Villa dış cephe mantolama fiyatları

Villa olarak tanımlanan yapılar, genel olarak müstakil kullanım özelliklerine sahip yapılardır. Bu kapsamda, Villa dış cephe mantolama fiyatları olarak bahsettiğimiz fiyat bilgileri yalnızca lüks konutları değili, genel olarak tüm müstakil yapıları ele aldığımız bir başlıktır. Yalıtım konusu, mevcut yasalar kapsamında tüm konut tiplerinde zorunluluk haline getirilmiştir. Bu nedenle, ister bir villa, ister köy evi, tek katlı veya bir kaç katlı tüm yapıların mantolama ile yalıtılması zorunludur. Enerji kimlik belgesi olmayan veya enerji kimlik belgesinde C’den daha düşük seviyede enerji verimliliği tespit edilen yapıların sahiplerinin cezai müeyyide ile karşılaşmaları söz konusu olduğundan, bir an önce ısı yalıtımı yaptırmak üzere harekete geçmeli ve işlemlerinizi tamamlamalısınız.

Müstakil Yapılar Nasıl Yalıtılır?

Çok katlı yapılar ile müstakil yapıların yalıtım işlemleri temelde farklı değildir. Aynı materyal kullanılarak yalıtım yapılır ve metrekare maliyetleri hemen hemen aynıdır. Tabii Villa dış cephe mantolama fiyatları  dendiğinde metrekare birim fiyatlarını etkileyen faktörlerin var olduğu da unutulmamalıdır. Örneğin; uygulamada kullanılacak malzeme, uygulamanın fiyatlarını elbette değiştirir. Taşyünü mantolama ve EPS mantolama muhakkak ki, aynı fiyatlarda olmayacaktır.

Müstakil yapılar sınıfına;

  • Villa tipi yapılar
  • Tek katlı ticari veya ticari amaçlı yapılar
  • Köy ve bağ evleri
  • İmalathaneler
  • Fabrikalar
  • Depolar

ve benzeri pek çok yapı girmektedir. Kentsel dönüşüm yasası kapsamında sahip olduğunuz yapının cebren yıkımına karar verilmediyse ve siz isteğe bağlı olarak sisteme dahil olmak istemiyorsanız, yapınızı kullanmaya devam etmek için eski yapılarınızı da yalıtmanız gerekmektedir. Kanunda bu noktada eski veya yeni yapı şeklinde bir ayrım yapılmamaktadır.

Yasal Düzenlemeye Dikkat

Yapınızın yalıtımı için metrekare fiyatları araştırırken, bir hususa dikkat etmeniz gerektiğinin altını çizmek gerekir. Unutmayınız ki, yaptıracağınız yalıtım; kanunun öngördüğü standartlara uygun değilse, enerji kimlik belgenizde uygun nota sahip olmanız mümkün değildir. Bu nedenle asgari niteliklerin sağlanabileceği uygulamalara yönelmeniz gerekmektedir. Villa dış cephe mantolama fiyatları araştırması yaptığınız firmalardan mutlaka teminat isteyiniz. Size enerji kimlik belgesi garantisi vermeyen firmaya uygulama yaptırmayınız.

Ya da en iyisi siz bize gelin ve Villa dış cephe mantolama fiyatları artık sizin sorununuz olmasın. Sektörün rakipsiz fiyatları ile en nitelikli uygulamaları biz sizin için mükemmel şekilde gerçekleştiriyoruz.

Open chat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by