Taşyünü mü Strafor mu

Taş yünü, mineral ve inorganik taşların 1400-1500 derecede eritilip elyafa dönüştürülmesiyle oluşan (%97 oranında doğal elyaf) bir ısı yalıtım malzemesi olup ısı, ses, rutubet yalıtımı ve yangın güvenliği gerektiren alanlarda üst düzeyde yalıtım yapabilir. Doğal ham maddeden üretildiği için bakteri üretmeyen çevre dostu taş yünü, buhar geçirgenliğine sahip olduğundan dolayı nem barındırmaz. Taş yünü, fosil yakıtlara duyulan ihtiyacı aza indirgediğinden CO2 salınımını azaltır ve iklim değişikliğini hafifletir. Taş yünü, 1000 derece üzerindeki sıcaklığa dayanıklı olması özelliğiyle yangının yayılmasını önler. Taş yünü elyafları, ses ve gürültüyü engellediği için huzurlu bir ortam sunar.

Strafor, ham petrolün yağ kısmından elde edilen ve plastikler sınıfında bulunan, sıcak, soğuk ve ses yalıtımı için kullanılan mavi, yeşil ve beyaz renklerinde (kaliteye göre) tanecikli yapıda bir yalıtım ürünüdür. Strafor, çok hafif, çok yüksek oranda dirence sahip, zehirli gaz içermeyen çevre dostu, bakterilere karşı dirençli, yangına dayanıklı, darbe emici özellikte plastik bardak, çatal, kaşık v.b gereçlerin üretiminde de yaygın kullanılan bir maddedir. Zamanla çürümeyen madde su emme açısından zayıftır. Bu madde ekonomik, gösterişli, nakliyesi kolay, pratik ve güvenlidir.

Neden mi Taşyünü

Taş yünü mantolamasının ısı yalıtım oranının yüksek olduğundan taşyünü mü strafor mu ikileminde kalındığında taş yünü ağır basar.

Taşyünün daha fazla avantajının olmasının sebebi malzemenin yanmaz, ses yalıtım, ısı yalıtım, izolasyon vb. gibi bir çok özelliği strafora göre daha fazla olması sebebiyle taşyünü malzemesini daha öncelikli malzeme olmasını sağlamaktadır.

Firmamız hem taşyünü hem de strafor uyulmasında uzman uygulayıcıdır.Detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanın.

Open chat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by