Genel olarak su yalıtımı, hiç inşa edilmemiş binaların başlangıç aşamasında yapılması gereken bir iştir. Ancak maalesef pek çok yapı bu özelliğe sahip değildir. teknik ve uzmanlık gerektiren uygulamalar olması bakımından müteahhit firmaların üstün körü biçimde gerçekleştirdiği su yalıtımı uygulamaları için ek işlemler çoğu zaman gerekli olacaktır. Ayrıca ne kadar iyi yapılmış olursa olsun, hemen her yapının belli bir süre sonra yalıtımı yenilemesi gerekecektir. Bu noktada merak ettiğiniz hususlardan olan Su yalıtım malzemeleri fiyatları konusunda size bir rehber hazırladık.
Su ve nem belli zaman geçtikten sonra boruların aşınması sonucu rutubet yapar. Oluşan bu rutubet ya da nem küf kokusu olarak karşımıza çıkar. Oldukça kötü koku yapan bu nem görüntüsü ile de iz bırakır. Rutubeti önlemek başka bir deyişle küflenmeyi önlemek için su yalıtımı yapılması şarttır. Su yalıtımı yapılmamış bir evde aşınan borular sebebiyle hastalık oluşumu kaçınılmazdır. Su yalıtımı yaptırmak için su tesisat işleri yapan kişiler su yalıtım malzemeleri fiyatları hakkında bilgi sahibidir. Sağlık açısından çok önemlidir. Rutubet ve nem iler ki zamanlarda küf oluşturacağı için oturduğunuz evin dayanıklılığına zarar verecektir.

Neden Su Yalıtımı Yaptırmalısınız?

Su yalıtımı, yapıların temel taşı olan beton yüzeylerin korunması amacıyla yapılan bir izolasyon çalışmasıdır. Su yatımlı binaların ömrü yalıtımsız binalara göre daha uzundur. Çünkü yapıya en fazla zararı su vermektedir. Su ile temas eden yüzeyler, suyun aşındırıcı etkisine maruz kaldıkça çürümeye ve dökülmeye başlar. Özellikle temelde ve çatıda ortaya çıkan yalıtım problemleri, bina yönetimlerin önlem alması gereken elzem konular arasında yer alır. Yalıtım adından da anlaşılacağı gibi zararlı bir şeyi ulaşmasını istemediğimiz alanlardan uzaklaştırma, bu alanlara erişimine engel olma işlemidir. Bir anlamda tecrit olayıdır. Nasıl ki, hastanelerde enfeksiyonlu hastalar ayrı bir katta izole ediliyor ve diğer hastalara enfeksiyon bulaşma riski yok ediliyorsa ısı yalıtımıyla da suyun duvara, çatıya, zemine, temele ulaşmasına engel olunur ve suyun yok edici etkisi ortadan kaldırılmış olur. Bu nedenle binaların çatı katlarında ve çatıda, zemin katlarında ve bodrumda, temelin toprak ile temas ettiği yerlerde, tesisat sistemlerinde ve nem, küf, yosun oluşumuna açık tüm alanlarında su yalıtımı yapılmalıdır.

Su Yalıtımı Yaptıranların Dikkat Etmesi Gereken Şeyler

Su yalıtımı yapılması ne kadar elzem bir ihtiyaçsa yalıtımda dikkat edilmesi gereken noktaların göz ardı edilmemesi de o denli gerekli bir şeydir. Su yalıtımı yaptırmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken şeyler şunlardır:

  • Yalıtım uygulamasında kullanılacak tüm malzemelerin uluslararası CE standartlarına uygun olması, su geçirmezlik özelliğinin tescil edilmiş olması gerekir.
  • Ucuz olduğu için standartlara uymadan üretilen merdiven altı ürünler tercih edilmemelidir.
  • Uygulama amacına uygun malzeme seçilmeli ve her malzeme doğru yerde doğru bir şekilde kullanılmalıdır. Örneğin çatı yalıtımı için ideal olan bir ürün, tesisat yalıtımı amacıyla kullanılmamalıdır.
  • Su yalıtım malzemeleri fiyatları ön araştırma yapılarak tespit edilmeli, uygulamada kullanılacak kaliteli malzemeler uygun fiyatlarla temin edilmelidir.
  • Su yalıtımında işçilik son derece önemlidir. Yalıtım firması seçiminde profesyonelliğe önem verilmeli, amatör uygulamalara prim verilmemelidir.
  • Binanın su yalıtımına ihtiyaç duyulan çatı, temel, zemin, bodrum gibi yerleri yapılacak ön inceleme ile tespit edilmeli, uygulama yapılacak alanların ihtiyaçlarına uygun projelendirme yapılmalıdır.
  • Kaliteli bir su yalıtımı için mutlaka Kale Yapı Yalıtım gibi profesyonel firmalar tercih edilmelidir.

Weber Fiyat Listesi

Su yalıtım malzemesi fiyatları araştırılırken en çok incelenen fiyatların başında kuşkusuz bir dünya markası olan Weber gelir.

Epsa Yalıtım Malzemeleri Fiyat Listesi

Yerli firmalardan Epsa tarafından sunulan ürünler de sıkça araştırılan fiyatlar arasında yer alır.

Su Yalıtımı İçin Nitelikli Ürünleri Tercih Edin

Pek çok yapı sahibi daha ekonomik olması bakımından sadece Su yalıtım malzemeleri fiyatları araştırması yapar ve çoğunlukla nitelik konusuna özen göstermez. Oysa bu doğru bir yaklaşım değildir. Su yalıtım malzemeleri, yapı kimyasalları grubunda yer aldığından oldukça kritik özelliklere sahiptir. Niteliksiz ürünler oldukça kötü sonuçlar ortaya koyabilir ve neredeyse hiç bir netice almamanız söz konusu olabilir. Bu sebeple söz konusu materyaller tespit edilirken, kalite öncelikli bir davranış sergilenmelidir.

Kale ile Güvendesiniz

Kale Yapı olarak, sektörün en nitelikli ürünlerini kullanıyor ve sizlere maksimum verimlilik sunuyoruz. Bizden hizmet alırken Su yalıtım malzemeleri fiyatları meselesini dert etmenize gerek yok. Sizin için mükemmel fiyatlarla en nitelikli ürünleri sunuyor ve kaliteye en uygun fiyatlarla ulaşmanızı sağlıyoruz. Tek yapmanız gereken bizimle hemen iletişime geçmek ve ücretsiz keşif ile başlayan sürece dahil olmak. Tüm su yalıtımı çözümlerinde malzeme konusunda da destek veriyor ve sizi bütünüyle yalıtım sorunlarından uzaklaştırıyoruz.