Kale Taş Yünü Mantolama Fiyatları

Taş yünü, volkanik kayaçlardan elde edilen minerallerin çok yüksek derecedeki sıcaklarda eritilip elyaf haline getirilmesi ile üretilmektedir. Son yıllarda artarak uygulanan mantolama işlemlerinde taşyünü kullanımı da uygulamaların genliğine paralel olarak artmaktadır. Elbette sektörün önde gelen markalarından olan Kale Taş Yünü Mantolama Fiyatları da merak konusudur.

Taş Yünü Nedir?

Taş yünü, uygulanmış olduğu yapılar içerisinde ses ve ısı yalıtımı için kullanılan bir elyaf malzemesi olarak tanımlanabilir. Aynı zamanda yangına karşı oldukça dayanıklı ve su iticiliği özelliği ile oldukça iyi bir yalıtım malzemesidir. Bütün bu özelliklerin dışında, taş yünü uygulaması ısı yalıtımı gibi ses yalıtımı konusunda da oldukça konfor sağlamaktadır. Dışarıdan veya başka katlardan gelen sesleri absorbe edip, yapı içindeki çalışma ya da yaşama konforunu arttırmaktadır. Birey yüksek gelen faturalardan şikayetçi ise, ısı izolasyonu yapar iken kullanacağı malzeme seçeneklerinden birisi de taş yünü olarak tanımlanabilir.

Taş Yünü Nerede Kullanılmaktadır?

Taş yünü, dış cephe yalıtımında, fırın izolasyonları içerisinde, türlü bölme duvarlarında, çatılarda, elektrikli ev eşyalarında, çelik kapı yalıtımlarında ve daha birden fazla alan içerisinde kullanılmaktadır. Bu sahalar içerisinde rutubet ve nem, ısı, ses yalıtımı olmasının yanı sıra, bin dereceye kadar dayanaklığı sayesinde yangın güvenliği gerektirmiş olan alanlar için de üst seviyede güvenlik sağlamaktadır. Son senelerde taş yünü organik tarım ve seracılık için de kullanılmakta olan bir malzemedir. Köklere sağlamış olduğu su tutucu ve hava hususiyeti sebebiyle seçilmektedir. Bu hususiyetleri sayesinde sağlanan ürünlerde nitelik artışı ve mekan hususiyetlerini en güzel seviyede tutarak ısı tasarrufu elde etmesi ile bu sahadaki kullanımı yaygın hale getirilmiştir.

Taş Yünü Mantolama Fiyatları

Kale taş yünü mantolama fiyatları genel olarak bazı durumlara göre değişiklik göstermektedir. Fiyatların değişiklik göstermesinde taş yünü kalınlığı gibi etkenlerde bulunmaktadır. Ancak genel olarak taş yünü mantolamanın paket fiyatı 100 Lira gibi bir değere sahip olarak satılmaktadır. Yapıların dış cephelerinde sıvalı mantolama düzenlerinde uygulanması için yüksek yoğunlukta üretilmiş olan taş yünü levhaların fiyatları genel olarak bu aralıklarda satılmaktadır. Isı ve ses yalıtımı, yangın güvenliği için dış cephelerde sıva altında kullanılmaktadır. Taş yünü mantolama fiyatına paketleme ve paletlere dizme işlemi de dahildir.