Mantolama sıvası nedir? Sorusuna cevap verdiğimiz; kimyasal, fiziksel özelliklerini ve mantolama üzerindeki olumlu etkilerini anlattığımız yazımızdır.

Mantolama sıvası nedir? Sorusunu soruyor olmanız elbette şaşırtıcı değildir. Zira mantolama, yalnızca temel izolasyon unsurlarından değil, bu unsurların üzerine kaplanan diğer kimyasallardan oluşan bir bütündür. Mantolama sııvası nedir dendiğinde ne yalnızca bir dekoratif unsur olduğu, ne de izolasyon unsuru olduğu söylenemez. Bütün olarak ısı yalıtım uygulamasının tamamlayıcı materyali olan Mantolama sıvası nedir? Sorusunun cevabı, Yalıtım malzemeleri ile yapılan yalıtımın tamamlandığı, üst katman kaplamasıdır demek doğru olacaktır.

Mantolama Sıvasının Özellikleri

Mantolama sıvası nedir? Derken mantolama sıvası içeriği ve kimyasal özelliklerinden de bahsetmek gerekir. Zira, kimya sanayi geliştikçe elbette yapı teknolojisi üzerindeki etkileri de değişiklik arz etmektedir. Geleneksel sıvaların aksine mantolama sıvası içerisinde kum ve çimento değil, farklı bileşenler bulunur ve gelişen teknoloji koşullarında her geçen gün bu içerik değişmektedir. Örneğin günümüzde, ısı geçirgenliği çok düşük olan ve neredeyse tek başına ısı yalıtımı sağlayabilen mantolama sıvası çeşitleri dahi bulunmaktadır. Tabii konumuz olan Mantolama sıvası nedir? Sorusunu cevaplarken tüm bu çeşitlere kısa kısa değinecek ve yapınız için kullanacağınız teknolojiyi seçebilmenize yardımcı olacağız.

Kale Yapı Yalıtım, olarak kullandığımız mantolama sıvası ürünleri sektörün en modern sanayi ürünleridir. Dünya standartlarında yapı kimyasallarını en iyi biçimde kullanıyor ve kendi formüllerimizle sizler için en yüksek ısı verimliliğini sağlayacak ürünleri tercih ediyoruz. Biz Mantolama sıvası nedir? Sorusundan ziyade, ne tür bir mantolama sıvası en verimli olanıdır sorusu ile ilgileniyoruz.

Açıklamalarımızın gelişmesinden anlayacağınız gibi, Mantolama sıvası nedir? Sorusu haklı bir sorudur, çünkü bu ürün diğer tüm yapı bileşenlerinden farklı özelliklere sahiptir. Bileşenleri içerisinde çeşitli tutucu kimyasallar bulunan mantolama sıvası kum yerine örneğin, perlit kullanılarak yoğunlaştırılan bir üründür. Dansitesi ısı yalıtımı için uygun olan bileşikleri bir araya getirdiğimiz mantolama sıvası ürününden beklentimiz, uzun ömürlü olması ve elbette beklenen izolasyon etkisini ortaya çıkarmasıdır.

Mantolama Sıvası Uygulama Alanları

Mantolama sıvası, tuğla duvar üzerine uygulanabileceği gibi, örneğin taş yünü ile yalıtılmış bir zeminin üzerine de uygulanabilir. Ciddi bir kapatıcılık ve yapışkanlık özelliği bulunan bu ürün, çok ince bir katman halinde uygulandığında dahi yüksek etki ortaya çıkarır. Tabii ki mantolama sıvası ürününün herhangi bir izolasyon yapılmadan doğrudan duvara uygulanması benimsenen bir yöntem değildir. Zira özellikle ısı yalıtımında belli miktar ve nitelikte taban izolasyonu yapılması doğru olacaktır. Bu sayede yalıtımın verimliliği de önemli ölçüde artar ve uygulama yüksek bir nitelik kazanır.

Mantolama sıvası nedir? Sorusunu toparlamaya devam ettiğimiz süreç içerisinde bu ürünün kaplama ürünü olduğunu görmekteyiz. Kolay sökülmeyen, hızlı yapışan, mat dokulu bir son kat malzemesi olan mantolama sıvası isteğe göre istenen renkte boyanabilmektedir. Naturel olark herhangi bir rengi olmayan mantolama sıvası boyamaya karşı deforme olmaz ve niteliğini yitirmez. Bir ölçekte esnek olduğu da söylenebilecek olan mantolama sıvası her iklim koşuluna uygun bir yapı malzemesidir.

Yapınıza ısı yalıtımı yaptırırken Mantolama sıvası nedir? Sorusunun cevabını biliyor olmanızda büyük fayda vardır. Bu noktada tercihe edeceğiniz materyale karar verirken niteliklere hakim olmak her zaman avantaj olacaktır. Tabii Mantolama sıvası nedir? Sorusunu bilmek zorunda olmamak istiyor ve bu işi güvenilir ellere teslim etmek istiyorsanız Bize, yani Kale Yapı Yalıtım’a gelebilirsiniz. Sizler için yapınızı kendi yapımızmış gibi değerlendirip en kaliteli ve uygun materyalleri kullanarak projelendirir ve uygulayabiliriz. Emin olun ki biz Mantolama sıvası nedir? Sorusunun cevabını piyasada faaliyet gösteren pek çok firmadan daha iyi biliyoruz, hatta bu ürünü kendimiz geliştiriyoruz.