Mantolama Tasarruf dendiğinde yapılar için ilk seçenek olarak değerlendirilir. Pekiyi nasıl oluyor da mantolama bu sonucu ortaya çıkarabiliyor hiç düşündünüz mü? Sadece yapınızı yalıtarak tasarruf elde edebilmenin mümkün olmasına karşın bu güne kadar neden beklediğinizi sorguladığınızı biliyoruz. Yıllardır üşüyüp, korkunç ısınma maliyetlerine katlanmak zorunda olmak fikri sizi üzüyor. Ama artık buna mecbur değilsiniz. Çünkü bugünlerde devletin de zorlayıcı tedbirleri sayesinde her yapı belli standartlara sahip olmak durumundadır.

Tasarruf Ettiren Yalıtım Çözümleri

Bugün bir yapı sahibinin sorumlu olduğu standartlar yapıların yalnızca statik nitelikleri değildir. İmar yasasına ek olarak getirilmiş olan yapıların enerji performansı yönetmeliği kapsamında tüm yapıların ısı tasarrufu ilkelerine uygun şekilde üretilmesi veya uygunluğunun daha sonradan sağlanması gerekir. Yeni yapılacak yapılar, yapı ruhsatı alırken bu belgeye sahip olmak durumundadır.

Eski Yapılar İçin Zorunlu Mantolama Geliyor

Yeni bir yapı inşası sürecinde denetim kamu otoritesi bakımından kolaydır. Mantolama tasarruf koşullarını yapı kullanma izin belgesi verirken denetleyebilir ve sahip olunacak enerji kimlik belgesine bakarak yapının gerekli izinlerini çıkarabilir.

Ancak, hali hazırda inşası tamamlanmış ve yapı kullanma izin belgeleri eski yasaya göre verilmiş yapılar da söz konusudur. Bu yapılar kanundan ayrı tutulmamış ve kamu otoritesi bu yapı sahiplerine kanuna uygun hale gelmeleri için belli bir süre vermiştir. Bu süre tamamlanmadan tüm yapıların enerji kimlik belgelerini almaları zorunlu tutulmuştur.

Mantolama Tasarruf

Süre Sonunu Beklemeyin Artan Fiyatlardan Etkilenmeyin

Mevcut ekonomik koşullar dikkate alındığında, tüm ürün ve hizmetlerde olduğu gibi mantolama fiyatları da yükselmektedir. Zira uygulamada kullanılan materyallerin fiyatları yükselmektedir. Anlık olarak fiyatların değişiyor olması nedeniyle mantolama tasarruf fırsatlarından daha yüksek fiyatlarla faydalanmak durumunda kalabilirsiniz. Bir an evvel uygulamaları gerçekleştirmek için girişime geçmeli ve mantolama uygulama firmaları ile iletişime geçmelisiniz. Ayrıca mevcut yasa nedeniyle ısı yalıtım şirketlerinin çok yüksek maliyetlere katlanıyor olduğunu unutmayınız.

Mantolama tasarruf sağlasın istiyorsanız, Kale Yapı gibi, yüksek nitelikli işlemler gerçekleştiren firmalardan destek alabilirsiniz. Bizler sizin için yüksek standartlarda imalat gerçekleştiriyor ve en iyi sonuçlara ulaşmanızı sağlıyoruz. Uygun maliyetlerle hizmetlerden faydalanmak için bizi arayınız. Ücretsiz keşif ve bilgilendirme hizmetlerimizden dilediğiniz zaman faydalanabilirsiniz. Acele edin, zaman daralıyor…