Beylikduzü mantolama firmaları arayışı içerisindeyseniz durun, aradığınızı buldunuz. Her tür ve boyutta yapı için azami niteliklerde yalıtım faktörü sağlayabilen Kale Mantolama hizmetlerinden faydalanarak, uygun maliyetlerle maksimum nitelikli çözümlere erişebilirsiniz. Üstelik kanuni yükümlülüğünüz olan enerji kimlik belgesine ücretsiz erişebiliyor ve uygulamalara 10 yıl garanti alabiliyorsunuz. Pekiyi neden bekliyorsunuz? Hemen bize ulaşın ücretsiz keşfin ardından hemen işlemlerinizi başlatalım.
Mantolama işi ancak doğru ve planlı yapıldığı zaman etkili olabilmektedir. Bu sebeple kaliteli ve işinde uzman firmalar tarafından yapılması uygundur. Beylikduzü mantolama firmaları bu iş için en kapsamlı projeleri geliştirerek maksimum fayda üretebilir. Yapılacak zamandan, kullanılan malzemeye kadar en ince ayrıntısına kadar planlı olarak yapılmaktadır. Isı Yalıtım sistemi olarak en konforlu ve gerekli sistemlerden biri olan mantolama işi için uzun vadede çok büyük yarar sağlayabileceğiniz şekilde yapılmaktadır. Evinizdeki sıcak ya da soğuk olan ısı düzeyini korur ve istediğiniz şekilde kalmasına katkı sağlar.

Mantolama Nedir?

Mantolama, bina dış yüzeyinin bir manto gibi ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanması işlemidir. Enerjinin daha verimli kullanılması ve dolayısıyla enerji tasarrufu sağlamak, gelecek nesillere daha yaşanır bir dünya bırakmak, çevreyi korumak ve ekolojik dengeyi korumak adına eski ve yeni binalarda yapılması zorunlu bir yapı uygulamasıdır. Isı yalıtımı amacıyla yapılan mantolama ile birlikte, insanlar daha kaliteli ve konforlu yaşam alanlarına sahip olurlar, ayrıca binaların dış yüzeyine estetik bir görünüm kazandırılır. Özellikle eskimeye yüz tutmuş, sıva dökülmeleri, boya bozulmaları nedeniyle çok yaşlı görünen binalarda mantolama uygulaması ile birlikte gözle görülür bir farklılık meydana gelir. Tüm bunların yanında mantolama ile binaların yaşı sabitlenmiş olur. Ömürlük bir uygulama olması nedeniyle maliyetini kısa sürede finanse eden mantolama ile birlikte özelde daha güzel binalar genelde daha güzel mahalleler, şehirler oluşturulmuş olur.

Mantolamada Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Mantolamada birçok farklı malzeme kullanılmaktadır. Bu malzemelerin en önemlisi ve ısı yalıtımı açısından en değerlisi hiç şüphesiz yalıtım levhalarıdır. Yalıtım levhaları, binanın fiziksel ihtiyaçları göz önünde bulundurularak belirlenir. Bu aşamada profesyonel bir firmadan yardım almak ve en doğru ısı yalıtım levhasını belirlemek hayati önem taşır. Zira, her binanın ısı yalıtım ihtiyacı farklı olabilir. Bir bina için uygun olan yalıtım levhası başka bir yapı için uygun olmayabilir. Bu noktada dikkatli olmak ve doğru yalıtım levhasını belirlemek gerekmektedir.
Beylikdüzü mantolama firmaları arasında önemli bir yere sahip Kale Yapı Yalıtım olarak müşterilerimizin bizimle iletişime geçmesi halinde ön keşif ekibimizi görevlendirerek binanın ihtiyaçlarını yerinde belirliyoruz. Böylece binanın fiziki özelliklerine uygun ısı yalıtım levha seçiminde müşterilerimizi doğru yönlendirmiş oluyoruz. Eğer siz de mantolama yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişim kurarak ön keşif hizmeti talep edebilirsiniz.
Isı yalıtım levhaları dışında mantolamada şu malzemeler kullanılır:

  • Subasman ve köşe profilleri
  • Dübeller
  • Donatı filesi
  • Sıva harcı
  • Yapıştırma harcı
  • Astar
  • Dekoratif astar
  • Dış cephe boyası

Mantolama Avantajları

Bina dış yüzeyi tamamen yalıtım yapılarak ısı köprülerinin oluşmasına engel olur. Bina dışındaki sürekli değişen ısı neden ile binanızda oluşan çatlak riskini ortadan kaldırır. Binanızın dış yüzeyini tüm olumsuzluklardan korur. Hem ısı hem de su yalıtımını sağlayarak yoğuşma riskini en aza indirir. Büyük oranda ısı tasarrufu sağlayarak fatura sürprizi yaşatmaz. Binanın dış yüzeyini korur. Çevrenin korunmasına katkı sağlar. Konforlu ve sağlıklı bir yaşam alanı sunar, yapılması gerekli bir sistemdir.

Mantolama Ne Zaman Yapılır?

Mantolama uygulamalarının yapılması için kesin bir zaman dilimi söz konusu değildir. Uygulamanın yapılabilmesi için mevsim şartı söz konusu olmadığı gibi, bir başka ön koşul da söz konusu değildir. Cephe uygulaması nasıl olursa olsun tüm yapılara Beylikduzü mantolama firmaları arasında önemli bir yere sahip olan firmamız uygulama gerçekleştirebilir. Kale Yapı Yalıtım olarak müşterilerimizin memnuniyeti bizim için çok önemlidir. Bu bağlamda yaptığımız her işte profesyonelliği ön planda tutuyor ve teknolojik gelişmelirin getirmiş olduğu yenilikleri çalışmalarımıza yansıtıyoruz.
Kanunlar nazarında mantolama zorunlu bir işlemdir. Hali hazırda bir yapının mantolamaya tabi tutulup tutulmaması bir seçenek değildir. İlgili kanun gereğince tüm yapılar enerji kimlik belgesine sahip olmak durumundadır ve bunun için yapının yalıtılmış olması gerekir. Beylikduzü mantolama firmaları ile yani bizimle iletişime geçerek, kanuni yükümlülüklerinizi en uygun koşullarda yerine getirebilirsiniz.