Dış cephe boya uygulaması, konumu, türü, büyüklüğü veya inşa edildiği malzeme farketmeksizin her yapı için en temel işlemlerden biridir. Bu uygulamalarda kaliteli, güvenilir, uzun ömürlü ve sağlıklı boya kullanımı son derece önemlidir. Özellikle son yıllarda insan sağlığına zararı olmayan ve çevre dostu ürün geliştirme zorunluluğu her sektörde olduğu gibi yapı sektöründe de kendini göstermektedir. Bu bağlamda, yapı sahipleri ve müteahhitler de dış cephe boya uygulamaları için piyasadaki en iyi markalardan ürün almaya özen göstermektedir. Bu bağlamda, Jotun Boya’nın da geniş ürün gamı, kaliteli hizmet politikası ve müşteri memnuniyeti odaklı yönetim anlayışı ile piyasadaki en güvenilir markalardan biri olduğunu söyleyebiliriz.
Jotun Boya, iç ve dış cephe boya kategorisinde oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Aşağıda Jotun Boya’nın sunduğu ürün listesini ve bu ürünlerin hangi ağırlık veya hacimlerde satıldığını görebilirsiniz:

 • Jotun Siloxane Acrylic Primer Dış Cephe Astarı – 2,5 L
 • Jotun Su Bazlı Jotashield Yüzey Güçlendirici Dış Cephe Astarı – 15 L
 • Jotun Su Bazlı Jotashield Yüzey Güçlendirici Dış Cephe Astarı – 2,5 L
 • Jotun Fenomastic Tavan Boyası – 17,5 Kg
 • Jotun Jotashield Yüzey Güçlendirici Dış Cephe Astarı – 15 L
 • Jotun Fenomastic Tavan Boyası – 10 Kg
 • Jotun Jotashield Alkali Dayanımlı Dış Cephe Astarı – 15 L
 • Jotun Jotashield Alkali Dayanımlı Dış Cephe Astarı – 2,5 L
 • Jotun Tex Primer Dış Cephe Astarı – 15 L
 • Jotun Siloxane Acrylic Primer Dış Cephe Astarı – 15 L
 • Jotun Jotashield 20 kg Beyaz Tex Ultra Esnek Dış Cephe Boyası
 • Jotun Fenomastic Güzel Evim 7637 Exhale 2.5 lt Dış Cephe Boyası
 • Jotun Jotashield Topcoat Silk Dış Cephe Boyası 20 kg
 • Jotun Jotashield Topcoat Silk Dış Cephe Boyası 2.25 Lt
 • Jotun Jotashield Extreme Silk Dış Cephe Boyası Beyaz 20 kg

Jotun Dış Cephe Boya Özellikleri

Jotun dış cephe boyaları uzun yıllardır dış cephe boyama ürünü olarak mantolama ve ısı yalıtım uygulamalarında kullanılmaktadır. Üstün teknoloji ile üretilen ve dünyanın pek çok ülkesinde binaları korumak ve güzelleştirmek için kullanılıyor. Mükemmel dış cephe koruması sağlayan Jotun boya dış cephe fiyatları boyanın kalitesi ve sağlamış olduğu avantajlarla doğru orantılıdır. İpek mat, saf akrilik, mat ve düz bitişli, ince tekstürlü, orta tekstürlü, portakal kabuğu desenli, dekoratif görünüm gibi özelliklere sahip olan Jotun dış cephe boya fiyatları özelliklerine ve hacimlerine göre değişiklik gösterir. İç ve dış cephe boya çeşitleri ile farklı ihtiyaçlara cevap vermeyi başaran Jotun boya yaşam alanlarınızın kalitesini artırır, şık ve estetik mekanlara sahip olmanızı sağlar. Kullanıcı dostu olan Jotun boya çeşitleri, birçok yönden avantaj sağlar. Jotun dış cephe boya, ısı yalıtım özelliğine sahiptir. Suya, neme ve alkaliye karşı yüksek dayanım gösteren Jotun dış cephe boya; uzun ömürlüdür, uygulandığı yüzeyde en az on yıl ilk günkü gibi kalır. Jotun dış cephe boya çeşitleri arasında Jotashield Superdurable gibi 20 yıl koruma sağlayan ürünler bulunmaktadır. Jotun dış cephe boya ile binanıza ekstra bakım ve onarım yapmanıza gerek kalmaz. Güneşten etkilenmeyen renk çeşitliliğine sahiptir. Jotun boyalar, UV ışınlarına karşı yüksek dayanım gösterir, güneş ışınlarından dolayı renk değişimine uğramazlar. Kir ve leke tutmayan ürünler binanınız her daim temiz ve güzel görünmesini sağlar. Beton koruması mükemmeldir, dış mekanda olduğu gibi iç mekanlarda da Jotun boya tercih edilebilir. Jotashield Tex Fine, Jotashield Tex Medium gibi dış cephe boyaları; karbondioksit difüzyonu, su buharı geçirgenliği, çatlak köprüleme özelliklerine sahip ürünlerdir ve dış cephe boyamada tercih edilen ürünlerdir. Tüm Jotun ürünleri, yüzde yüz çevre dostudur. Ürünler çevre bilinci ile üretilmiştir ve kullanım süresi boyunca çevreye zarar vermez.

Jotun Dış Cephe Boya Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Jotun Boya dış cephe fiyatları tercih edilen boya türüne göre farklılık gösterir. Jotun markasınca üretilen tüm dış cephe boya türleri yüksek kaliteye sahiptir, uygulandığı yüzeye mükemmellik katar, binaların ömrünü uzatır, daha güzel görünmesini sağlar. Binanın fiziki koşulları, yüzey işlemleri, yüzeye uygulanan boya miktarı, tercih edilen boya çeşidi gibi etkenler Jotun dış cephe boya fiyatları üzerinde etkilidir ve dış cephe boya fiyatı bu faktörlere bağlı olarak netleşir. Dış cephe boya uygulamalarında kaliteli boya kullanmak ekstra bakım ve onarım masrafı çıkmasına engel olur. Piyasada daha ucuz boya markaları da yer almaktadır ancak düşük kaliteli ürünler düşük maliyet demek değildir. Bu ürünler kısa ömürlü olduğu için yakın zamanda yeni boya maliyeti demektir. Bu nedenle dış cephe boya yaptırmadan önce piyasada bulunan ürünleri hem kalite hem de fiyat olarak karşılaştırmak, en verimli kullanımı sunan ürünleri tercih etmek gerekir.

Jotun Boya Dış Cephe Fiyatlarının Piyasadaki Oranı

Jotun Boya dış cephe fiyatları‘na bakıldığı zaman piyasadaki fiyat – performans oranı bakımından en uygun seçeneklerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Jotun Boya’nın dış cephe kategorisinde, her ihtiyaca uygun ve her renk seçeneğinde boya bulmak mümkündür. Jotun Boya dış cephe fiyatları ile ilgili araştırma yaparken, sadece fiyat odaklı değil ürün seçim yapmak özellikle uzun vadede yapı ile ilgili sorunlar çıkarabilmektedir. Örneğin, sadece fiyatı düşük olduğu için alınan bir dış cehe boya, uzun vadede daha pahalıya mal olabilmektedir. Çünkü kalitesiz boyalar, bir süre sonra çatlamaya ve dökülmeye başlayacaktır. Bu da hem estetik açıdan kötü bir görüntüye hem de sağlıksız bir yaşam alanı oluşmasına neden olacaktır. Fakat Jotun Boya dış cephe boyaları ile uzun ömürlü ve sağlıklı bir boya işlemi yapılabilmektedir.

Jotun Boya dış cephe boya fiyatları ile ilgili araştırma yaparken, boyaları şu özelliklerine de dikkat edilmelidir:

 • Jotun Boya ürün dış cephe boya ürünleri, yüksek performansa sahiptir; birçok boya ürünü için 10 yıl garanti verilmektedir.
 • otun Boya’nın birçok boya ürünü, ısı yansıtma etkisine sahiptir; böylelikle, yapıların ısı kayıplarını en aza indirerek enerji tasarrufu da sağlamaktadır.
 • Jotun Boya’da UV dayanımı yüksek renkler bulunmaktadır.
 • Su ve neme karşı mükemmel bir koruma sağlayarak beton korozyonunu önleyebilmektedir.
 • Jotun Boya’nın multicolo teknolojisi ile istediğiniz renkte boya sadece dakikalar içerisinde hazırlanabilmektedir. Böylelikle, dış cephe boyası için istediğiniz rengi seçebilirsiniz.