Taşyünü Mantolama

Yapı izolasyonunda yüksek kapasiteli çözümlerden olan dönemlerde taşyünü mantolama fiyatları ile ilgili detaylı bilgilere yer verdiğimiz yazımızdır. Mantolama son yıllarda oldukça büyük önem arz eden bir konudur. Farklı biçimlerde yapılabilen mantolama uygulamalarının en yüksek niteliklere sahip olan biçimi ise kuşkusuz taşyünü uygulamalardır. Geçmiş dönemlerde dönemlerde taşyünü mantolama fiyatları geleneksel mantolamadan bir miktar yüksek olmasından dolayı daha az tercih ediliyor olsa da, günümüzde efektifliği anlaşılmaya başlandıkça çok daha yoğun bir kullanım alanına sahip olmaktadır. Zira taş yünü, ısı, ses yangın yalıtımında en üstün niteliklere sahip mineral yündür ve en yüksek dansiteye sahip ürün olduğu için mantolamada levha biçiminde kolaylıkla kullanılabilmektedir. Bu sebeple dönemlerde taşyünü mantolama fiyatları yüksek de olsa günümüzde daha çok tercih edilmektedir demek yanlış olmayacaktır.

Taşyünü Mantolama Nedir?

Taşyünü doğal taşların binlerce derece sıcaklıkta eritilip yüne dönüştürülmesinden sonra preslenmesi ile elde edilen bir mineral yün türüdür. Kimyasal barındırmaz ve bütünüyle doğaldır. Taşyününün sağlık üzerinde hiçbir olumsuz etkisi olmadığı bilinmekte olup, ısı ve ses yalıtımı faktörü en yüksek ürünlerden birisidir.

Geleneksel mantolamada EPS ismi verilen ve halk arasında strafor köpük olarak da bilinen sentetik malzeme kullanılmaktadır. Esasında EPS levhaların da ısı yalıtım faktörü oldukça yüksektir ancak taşyünü ile kıyaslandığında, oldukça yüksek bir değer farkı çıkmaktadır. Kabaca ifade edilmesi gerekirse, taşyünü kullanılarak doğru dansitede ürünle, yeterince yalıtılan bir yapı, nefesle dahi ısınır tanımına yakın bir sonuç elde edilebileceğinden söz etmek mümkündür. Bu nedenle dönemlerde taşyünü mantolama fiyatları diğer uygulamalarla kıyaslanarak yapılacak yorumlar pek de doğru olmayacaktır. Taşyünü o kadar güçlü bir yalıtım faktörüne sahiptir ki, bir sobayı bu ürünle kaplayıp ortama hiç ısı vermemesini sağlayabilirsiniz. Bu sebeple fiyat-performans mukayesesi yapıldığında dönemlerde taşyünü mantolama fiyatları uzun vadede büyük avantaj sağlarlar.

Taşyünü Mantolama Nasıl Uygulanır?

Taşyünü ile yapılacak yalıtım, diğer yalıtım tiplerinden farklı değildir. Taşyünü paneller de yine EPS paneller gibi yapıştırılıp, yalıtım dubelleri ile entegre edilirler. Tabii taşyünü panelin uygulanmasında kullanılan ara ekipmanlar diğer uygulamalara göre bir miktar daha niteliklidir. Zira taşyünü sentetik ürünlere göre daha ağırdır.

Duvarlara kapanan taşyününün üzeri yine yalıtım sıvarsı veya kaplama ile kapatılarak işlem tamamlanır. dönemlerde taşyünü mantolama fiyatları son kat uygulamasına bağlı olarak da değişen fiyatlara sahiptir. Elbette dekoratif unsurlar dönemlerde taşyünü mantolama fiyatları üzerinde belirleyici olmaktadır.

Taşyünü Mantolama Fiyatları İle Kalite İlişkisi

Tabii ki dönemlerde taşyünü mantolama fiyatları ile kalite doğrudan ilişkilidir. Kullanılan taşyünü ürününün pek çok farklı kalite sınıfı ve yoğunluğu bulunmaktadır. Uygulamayı yapan müessesenin iyi niyeti ile doğru orantılı olarak kullanacağı materyalin niteliği ve dolayısıyla fiyatı da değişecektir. Kimi firmalar, görünüşte pek bir farkı olmayan ama, yoğunluğu farklı ürünleri kullanmak sureti ile tüketiciyi yanıltabilmektedir. Bu bakımdan dönemlerde taşyünü mantolama fiyatları analizi ile birlikte sorumluluk yükleyen bir teknik şartname elde edilmesi de doğru olacaktır. Özellikle kentsel dönüşüm kapsamında gerçekleştirilen uygulamalarda zaten teknik şartname zorunludur. Bunun dışında dönemlerde taşyünü mantolama fiyatları unsurları ile birlikte kullanılacak materyalin net biçimde ifade edildiği teknik metinler de sözleşmeye eklenmelidir.

Kale Yapı Yalıtım Farkı

Firmamız, tüm izolasyon faaliyetlerinde en üst niteliklere sahip ürünleri kullanmaktadır. Hiçbir biçimde niteliksiz ürünleri tercih etmemekte, size şartnamede belirtilen vasıflarda ve birebir aynı marka ürünleri kullanılmaktadır. Sektörün önde gelen firmalarından olarak, uygulamanın neticesine etki etmesi muhtemel ve uzun vadede verimliliği önleyecek uygulamalardan kati suretle kaçınırız. Bu noktada dönemlerde taşyünü mantolama fiyatları yanı sıra, uygulamanın verimliliğini de önemser ve uzun vadeli çözümler için maliyet faktörünü kendi aleyhimize olsa dahi dikkate almaz ve en iyi sonucu üretiriz.

Open chat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by