Günümüzde tasarruf herkesin öncelikli olarak dikkat ettiği günlük davranışların başında geliyor. Tasarruf elde edebileceğimiz hemen her alanda girişimlerde bulunuyor, özellikle enerji kaynaklarının kullanımı noktasında çaba sarf ediyoruz. Elbette ısı yalıtımı, en çok enerji sarf edilen alanların başında gelir ki, bu noktada vatandaşların ihtiyaçları, Küçükçekmece mantolama firmaları tarafından karşılanır. Kale Yapı olarak biz, yalıtım çözümlerinin her safhasında sizlere nitelikli hizmetler vererek, en yüksek tasarrufu elde edebilmenizi sağlamak için çalışıyoruz.
İnsanlar evlerinde veya inşaatlarında çeşitli noktalarda mantolama işlemleri yapmak zorunda kalabilir. Ancak mantolama işi sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Bu yüzden mantolama işinin püf noktalarını bilen firmalar ile iletişime geçilmelidir. İstanbul içinde mantolama yapmak için Küçükçekmece mantolama firmaları ile iletişime geçilerek profesyonel hizmet alınabilir.

Mantolama Nedir?

Mantolama, bir tür dış cephe kaplama uygulamasıdır. Mantolama ısı yalıtımı ile birlikte yürütülen bir yapı uygulaması olup yapının dış yüzeylerinin uygun izolasyon malzemeleri ile kaplanarak mantolanması işlemidir. Bu uygulamaya mantolama adı verilmesi de binaya adeta ısı yalıtım levhalarından oluşan bir manto giydirilmesinden dolayıdır. Bu uygulamanın en önemli avantajı ısı kayıplarını ve/veya kazançlarını önlemesidir. Avrupa’da 70’li yıllarla birlikte yaygınlaşan bu uygulama ülkemizde Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında zorunlu hale gelmiş, enerjinin daha verimli kullanılması adına yapılarda mantolama yapılması yaygınlaşmıştır.
Mantolamanın en önemli özelliği bir enerji türü olan ısının sıcak ortamdan soğuk ortama geçişine izin vermemesidir. Isı, sıcak ortamda hapsolamaz ve soğuk ortama geçmek için her yolu dener. Yapının dış ortama açılan noktası dış yüzeyleridir. Isı, dış yüzeylerde bulunan köprüleri kullanarak soğuk ortama doğru ilerler ve yer değiştirin sıcak havanın yerini soğuk hava alır. Böylece ısınmak için harcanan enerji yer değişikliğinden dolayı iç ortama giren soğuk havayı ısıtmak için kullanılır. Bu da daha fazla enerji sarfiyatına neden olur, enerji kaynaklarının bilinçsizce kullanılması sonucunu doğurur. Teknolojik gelişmelere paralel olarak her alanda enerjinin daha verimli kullanılması adına çalışmalar yapılmaya başlanmış ve enerji verimliliği, idari yönetimlerce desteklenmiştir. Enerji Verimliliği Kanunu da bu amaçla çıkarılmış bir kanun olup bu kanunun kapsadığı uygulamalardan birisi de ısı yalıtımı ve mantolamadır.

Mantolama Yaptırmak Neden Önemli?

Mantolama yaptıkmak sağladığı avantajlardan dolayı önemlidir. Mantolamanın en önemli avantajı ısı yalıtımıdır. Isı yalıtımına bağlı olarak enerji verimliliği, enerji tasarrufu, çevrenin korunması, ekolojik dengenin korunması, enerji kaynaklarının korunması ortaya çıkan avantajlardır. Bina dış yüzeyindeki çatlaklar, dökülmeler, kirler, yapısal kusurlar mantolama ile ortadan kaldırılır. Mantolama ile yapıların daha genç ve estetik görünmesi sağlanır. Özellikle yaş almış, eskimeye yüz tutmuş binalarda yapılan ısı yalıtım ve dolayısı ile mantolama uygulaması ile binaların gençleşmesi ve güzelleşmesi sağlanmış olur. Mantolama daha konforlu yaşam alanlarına sahip olmamızı sağlar. Yaşam alanlarımızda konforlu ısınma ve serinleme imkanı sağlayan mantolama ile az enerji ile mükemmel ısınmak ya da serinlemek mümkün hale gelir.

Mantolama Zorunlu mudur?

Evet. hali hazırda yürürlükte bulunan yasa uyarınca, tüm yapıların herhangi bir istisna bulunmaksızın yalıtılmış olması ve enerji kimlik belgesine sahip olması gereklidir. Küçükçekmece mantolama firmaları ile irtibata geçerek yapınızı yalıtabilir, kanuni yükümlülüklerini yerine getirebilirsiniz.
Kale Yapı Yalıtım olarak tüm müşterilerimize en yüksek kalitede hizmetler sunuyoruz. Yalıtım uygulamalarımıza 10 yıl garanti ve 5 yıl sigorta teminatı vererek, harcayacağınız paranın tam karşılığını alabilmenizi sağlıyoruz. Bizden dilediğiniz zaman ücretsiz kaşif hizmeti alabilir, aradığınız mantolama çözümüne kolayca ulaşabilirsiniz. Kale Yapı Yalıtım, ihityacınız olanın fazlasını sizlere sunmak üzere yılın her döneminde uygulama gerçekleştirmektedir.

Mantolama Firmalarından Alınabilecek Hizmetler Nelerdir?

Mantolama işi binaların dış yüzüne yapılan ve bina içindeki ısı kaybını engellemek için yapılan bir işlemdir. Bu işlem binanın dış duvarına, çatlaklara, soğuk hava depolarına ve katları ayıran döşemelere yapılır. Bu işlem Küçükçekmece mantolama firmaları tarafından başarılı bir şekilde yapılır. Mantolama işlemi uzman kişiler tarafından yapıldığında binalarda en az % 50 oranında ısı tasarrufu sağlanır. Binanın dış yüzeyine yapılan mantolama işlemi sayesinde binanın dış yüzü gelebilecek tehlikelere karşı da korunmuş olur. Mantolama işleminin yapılması ile birlikte ortalama kalitede yapılmış bir binanın ömrü ortalama olarak 10 yıl uzar. Ayrıca mantolama işlemi düzgün yapıldığında yoğuşma riski binalarda en az seviyeye kadar indirilebilir.