Kartal Mantolama Firmaları

Kartal Mantolama Firmaları

Kartal Mantolama Firmaları

Belli zaman sonra apartmanlarda oluşan en büyük sorunlardan birisi dış cephe görünümüdür. Dış cepheler zamanla yağmur, kar ve dolu yağışı sonrası yıpranır canlı görünümünü kaybeder. Bu konuda tekrar boya yapılsa bile yine hiç bir işe yaramayacaktır. Yeni teknoloji sonrası bina dış cephelerinde dış cephe mantolama işi yapılmaktadır. Bu konuda Kartal mantolama firmaları yenilenmiş fırsatları ile müşterilerine kaliteli hizmetler vermektedir.

Mantolama işleri sadece görünüş olarak değil soğuk ve sıcaktan korunmak için de geçerli bir tercih sebebidir. Kışları ve yazları dairelerinizin tasarruflu olarak ısınmasını ya da serin olmasını istemez misiniz? Mantolama sonrası yaşam kaliteniz artacak ve kombileri kapatmanız gerekecektir. Üstelik size çok uygun fiyat ve kaliteli hizmet verilecektir.

Mantolama Neden Önemlidir?

Mantolama, öncelikle yapıların ısı tasarrufunun sağlanması için gereklidir. Betonarme veya farklı tip yapıların ısı kaybı yaşaması son derece olağan bir durumdur ve ısı kaybı yaşanan yapı, ısınmak için sürekli ısıtılmak durumundadır. Dışarıdaki ısı ne kadar düşükse, ısı kaybı da o kadar yüksek olacağından, yapının ısıtılması için çok fazla enerji sarf edilir. Sonuç olarak maliyet yükselir.

Yapının dış cepheden kaplanması durumunda ise bu ısı kaybı oranı ciddi şekilde azalacağından, hatta kimi uygulamalarda sıfır seviyesine kadar düşeceğinden ısınmak için enerji harcama ihtiyacı da azalır. Bilhassa aşırı soğuk olmayan bölgelerde kışın en sert dönemlerinde dahi çok az enerji ile ısınabilmek mümkün olabilmektedir.

İstanbul, ısınma ihtiyacının ortalama seviyede olduğu illerdendir. Sıfırın altında sıcaklıkların yaşandığı şehirde ısınmak için enerji kullanım oranı hayli yüksektir. Bu durumun önüne geçmek için Kartal Mantolama Firmaları ile irtibata geçilip, yalıtım seçeneklerinin değerlendirilmesi gerekir. Ayrıca bu uygulama artık kanuni bir zorunluluk durumundadır.

Enerji Verimliliği Yasası

Ülkemizde hali hazırda yürürlükte bulunan yapıların enerji performansı yönetmeliği kapsamında, tüm yapıların enerji kimlik belgesi sahibi olması gerekir. Isı enerjisi kullanım düzeyini ifade eden belgenin A derecesinden F derecesine kadar sınıfları vardır ve D derecesi dahil olmak üzere bunun altında skora sahip yapılar, kanuna aykırı sayılır.

Kartal Mantolama Firmaları, gerçekleştirecekleri uygulamalarda bu yasa hükümlerine uygun nitelikte işlemler yapmaz ise geçerli derecelendirme ortaya çıkmayacağı için enerji kimlik belgesi edinilemez. Derecelendirme değerlemesi üzerinde herhangi bir usulsüzlük yapılması halinde ise ciddi cezalar söz konusudur. Bu nedenle, yalıtım uygulamanızı en iyi koşullarda gerçekleştirmeniz gerekir.

Enerji Sınıfı Nasıl Belirlenir

Motorlu araçlardan, ev eşyalarına kadar; her tür enerji tüketen araç ve gerecin enerji kimlik belgesi bulunur. Yapılar için de buna benzer bir sistem geliştirilmiş ve enerji kimlik belgeleri düzenlenmiştir. Pek çok teknik parametresi bulunan derecelendirme usulleri kanunda belirtilmiştir ve denetim mülki idarelere verilmiştir. İl şehircilik müdürlüklerinin denetimine tabi olan uygulamalar, yetkili yapı denetim firmalarınca gerçekleştirilir. Kartal Mantolama Firmaları da yetki belgeleri olması koşulu ile bu belgeyi verebilirler.

Kale Yapı Anadolu’da Hizmetinizde

Kale Yapı Yalıtım olarak Kartal Mantolama Firmaları kategorisinde hizmet vermekle birlikte, İstanbul’un ve ülkenin her yerinde yalıtım hizmetleri veriyoruz. 10 Yıl garantili uygulamalarımıza 2 yıl sigorta yapıyor ve Enerji kimlik belgenizi ücretsiz sunuyoruz. Ücretsiz kaşif ve uygun ödeme koşullarından faydalanmak için bizi dilediğiniz zaman arayabilir ve randevu alabilirsiniz.