Ülkemiz özellikle son yıllarda inşaat sektöründe ciddi bir atılım yapmış ve Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı projeleri inşa edilmiştir. Hala Kaliteli İnşaat prosedürleri kapsamında ciddi projeler inşa edilmeye devam edilmektedir ki, esasında kamu politikaları kapsamında yegane uygulama inşa da değildir. Enerji performansı yönetmeliği kapsamında yapıların ısı yalıtımı bakımından iyileştirilmesi prosedürlerinin zorunlu hale getirilmesi gibi, inşaat iyileştirmeleri de devam eden kapsamlı projeler arasındadır. Pekiyi siz mantolama yaptırdınız mı?

Kaliteli İnşaat – Kaliteli Mantolama

Kaliteli İnşaat kavramı, pek çoğumuz için ince işçiliği ifade ediyor olsa da, aslında yapının tüm niteliklerini kapsayan uygulamaları ifade etmesi daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Tepeden tırnağa tüm detayları incelikle hesaplanmış nitelikli yapıların inşa edilmesi, günümüzde bir iskan şartı iken, maalesef geçmişte inşa edilen yapıların bir çoğu oldukça kalitesiz inşa edilmiştir.

Kaliteli İnşaat

Yapıların kalite standartları bakımından analizi, öncelikle elbette statik nitelikleri ile ölçülür. Yapı türü ne olursa olsun, öncelikle deprem ve diğer doğal afetlere karşı mukavemeti öncelikle hesaba dahil edilir. Bunun yanında ve aslında öncesinde ise projelendirme önem arz eder. Yapı kullanışlılık bakımından doğru biçimde projelendirilmiş olmalıdır. Bu noktada bahsimiz yalnızca konut tipi yapıları ifade etmez. Ticari yapılar, okullar, hastane ve ibadethaneler gibi tüm yapı türlerinde hemen hemen aynı standartlar söz konusudur. Tabii kullanım türüne göre yapının projelendirilmesinde farklı standartlar olacaktır. Örneğin bir Cami inşaatı ile apartman inşaatı farklı prosedürlere tabi olacaktır. Yalnız bu noktada yalıtım ve statik ihtiyaçlarının tüm yapı tiplerinde ortak olduğunu söylemek gerekir.

Tüm Yapılar İçin Yalıtım

Kullanım amacı ne olursa olsun, tüm yapıların iklimlendirme ihtiyacı söz konusudur. Bir depoda dahi, ortalama bir sıcaklık değerinin elde edilmesi gerekir ki bu durumda yalıtım zorunlu olacaktır.

Kaliteli İnşaat

Yapıların ısınma ve soğutma ihtiyaçlarının karşılanmasında, öncelikle yapının ısı kaybı yaşamayacak şartlara taşınması gerekir. Bunun için mantolama en doğru ısı yalıtım yöntemidir. Dış cephe dekorasyonu dahil bir uygulama olması ayrıca yapının bu ihtiyacını da ortadan kaldırarak maliyet avantajı sağlar.

Tadilat İşlemlerinize Yalıtımı Dahil Edin

İster yeni inşa ediyor olun, isterseniz tadilat veya tamirat yapıyor olun, ısı yalıtımı uygulamalarını mutlaka gerçekleştirin. Yapıların çatı tadilat ve çatı tamiratı uygulamaları ile birlikte yapılması ile efektifliği muzzam ölçekte yükselen ısı yalıtımı uygulamaları, tüm yapıların tadilatı için standart bileşen olmalıdır.

Kaliteli İnşaat

Yapıların restorasyonu sırasında bu yöntemin kullanılması hem dekoratif bir kazanım sunarken, hem de yapının ısı tasarrufu koşullarını iyileştirecektir. Biz Kale Yapı olarak, tüm yapıların yenilenmesi, restorasyonu, dekorasyon, tamirat ve tadilatı uygulamalarının yanı sıra, mantolama gibi yalıtım uygulamalarını da sizlere sunuyoruz. En uygun fiyatlarla ve uygun ödeme koşulları ile yapı ve yalıtım hizmeti almak için dilediğiniz zaman ücretsiz keşif talep edebilirsiniz. Unutmayın, Kaliteli İnşaat tesadüf değildir. Deneyimli ve vizyon sahibi firmalar ile çalışarak, her türlü yapı hizmetini en yüksek kalite standartlarında alabilirsiniz.