İstanbul ve Türkiye’nin diğer her yerinde maalesef yapıların inşa stratejileri içerisinde yalıtım nadiren bulunur. 50’lerden beri hızla genişleyen şehrin kanunlarla kontrolü mümkün olmamıştır ki, kimi yapıların statik niteliklerinin denetimi dahi oldukça zor gerçekleşmiştir. Bu durumda yapıların kendiliğinden ısı yalıtım faktörüne sahip olmasını elbette beklemiyoruz. Sonuç olarak hemen her yapının Bağcılar mantolama firmaları tarafından gerçekleştirilecek mantolama uygulamalarına sahip olmaları gerektiğini söylememiz mümkündür.
Mantolamanın bir binaya tartışmasız olarak sağladığı faydalar çoktur. En büyük faydası bir binada ısıtma ve soğutma sistemi ile elde edilen kazançtır. Mantolamanın ne olduğunu açık bir şekilde ifade etmeden önce İstanbul Bağcılar mevki ya da yakında ikamet edenler Bağcılar mantolama firmaları aracılığı ile mantolama hizmeti alabilirler.

Mantolama Nedir?

Bir binanın ısı yalıtımı sağlayan malzemeler ile kaplanması işlemi mantolama olarak adlandırılır. Böylece ısı yalıtımı sağlanmış olur. Isı yalıtımı farklı sıcaklıklar ait iki ortamda ısı alışverişini sağlar. Bunu bir bütün olarak sağlamak için bir binanın baştan sona giydirilmesi gerekir. Kaplama yapılır iken kullanılan malzemenin ısı iletim katsayısına dikkat etmek gerekir. Isı iletim kat sayısı düşük bir malzeme kullanılması halinde beklenen sonuç elde edilmeyecektir. Yani elverişli bir yalıtım sağlanmayacaktır. Mantolama işlemi aynı zamanda rutubete karşı da oldukça etkili olmasından dolayı hem sağlık açısından faydalıdır hem de bir ortamda gerekli ısıyı elde etmek için ödenecek olan faturayı minimize eder. Böylece cebe de katkı sağlamış olur.

Mantolama Firma Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mantolamada, ısı yalıtım malzeme seçimi kadar mantolama firma seçimi de son derece önemlidir. Büyüyen ve ilgi gören bir sektör olması nedeniyle bu alanda her gün yeni bir firma kurulmaya ve profesyonel hizmet verdiğini iddia etmeye devam ediyor. Bu durum, mantolama yaptırmak isteyenlerin, profesyonel hizmet veren, seçkin referansı ile sektöre yön veren firmalara ulaşmasına engel olmaktadır. Pek çok bina yönetimi, uzun yıllar yanlış karar vermenin çilesini çekmektedir. Bu bağlamda mantolama yaptıracakların firma seçiminde nelere dikkat etmesi gerektiğini bilmesi gerekir. Zira, sadece Bağcılar’da mantolama yaptığını iddia eden ancak ısı yalıtım hakkında hiçbir şey bilmeyen birçok amatör firma bulunmaktadır. Kale Yapı Yalıtım olarak Bağcılar mantolama firmaları arasında yaptığımız işlerle lider olmayı başarmış bir firmayız ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan hizmet anlayışımızla müşterilerimizin güvenini kazanmaya devam ediyoruz.
Peki, mantolama firma seçiminde nelere dikkat etmeniz gerekir? Firma seçiminizde şu noktaları göz ardı etmemeniz önemlidir:

  • Firmanın, yapı ve mantolama alanında profesyonel bir geçmişe sahip olması gerekir. Profesyonellikten uzak, amatörce hizmet veren firmalar mantolama yapmaktan da uzaktır.
  • Firma, yaptığı iş için yeterli garanti süresini sunmalıdır. Kale Yapı Yalıtım olarak ısı yalıtım ve mantolama uygulamalarımız için 10 yıldan 20 yıla kadar uzun vadeli garanti süresi sunarak profesyonelliğimizi gösteriyoruz.
  • Mantolama firması seçerken, firmanın mali yapısı hakkında bilgi almanız gerektiğini unutmayın. Küçük bir bütçeye sahip, yeterli sermayesi olmayan işletmeler, mantolama gibi yüksek maliyetli uygulamaların altından ne yazık ki kalkamaz. Bu tür firmalar, işi tamamlamadan ortadan kaybolabilir.
  • Mantolama teknik şartnamesi veren firmalarla çalışmanız gerektiğini unutmamalısınız. Zira, bu şartname, mantolamada yüklenici firmanın hangi hizmet kalemlerini yerine getireceğini gösterir. Mantolama sözleşmesi yapmaya yanaşmayan firmaların profesyonellikten uzak olduklarını aklınızdan çıkarmayın.
  • Isı yalıtım malzeme seçiminde sizi kalitesiz ve standartlara uymayan malzemeler yönlendiren firmalar maliyeti yüksek tutup malzemeden kaçırmak isteyecektir. Isı yalıtım malzemesi ile ilgili ön araştırma yapmak ve en iyi yalıtımı sağlayan malzemeyi seçmek sizin elinizde. Bu noktada firmanın sizi yanlış yönlendirmesine izin vermeyin.
  • Mantolama firması, sahada çalışanlarının can güvenliğine yönelik tedbirler almakla yükümlüdür. Firmanın inşaat sahasında gerekli güvenlik önlemlerini aldığından emin olun.

Kale Yapı Mantolama

Kale Yapı Yalıtım olarak, evrensel standartlarda mantolama mantolama uygulamaları gerçekleştiriyoruz. Bağcılar mantolama firmaları içerisinde yer alıyor olmamıza karşın, New York’daki yapılar hangi standartlar ile yalıtılıyorsa bizde o standartları tercih ediyoruz. Yalıtım uygulamalarımızda en yüksek kalitedeki materyalleri tercih ediyor ve mümkün olan en iyi işçiliği kullanıyoruz. Sonuç olarak Kale Yapı Yalıtım; Bağcılar mantolama firmaları tarafından sunulan en kaliteli uygulamaları sizlere sunuyor. Bizi hemen arayıp, ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Unutmayın, mantolama her yapı için farklı özelliklere sahiptir ve aynı uygulama her yapıya uygun olmayacaktır. Siz de sizin yapınızın gereksinimlerini bize ulaşarak öğrenebilirsiniz. Ücretsiz keşfin hiç bir ön koşulu yoktur.