Mantolama binanın daha uzun ömürlü olması için gerekli bir işlem olarak yapılmaktadır. Mantolama yapılan binalar dış ortam değişkenlerine daha dayanıklı olmaktadır. Güneş ışığı, kar ve yağmur suyu gibi bina yapısına olumsuz etkiler bırakan etkenlerin oluşturduğu sorunları en az seviyeye indirmede yardımcıdır. Isı yalıtım amacı ile yapılmasının yanı sıra bina içinde çok yararlı etkileri beraberinde getirmektedir. Pendik mantolama firmaları ile binalarınız da küf ve mantar oluşumunu da önleyebilirsiniz. Yaşam standartlarınızı yükseltecek bu yöntem ile daha sağlıklı bir ortamda yaşamınızı sürdürme imkanı bulabilirsiniz. Yapım aşamasında önemli olan kaliteli malzeme ve işçilik ile yapılmasıdır. Tüm bu etkenler ile binanızı güçlendirmeniz ve güzelleştirmeniz mümkün.

Mantolama Gerekliliği

“Benim evim iyi ısınıyor, mantolama ihtiyacım yok” şeklindeki yaklaşım ciddi bir hatadır. Zira bu uygulama ısınmayan evlere yapılmaz. Mantolama uygulamaları tüm yapıların daha ekonomik bir şekilde ısıtılması ve soğutulması için gereklidir. Yani aslında yapınız çok yüksek maliyetlere ısınıyor olabilir, hatta muhtemelen öyledir. En nitelikli yapının dahi, bu uygulama ile %50 ye varan bir tasarruf elde edebilmesi mümkündür. Bu nedenle uygulamanın tüm yapılar için gerekli olduğu kanunen de belirtilmektedir.

Mantolamanın Avantajları

Mantolamanın en önemli avantajı binaları dış etkenlere karşı korumasıdır. Sürekli güneş ışınlarına, soğuğa, rüzgâra, yağmura maruz kalan duvar ve bina taşıyıcı aksamları zamanla yıpranmaya ve çürümeye başlar. Bu durum binanın ömrünü kısaltır. Mantolama yaptırmak binanın maruz kaldığı dış etkenlerin etkisini azaltır ve bina yüzeyinin çürümesine engel olur. Mantolama uygulaması, adından da anlaşılacağı gibi binayı tıpkı bir manto gibi sarar. Soğuk havanın bina iç mekanlarına ulaşmasını önler ve ısı kayıplarını önemli oranda azaltır. Yazın ise ısı kazançlarını önleyen bir uygulama olup ısınmak ve serinlemek için harcanan enerji miktarını azaltır.
Yoğuşma riskini en aza indiren mantolama uygulaması ile yoğuşmanın neden olduğu nem, küf, yosunlaşma problemleri ortadan kaldırılmış olur.
Yaşam kalitesini artıran bir uygulama olup insanların daha konforlu yaşam alanlarına sahip olmasını sağlar.
Binaların dış yüzeyinde yapılan bir uygulama olmasından dolayı eski ve yıpranmış binalara daha estetik ve güzel bir görünüm kazandırır.
Çevre dostu bir uygulamadır. Mantolama yapılan binalarda dış ortama salınan atık gaz miktarında önemli miktarda azalma olur. Sürdürülebilir bir gelecek için eski ve yeni binalarda mutlaka mantolama yapılması gerekir.

Mantolama Firması Seçimi

Mantolama firması seçiminde aranması gereken en önemli özellik profesyonelliktir. Pendik mantolama firmaları arasından seçim yapmak zorunda iseniz hem teknik ekip hem yönetim hem de saha çalışanları ile profesyonel hizmet veren firmaları tercih etmelisiniz. Mantolama firması, yaptığı ya da yapacağı işe garanti vermelidir. Garanti vermekten kaçınan, mantolama şartnamesi imzalamaya yanaşmayan firmalar güvenli olmadıkları gibi uygulamayı tamamlayacakları da kesin olmayan firmalardır. Bu nedenle firma tercihinizi en az 5 yıl garanti sunan, mantolama şartnamesi imzalayarak yapacağı hizmet kalemlerini tek tek belirten ve bunun garantisini sunan firmalardan yana kullanmalısınız. Firma seçiminde dikkat edilmesi gereken bir husus da firmanın mali yapısıdır. Mantolama maliyeti yüksek bir yapı uygulamasıdır. Tercih edilecek firmanın mali yapısı bu maliyeti kaldıracak yeterlilikte olmalıdır. Mali açıdan bu yeterliliği sağlamayan firmalar ile çalışmak yerine bu işi profesyonel olarak yapan ve mali olarak karşılığını sunabilen firmaları tercih etmek doğru olacaktır.

Kale ile Tasarruf Garanti

Artan maliyetler altında ezilmemek, yapınızı en düşük sarfiyatla ısıtmak için, Kale Yapı tarafından sunulan garantili mantolama hizmetlerini kullanın. Pendik Mantolama Firmaları içerisinde nitelikli çözümleri üretmek vizyonu ile çalışan firmamız, sizlere 10 yıl garanti ve 2 yıl sigorta verirken, aynı zamanda enerji kimlik belgenizi de ücretsiz sunar.

Ücretsiz Keşif

Mantolama, keşif yapılmadan mümkün değildir. Yapının nitelikleri yüzey alanı ve diğer değişkenlerin detaylı biçimde incelenmesi ve uygulanması gerekir. Maksimum verimlilik için maksimum nitelik şartlarının yanı sıra doğru planlama çok önemlidir. Zira her yapı için aynı işlem gerçekleştirilemez. Bu nedenle biz size hiç bir ücret ödemeden ihtiyaçlarınızı analiz edebilme imkanı sunuyor ve uygulamaların neticesini henüz başlamadan garanti ediyoruz. Hemen bize ulaşarak yalıtım için keşif randevusu alabilirsiniz. Kale Yapı sizin için en doğru çözümleri sunmak üzere uzman ekibini hızlı biçimde size yönlendirecek ve sizi bilgilendirecektir.