Villa olarak tanımlanan yapılar, genel olarak müstakil kullanım özelliklerine sahip yapılardır. Bu kapsamda, Villa dış cephe mantolama fiyatları olarak bahsettiğimiz fiyat bilgileri yalnızca lüks konutları değili, genel olarak tüm müstakil yapıları ele aldığımız bir başlıktır. Yalıtım konusu, mevcut yasalar kapsamında tüm konut tiplerinde zorunluluk haline getirilmiştir. Bu nedenle, ister bir villa, ister köy evi, tek katlı veya bir kaç katlı tüm yapıların mantolama ile yalıtılması zorunludur. Enerji kimlik belgesi olmayan veya enerji kimlik belgesinde C’den daha düşük seviyede enerji verimliliği tespit edilen yapıların sahiplerinin cezai müeyyide ile karşılaşmaları söz konusu olduğundan, bir an önce ısı yalıtımı yaptırmak üzere harekete geçmeli ve işlemlerinizi tamamlamalısınız.

Müstakil Yapılar Nasıl Yalıtılır?

Çok katlı yapılar ile müstakil yapıların yalıtım işlemleri temelde farklı değildir. Aynı materyal kullanılarak yalıtım yapılır ve metrekare maliyetleri hemen hemen aynıdır. Tabii Villa dış cephe mantolama fiyatları dendiğinde metrekare birim fiyatlarını etkileyen faktörlerin var olduğu da unutulmamalıdır. Örneğin; uygulamada kullanılacak malzeme, uygulamanın fiyatlarını elbette değiştirir. Taşyünü mantolama ve EPS mantolama muhakkak ki, aynı fiyatlarda olmayacaktır.
Müstakil yapılar sınıfına;

 • Villa tipi yapılar
 • Tek katlı ticari veya ticari amaçlı yapılar
 • Köy ve bağ evleri
 • İmalathaneler
 • Fabrikalar
 • Depolar

ve benzeri pek çok yapı girmektedir. Kentsel dönüşüm yasası kapsamında sahip olduğunuz yapının cebren yıkımına karar verilmediyse ve siz isteğe bağlı olarak sisteme dahil olmak istemiyorsanız, yapınızı kullanmaya devam etmek için eski yapılarınızı da yalıtmanız gerekmektedir. Kanunda bu noktada eski veya yeni yapı şeklinde bir ayrım yapılmamaktadır.

Villa Dış Cephe Mantolama Malzemeleri

Isının, duvarlardan geçişini önlemek amacıyla yapılan villa dış cephe mantolama, müstakil yapılar için geliştirilmiş bir mantolama sistemidir. Aynen çok katlı binalarda olduğu gibi müstakil yapılarda da yani villa, tek katlı ticari yapılar, köy ve bağ evleri, imalathaneler, fabrika ve dopalarda da ısı yalıtım levhaları kullanılarak dış cephe mantolama yapılır. Villa dış cephe mantolama fiyatları da çok katlı binalarda olduğu gibi metrekare cinsinden hesaplanır. Yüz ölçümü hesaplanan villanın metrekare cinsinden mantolama maliyeti çıkarılır. Villa dış cephe mantolama fiyatları birçok açıdan farklılık gösterebilir. Yüz ölçümü, kullanılan ısı yalıtım levha türü, diğer yalıtım malzemeleri ve işçilik fiyatlara etki eden faktörlerdir.
Villa dış cephe mantolama malzemeleri şunlardır:

 • Isı yalıtım levhaları
 • Köşe ve subasman profilleri
 • Yapıştırıcı
 • Dübel
 • Sıva
 • Donatı filesi
 • Astar
 • Dekoratif astar
 • Son kat boya

Bütün bu malzemelerin kalitesi, miktarı, türü villa dış cephe mantolama fiyatlarını etkiler.

Villa Dış Cephe Mantolama Malzemeleri Nasıl Olmalı?

Villa dış cephe mantolamada kullanılacak malzemeler de çok katlı binalarda kullanılan malzemeler gibi uluslararası standartlara uygun olmalıdır. Isı geçirgenlik katsayısı düşük, yanmaz özellikli, su buharını önleyen, su tutmayan, villa dış yüzeyinde oluşan ısı köprülerini engelleyen malzemeler kullanılmalıdır. Malzeme kalitesi ne kadar yüksek olursa ve malzemenin mantolama açısından sahip olduğu özellikler ne kadar iyi olursa mantolamanın verimliliği de o denli yüksek olur. Bu nedenle villa dış cephe mantolama yaptırmadan önce malzeme seçimi konusunda bilgi edinilmeli, profesyonel bir firma ile anlaşarak en doğru karar verilmelidir.

Villa Dış Cephe Mantolama Firması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Villa dış cephe mantolama firması seçilirken öncelikle firmanın bu alanda profesyonel olarak hizmet verip vermediğine dikkat edilmelidir. Firmanın bu kadar yüksek maliyete sahip bir işin altından kalkıp kalkamayacağı da dikkate alınmalıdır. Villa dış cephe mantolama firması hem mühendis kadrosu hem de saha çalışanları ile teknik açıdan gerekli yeterliliği sağlamalıdır. Firma seçiminde fiyattan ziyade hizmet kalitesi ön planda tutulmalıdır. Villa dış cephe mantolama fiyatları hizmet kalitesi ile doğru orantılıdır. Bu nedenle ucuz yapıyor diye amatör firmaları tercih etmek yanlış olacaktır.

Yasal Düzenlemeye Dikkat

Yapınızın yalıtımı için metrekare fiyatları araştırırken, bir hususa dikkat etmeniz gerektiğinin altını çizmek gerekir. Unutmayınız ki, yaptıracağınız yalıtım; kanunun öngördüğü standartlara uygun değilse, enerji kimlik belgenizde uygun nota sahip olmanız mümkün değildir. Bu nedenle asgari niteliklerin sağlanabileceği uygulamalara yönelmeniz gerekmektedir. Villa dış cephe mantolama fiyatları araştırması yaptığınız firmalardan mutlaka teminat isteyiniz. Size enerji kimlik belgesi garantisi vermeyen firmaya uygulama yaptırmayınız . Ya da en iyisi siz bize gelin ve villa dış cephe mantolama fiyatları artık sizin sorununuz olmasın. Sektörün rakipsiz fiyatları ile en nitelikli uygulamaları biz sizin için mükemmel şekilde gerçekleştiriyoruz.