Mantolama Fiyatları

Mantolama fiyatları; yapıların dış cephe uygulamalarına başvuran bireylerin ısı yalıtımı yaptırmak istediğinde ödemesi gereken fiyatları ifade eder. Mantolama adından da anlaşılabileceği üzere bina ve yapıların dış tarafını bir manto gibi sararak dış etkenlerden izole eden sisteme verilen isimdir. Burada karşı konulmaya çalışılan dış etkenler başta sıcak – soğuk olsa da aslında ses ve yağmur suyu gibi diğer bazı etkenlere karşı da izolasyon sağlanmaya çalışılır.

Teknolojinin gelişmesi ve özellikle yapılarda aranan bazı koşullarda yönetmelik değişiklikleri yapılması sonrasında daha çok gündeme gelen mantolama;  doğrudan insan bütçesini etkilediğinden mantolama fiyatları da en az mantolama kadar araştırılan bir konu olmuştur. Bu noktada mantolama maliyetlerini etkileyen unsurları sıralayarak konuya açıklık getirmek gerekir.

Mantolama Fiyatları Neye Göre Şekillenir?

mantolama

mantolama fiyat

Mantolama; binaların hem inşası esnasında hem de inşası tamamlandıktan sonra gerçekleştirilebilecek bir uygulama çeşididir. Bu nedenle mantolamanın ne zaman yapılacağı ile ilgili bir kısıtlama yoktur. Ancak mantolamanın bina inşaat halindeyken gerçekleştirilmesi nispeten daha uygun maliyetler ile işlemi tamamlamanıza yardımcı olur. Bunun yanı sıra mantolama yaparken fiyatları en çok etkileyen unsur kullanılan malzemenin kalitesi olur.

Sektörden sektöre fark olsa da hemen her iş kolunda kaliteli ve daha az kaliteli malzemelerin olduğu bir gerçektir. Mantolama yaparken en kaliteli malzemeleri kullandığınızda daha yüksek maliyetlere katlanırsınız. Ödeyeceğiniz ücretlerin düşük olmasını isterseniz bütçenize uygun malzeme seçimi yapabilirsiniz. Benzer durum işçilik noktasında da ortaya çıkar. Mantolama işi ile uğraşan ustalar arasında fiyat farkı vardır. İşinin ehli ve nokta atışı uygulamalar yapan bir ustayı seçerseniz mantolama fiyatları yükselir.

Mantolama Fiyatları Hesaplaması

Mantolama yapılırken Kale Yapı Yalıtım’dan teklif aldığınızda sunulan teklif metrekare bazında verilir. Kale Yapı Yalıtım’ın piyasa şartlarında en uygun seçenekleri belirleyerek oluşturduğu fiyatlara hem kaliteli malzeme hem de güvenilir işçilik dahildir. Siz de yapılarınızın dış cephesini mantolama ile korumak ve iç mekanı dış etkenlerden izole etmek için Kale Yapı Yalıtım’ı tercih edebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçerek hizmet talebinizi iletmek.

Open chat
1
Merhaba. Nasıl yardımcı olabiliriz.
Powered by