşüren ve bunun yanında yapı ömrünü uzatma, yapıya dekoratif görünüm kazandırma, küf ve rutubet gibi oluşumları engelleme gibi avantajları bulunan ısı yalıtım uygulamaları ile enerji verimliliği sağlanırken enerjinin daha etkin ve sürdürülebilir kullanımı da mümkün hale gelmektedir. Bu uygulamaların iyi sonuç vermesi ve yapıyı uzun süre koruması için kaliteli malzemeler ile yapılmış olması büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda, her daim, kullanıcı dostu, çevreci, uygun fiyatlı ve kaliteli ısı yalıtım malzemeleri üreten Filli Boya’nın dalmaçyalı ısı yalıtım levhaları, ilk çıktığı andan günümüze kadar piyasada en fazla tercih edilen malzemelerden biri olmuştur. Dalmaçyalı ısı yalıtım fiyatları da diğer birçok ürüne göre çok makul seviyelerde olup fiyat/performans oranı bakımından hissedilir derece olumlu sonuçlar vermektedir.

Dalmaçyalı Isı Yalıtım Levhaları

Dalmaçyalı ısı yalıtım levhaları şunlardır: ideal karbon ısı yalıtım levhası, stenewool ısı yalıtım levhası, double karbon ısı yalıtım levhası, organik ısı yalıtım levhası. Üstün performans sunan Dalmaçyalı ısı yalıtım levhaları ile mükemmel sonuçlar almak mümkündür. Dalmaçyalı ısı yalıtım levhaları ile uyumlu sistem bileşenleri kullanıldığında üstün ısı yalıtım performansı sağlanır.

İdeal karbon ısı yalıtım levhaları, mantolama ısı yalıtım için özel olarak geliştirilmiş bir levha türüdür ve sisteme tam olarak uyum sağlar. Uluslararası standartlara uygun olarak üretilmiş olan ideal karbon ısı yalıtım levhaları yapının fiziksel özeliklerine tam olarak uyum sağlar. Nefes alma özelliğine sahip olan bu levhalar bina yüzeyini sudan, nemden, korozyondan, küf oluşumundan korur. Isı yalıtım levha standartlarında belirtilen darbelere dayanım özelliğine sahip olan ideal karbon ısı yalıtım levhaları, binaların estetik anlamda da daha şık görünmesini sağlayan son kat çözümler ile uyumlu olarak kullanılabilir.

Dalmaçyalı stenewool taşyünü ısı yalıtım levhaları ile ısı yalıtımında mükemmel sonuçlar elde edilir. Ses ve yangın yalıtım özelliğine de sahip olan bu ürünlerde üstün su iticilik özelliği bulunmaktadır. Su buharını bina yüzeyinden uzaklaştıran stenewool taşyünü ısı yalıtım levhaları küf ve nem oluşumuna engel olur. ISO standartlarına uygun olarak geliştirilmiş olan Dalmaçyalı stenewool ısı yalıtım levhaları yüksek nefes almak, yapı fiziğine uyumluluk ve darbe dayanım özellikleri ile ısı yalıtım uygulamaları için ideal tercihtir.

Dalmaçyalı double karbon ısı yalıtım levhaları standartların üstünde darbe dayanım özelliğine sahiptir. On metreye kadar dübelsiz uygulanabilen Dalmaçyalı double karbon ısı yalıtım levhaları uluslararası standartlara uygundur. Nefes alma, su iticilik, yapı fiziğine uyum açısından standartları sağlayan bu ürünler, yapılara şık dekoratif çözümler getirir.

Dalmaçyalı organik ısı yalıtım levhaları ile mantolama uygulamaları çok daha başarılı ve hızlı gerçekleştirilir. Uygulaması kolay olan organik ısı yalıtım levhaları standartların üzerinde darbe dayanım performansına sahiptir. Kullanıma hazır halde bulunan organik ısı yalıtım levhaları, bina yüzeyine kolay ve hızlı bir şekilde uygulanır. Şıktır, su iticilik düzeyi çok yüksektir. Esnek yapısı sayesinde prefabrik ve esnek yapılarda kullanılabilir. Dalmaçyalı ısı yalıtım fiyatları tercih edilen ısı yalıtım levhası türüne ve yapının fiziki özelliklerine göre faklılık gösterir. Dalmaçyalı ısı yalıtım fiyatları hakkında bilgi almak için ön keşif hizmeti talep edebilir, binanın fiziki özellikleri doğrultusunda kullanılacak levha miktarını öğrenebilirsiniz.

Dalmaçyalı Isı Yalıtım Fiyatları Nedir?

Dalmaçyalı ısı yalıtım malzemeleri arasında en fazla bilinen ve dünya standartlarındaki özellikleri ile kullanan herkesin memnun kaldığı dalmaçyalı ısı yalıtım levhaları, TS EN 13163 ve TS EN 13499 standartlarına ve ETAG 004’e uygun şekilde üretilen ve polistren esaslı bir üründür. 0.033 W/m-K’lik ısıl iletkenlik katsayısının yanında yüksek su buharı geçirgenlik özelliği ile rutubet ve küf oluşumunu da engelleyen dalmaçyalı ürün grubu, uygun fiyatları ile hem yapı sahipleri hem de uygulama yapan kullanıcılar arasında adından sıkça söz ettirmektedir. Dalmayaçlı ısı yalıtım fiyatları ‘nı etkileyen parametreler arasında ısı yalıtımı yapılacak yüzey alanı, yüzey kalitesi, yapının yaşı vb gibi etkenler bulunmaktadır. Bunun yanında, dalmaçyalı ısı yalıtım levhalarının, yangınlara karşı da dayanıklı olan modeli, dalmaçyalı tek fugalı levhanın fiyatı da standart modellere göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle, malzemeler hakkında teknik bilgiler; en doğru, güncel ve uygun fiyat teklifi için kullanıcıların yetkili Filli Boya bayileri ile iletişime geçmesi gerekmektedir.