Şişli Mantolama Firmaları

Şişli Mantolama Firmaları içerisinde en iyi hizmeti alacağınız yeri arıyorsanız artık durabilirsiniz. Zira aradığınızı buldunuz. Kale mantolama sizler için en nitelikli hizmetleri en yüksek kaliteli materyali kullanarak sunmaktadır. 10 yıl garantili ve 2 yıl sigortalı ısı yalıtımı uygulamalarımızdan hemen faydalanabilir, mükemmel fiyatlarla en iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz. Firmamız ücretsiz keşif hizmeti ile sizlere en iyiyi sunar.

Mantolama adı verdiğimiz işlem binalarınızın dış cephesine uygulanan ısı yalıtım sistemidir. Ülkemizde uzun yıllardır enerji tasarrufu ve çevresel faktörler amaçlı uygulanan bu yöntem tasarruf tedbirlerini artırmak amaçlı uygulanan en basit yöntemdir. Şişli mantolama firmaları evinizde ısınma ve serinleme amaçlı kullandığınız kombi, kalorifer, klima ve benzeri cihazlarınızın yaydığı enerjiyi bulunduğu ortama hapsederek tasarruf sağlar.

Sağladığı tasarruf ile daha az fatura ödemesi yaparsınız. Mantolama ile hem kendi cebinize tasarruf sağlayabilir hem de ülke ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz. Sistem bina dış cephesine duvarın tamamını kaplayacak şekilde uygulanması gerekir, ısı yalıtım levhaları ile doğru ve düzgün şekilde kaplanmalıdır.

Mantolama Nerelere Yapılır?

Mantolama genel olarak binaların dış cephelerine kaplandığı gibi iç cephelere de kaplan maktadır. Soğuk hava depoları, garaj kapıları gibi farklı alan çevrelerine de mantolama uygulaması yapılabilmektedir. Konforlu bir yaşam alanı oluşturma adına tüm bölgelere uygulanan yöntem doğru zamanda ve işini bilen kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Aşırı sıcak ve soğuk havalarda yapılması uygun değildir.

Mantolama, mantık olarak yapının dış cephe kaplaması yöntemi ile ısı yalıtımına tabi tutulmasıdır. Bu yalıtım uygulamaları yapının inşa bileşenlerinin de ısı değişikliklerinden etkilenmesini engellediğinden en faydalı ısı yalıtım yöntemi olarak tanımlanır.

Modern yapı teknolojilerinin tamamında mantolama ana inşa bileşenidir. Ancak ülkemizde geçmiş dönemde zorunlu olmadığından yapıların neredeyse hiç birisinde kullanılmamıştır.

Mevcut yasalara göre yeni yapılan binaların mantolama yaptırması zorunludur. Bu nedenle Şişli Mantolama Firmaları ile irtibata geçmeniz ve yapınızı yönetmeliklere uygun biçimde yalıtmanız gerekmektedir. Enerji performansı yönetmeliği kapsamında ısı yalıtımının enerji kimlik belgesi verilebilmesine izin vermesi gerekir. Mantolama şartnamesinin de buna uygun biçimde hazırlanıp mükemmel biçimde uygulanması gereklidir.

 

 

 

Kategoriler: Dış Cephe, Genel Bilgiler, Isı Yalıtımı, Kale Yapı, Mantolama, Yalıtım, Yönetici Bilgilendirme|Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , |
Open chat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by