Yapıların dış hava koşullarından korunmasını sağlayarak hem yaz hem de kış aylarında mantolama ile ısı tasarrufuna imkan tanıması yaşam alanlarında rahat ve konforlu kullanımı da beraberinde sunuyor. Isı, su ve ses yalıtımı için binanın korunması adına en ideal çözüm olanaklarını sunan mantolama tüm olumsuz hava koşullarına karşı alınacak önlemlerin başında gelmektedir.

Yapıların uzun ömürlü ve sorunsuz kullanımı için de yapılması gereken yalıtım uygulamalarında mantolama fiyatlandırması da gerek yapı inşasında yüklenici firma için gerekse hazır yapılarda kişiler için oldukça önemlidir. Mantolama fiyatlandırması için bölgelere göre değişkenlik gösteren yalıtım malzemeleri arasında kalınlık ve yoğunlukları değişen malzemelerin her açıdan fiyata etkisi söz konusudur.

Kaliteli mi Ucuz Mantolama mı ?

Hava koşullarına bağlı olarak bölgelerin değişen iklimine uygun mantolama malzemeleri öncelikle kalınlığı ve yoğunluğu sonrasında malzemenin kalitesi gibi fiyata etki eden pek çok unsur söz konusudur. Ayrıca yalıtım malzemelerine ek olarak mantolama işlemi için gereken diğer tüm malzeme seçenekleri fiyatlandırma içine toplu olarak dahil edilerek işverene fiyat teklifinde bulunulabilir. Malzeme kalitesi veya malzemenin türünde olduğu kadar yapılan işçilik de oldukça önemlidir. İşçilik dahil veya hariç mantolama fiyatlandırması için malzemenin kalitesi, T.S.E. standartlarına uygunluğu, kalınlık ve yoğunluğu fiyata etki edecektir.

Mantolama Fiyatları

Mantolanacak alanın metrekare alanına göre değişen fiyatlarda gidecek malzeme tutarı kolaylıkla hesaplanabilir. Tüm malzemeler bir arada mantolama yapılacak alanın büyüklüğüne göre fiyat kolaylıkla belirlenerek Kdv tutarı dahil edilebilir.

Ayrıca yüklenici firmaların vermiş olduğu hizmetler çerçevesinde çeşitli internet araçları da kullanılarak fiyat için genel bir araştırma yapılabilmektedir. Bu sayede mantolama için gereken ortalama fiyatı mantolama yapılacak alanın büyüklüğüne göre çıkarmanız mümkün olabilir.

Bütçenize uygun fiyat avantajlarında yaptıracağınız mantolama ile %50 ‘ye varan ısı tasarrufu enerji tasarrufunu da beraberinde getirerek çok daha ekonomik imkanlar sunacak. Bu sayede uzun vadede hem yapının kullanım ömrünü uzatacak hem ısı tasarrufu ile bütçenizi zorlamayacak hem de rahat ve konforlu bir yaşamı sürdürebileceksiniz. Fiyatlandırma için detaylı araştırma yaparak özellikle malzemenin kalınlık ve yoğunluğuna dikkat etmeniz gerekir.