Isı yalıtım anlamına gelen mantolama dış cephenin ısı yalıtımla kaplanmasıdır. Mantolama işlemlerinde köpükler kullanılır ve binanın çevresi ısıya dayanıklı hale getirilir. Sıcaklık ve soğuktan daha az etkilenmesi sağlanan binalara mantolama işlemi uygulanır. İşlemde üç yöntem vardır. Bu yöntemlerden dış ve iç mantolama daha çok kullanılır. Ayrıca sandviç uygulaması da ısı yalıtımda kullanılan diğer yöntemdir. Binaların ısı yalıtımı olması binaların içine de olumlu etki yapar. Çünkü soğuk ve sıcak etkisi içeriyi daha az etkiler. Rutubet olayları azalır. Dış cephede mantolama yapılan binalarda ısı dengesi oluşur ve olumsuz hava koşulları binayı etkilemez.

Mantolama Özellikleri

Dış cephenin koruyucu olan ısı yalıtımı su dengesini de sağlar. Böylece binada yoğuşma oluşumu engellenir. Isı yalıtımında çevre korunur. Orta büyüklükteki bir binanın mantolama süresi 4 haftayı bulabilir. Mantolama m2 fiyatları İstanbul ve çevresinde yüksek olmaktadır. Binaların yüksek olması maliyeti artırmıştır. Mantolama işlemleri binanın dış cephe güvenliğini sağlar ve binayı sıcaklığa dayanıklı hale getirir.

Mantolama m2 fiyatları İstanbul bölgesinde 60,00TL’den başlayıp 120,00TL’ye kadar değişiklik göstermektedir.Bu fiyatların değişikliğinin en büyük sebebi ; taşyünü , eps, xps olarak farklılık göstermesinden.Ayrıca fiyata etki eden faktörler genel olarak sıralayacak olursak ; iskele kurulum , binanın mimarı yapısı , malzeme markası , malzeme kalınlığı gibi etkilerde mantolamanın fiyatını etkileyen faktörlerdir.

Mantolama m2 fiyatları konusunda yanılgıya düşmemeniz için, firmamızın ücretsiz keşif hizmetinden yararlanabilirsiniz.