Apartmanlar, müstakil konutlar, üretim tesisleri ve depolama alanları gibi tüm yapı türlerinin çatı yalıtımı önemli bir unsurudur. Özellikle yaşam alanlarının konforu bakımından çatıların yalıtılmış olması büyük öneme sahiptir. her ne kadar çok katlı yapılarda çatıların akıntılarını en üst katlarda oturmayanlar hissetmiyor olsa da, kat mülkiyeti kanuna göre çatılar yapıların ortak alanlarıdır ve buralarda meydana gelecek olumsuzluklar tüm apartmanı ilgilendirir. Dolayısıyla, hangi katta yaşıyor olursa olsun, tüm kat malikleri apartmanın çatısından sorumlu olacaktır. Doğal olarak apartman yöneticileri yapıların yalıtılması için Çatı Su Yalıtım Fiyatları araştırması yapar ve en uygun fiyata ulaşmak ister.

Çatı Su Yalıtımı Neden Yapılır?

Çatı, binanın en üst katmanıdır, bu nedenle yağmur, kar gibi doğa olaylarına maruz kalır. Çatılar üzerine gelen yağmur suyunun kolayca akması için çoğunlukla meyilli olarak yapılır. Bu binayı yağmur suyundan korur. Ancak yeterli yalıtım özelliklerine sahip olmayan bir çatı yağmur ve kar suyunun bina yüzeyine ulaşmasına ve dolayısı ile binaya zarar vermesine neden olur. Çatı ara katının ve dolasıyla binaların sudan korunması için çatı su yalıtımı yapılması zorunlu bir ihtiyaçtır. Pek çok binada çatı ile ilgili problemler önemsenmemekte ve bu durum binalarda tamiri zor zararlara yol açmaktadır. Küçük bir problemin büyümesi daha maliyetli tamir işlemlerini yapılmasını zorunlu hale getirebilir. Eğer bir çatıda su akıntısı tespit edilmişse bu sorun büyümeden çözüme kavuşturulmalı, suyun binaya, çatı katına ve diğer taşıyıcı elemanlara ulaşması engellenmelidir.

Çatı Su Yalıtımı Maliyeti Yüksek Bir Uygulama mıdır?

Çatıların ve dolayısı ile binaların sudan korunması son derece önemlidir. Su yalıtımsız binalarda nem, küf ve yosunlaşma problemleri yalıtımlı binaların kat be kat üstündedir. Ayrıca suyun tahrip edici etkisi bina yüzeylerinde, çatı taşıyıcı elemanlarında ve özellikle üst katlarda büyük problemlerin yaşanmasına, çürümeye bağlı olarak sıvada kabarma ve dökülme sorunları ortaya çıkmaktadır. Bütün bu problemler önlem alınmadığında binanın ömrünü kısaltır, insanların yaşam kalitelerini düşürür ve binanın ekonomik değerinde ciddi miktarda azalmaya neden olur. Bu nedenle çatı su yalıtımı gerekli bir uygulamadır. Çatı su yalıtım fiyatları yüksek midir? Çatının yapımı kadar geliştirilmesi, yalıtılması ve daha korunaklı hale getirilmesi için maliyeti yüksek yalıtım çalışmaları yapılması gerekir. Çatı su yalıtımı, çatının ömrünü uzatır ve binayı suyun zararlı etkisinden korur. Eğer bu uygulama yapılmazsa binalarda önemli yapısal problemler yaşanması kaçınılmazdır. Bu nedenle çatı ile ilgili problemlere en kısa sürede müdahale edilmeli, ihtiyaç olması halinde çatı su yalıtımı yapılmalıdır. Çatı su yalıtımı fiyatları için Kale Yapı Yalıtım ekibi ile görüşerek ön keşif ekibi talep edebilirsiniz. Yapılacak ön inceleme sonrası çatı problemleri uzman mühendis kadrosu tarafından tespit edilir ve bu problemlerin giderilmesine yönelik çözüm yolları sizlerle paylaşılarak fiyat hakkında detaylı bilgi verilir.

Kaliteli Yalıtımı Arayın

Pek çoğumuz, Çatı Su Yalıtım Fiyatları araştırmasında kalite faktörünü değerlendirmez ve en ucuz alternatife yöneliriz. Ancak bu çok doğru bir yaklaşım değildir. Yalıtım uygulamalarında ucuz kavramı çoğu zaman kalite kaybını ifade eder. Yani bulacağınız en ucuz uygulama muhtemelen en niteliksiz olanı olacaktır. İşçilik noktasında bir akyıp yaşamayacak olsanız dahi, yalıtımda kullanılan bilhassa yapı kimyasallarının nitelikleri işlem ucuz olduğunda ister istemez düşecektir. Bu nedenle, araştırma yaparken mümkün olduğunca ortalama fiyatları baz almanız ve nitelikli uygulamaları tercih etmeniz doğru olacaktır.

Çatı Su Yalıtım Fiyatları Nasıl Oluşur?

Yağışların etkisi zamanla çatılarda yıpranmalara, aşınmalara ve sızdırmalara sebep olmaktadır. Zaman içinde çatılar tamir edilmezse kullanılamayacak hale gelecektir. Bu gibi durumları yaşamamak önceden önlem almak gerekir. Bazen çatının belli bir noktası akıntı yaparken bazen büyük bir bölümü akıntı yapar. Bu basit gibi görünen ancak büyük bir sorundur. Çatı aktarımı yapan kişiler Çatı Su Yalıtım Fiyatları ile ilgili size ayrıntılı bilgi vereceklerdir. Çatı su yalıtım işi oldukça fazla işçilik gerektiren bir iştir. Çatıda bulunan kırık malzeme tek bir kiremit olacağı gibi tüm çatı aksanı kırık ve çürük borularla kaplanmış olabilir. Kırık ve çatlakların ya da çürümüş boruların yerlerinin tespit edilmesi ve onarılması başlı başına bir iştir. Uygulamanın fiyatı, uygulama alanı ve uygulamanın standartlarına bağlı ortaya çıkan Çatı Su Yalıtım Fiyatları, firmamız bünyesinde alınan hizmetler kapsamında en uygun seviyelerde oluşur. Sizler için en nitelikli çözümleri en uygun fiyatlarla sunar ve mümkün olan en uzun ömürlü uygulamalara ulaşırız.