Dış cephe, geçmişte sadece dekorasyon için önemsediğimiz bir uygulama idi. Oysa günümüzde dekorasyonun dışında çok da önemli bir fonksiyonu söz konusudur. Yalıtım diğer ismi ile izolasyon, dış cephenin önemli fonksiyonlarından bir tanesidir. Mantolama olarak yaygın biçimde rastladığımız uygulama dış cephe ısı yalıtımı uygulamalarının en çok tercih edilenidir. Kale dış cephe mantolama fiyatları bu noktada hemen herkes için önem arz eden hususlardan bir tanesidir. Zira, mantolama farklı dansitelerde ve farklı kalite seviyelerinde gerçekleştirilebilen bir uygulamadır. Uygulamanın sonuçları seçilen materyal ve gerçekleştirilen işçilik kalitesi doğrultusunda farklılık arz edecektir. Kaliteli mantolama uygulamaları, gerek uygulamanın ömrü gerekse sağladığı fayda bakımından tercih edilmesi gereken uygulamalardır.

Kale Dış Cephe Mantolama Nedir?

Isı yalıtımı amacı ile yapılan farklı uygulamalar vardır. Binaların dış yüzeylerinden kaynaklanan ısı kayıplarını önlemek üzere yapılan ısı yalıtım uygulamasına mantolama adı verilir. Mantolama; binayı ısı yalıtım levhaları ile adeta manto gibi sarma işlemidir. Bu işlemin amacı rüzgâr, yağmur, sıcak ve soğuktan binayı korumak ve daha iyi ısınmasını sağlamaktır. Kale dış cephe mantolama uygulamaları, yüzeyden kaynaklanan ısı kayıplarını önleyerek enerjinin daha verimli kullanılmasını sağlar.

Enerji Verimliliği Nedir ?

Enerji verimliliği denilince akla ilk olarak gelen şey enerji tasarrufu olsa da aslında tam anlamı bu iki terim birbirini karşılamamaktadır. Enerji verimliliği enerjinin verimli kullanılması demektir. Şöyle ki enerjiyi verimli kullanmak akıllı kullanmak demektir. Enerji kullanılan alanlarda aklı ön plana çıkarmak ve enerji sarfiyatını azaltacak önlemler almak demektir. Binalarda yaşanan ısı kayıpları daha fazla enerji tüketimine neden olur. Enerji verimliliği çalışmaları doğrultusunda zorunlu hale gelen mantolama uygulaması daha az enerji kullanarak daha iyi ve konforlu ısınmanın yolunu açar. Bu nedenle mantolama uygulamasının temel amacı enerjiyi akıllı kullanmak ve daha az enerji kullanmaktır. Bunun sonucunda ise enerji tasarrufu yapılmış olur. Mantolama uygulamasına sadece enerji tasarrufu olarak bakmak olayı tek taraflı düşünmek demektir. Mantolama ile enerji verimli kullanılmış olur, verimli kullanmaya yönelik yapılan çalışmalar soruncunda da enerji tasarrufu yapılmış olur.

Kale Dış Cephe Mantolama Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kale dış cephe mantolama fiyatlarını etkileyen pek çok faktör vardır. Öncelikle mantolama fiyatları metrekare birim fiyatı üzerinden hesaplanır. Bunun için bina yüzeyi tüm alanları ile ölçülür ve mantolamanın kaç metrekare alana yapılacağı hesaplanır. Metrekare birim fiyatı üzerinden toplam maliyet bulunur. Maliyeti etkileyen faktörlerden birisi de hangi yalıtım levhasının kullanılacağıdır. Türkiye’de en çok kullanılan ısı yalıtım levha türleri şunlardır:
• Levha şeklindeki ısı yalıtım levhaları (EPS, XPS vb.)
• Şilte şeklindeki ısı yalıtım levhaarı (Taş yünü, cam yünü vb.)
• Yerinde köpük oluşturan ısı yalıtım levhaları (Poliüretan köpük vb.)
• Dökme ısı yalıtım levhaları (Genleştirilmiş perlit vb.)
• Blok şeklindeki ısı yalıtım levhaları (Özel tuğlalar vb.)
Isı yalıtım amacı ile kullanılacak levha türü, mantolama yapılacak alanın yüz ölçümü ve işçilik fiyatları belirlendikten sonra Kale dış cephe mantolama fiyatları netleşmiş olur.

Kale Mantolama Paket Sistem

Mevcut Kanuni uygulamalar kapsamında; mantolama zorunlu bir uygulamadır. Binaların enerji performansı yönetmeliği ile getirilen yükümlülüklerden birisi ve en önemlisi olan mantolama, yapıların enerji sarfiyatını minimum %50 oranında azaltır. Elbette bunu yapabilmek için kullanılan materyalin uygun niteliklere sahip olması ve uygulama işçiliğinin doğru gerçekleştirilmesi gerekir. Mantolama her ne kadar bina iç yüzeyinden yapılabiliyor olsa da bir dış cephe uygulaması olarak öne çıkar. Kale dış cephe mantolama fiyatları sağladığı faydalar dikkate alındığında bu dış cephe uygulamalarının en avantajlı olarak tercih edilebilir. Firmamız; kale ürünleri ile gerçekleştirilen dış cephe uygulamalarında en yüksek verimliliği vaat etmektedir. Uygulamalarımızda Sigorta ve garanti gerçekleştirirken, mantolama uygulamasının en yüksek verimlilik seviyesinde olmasını Garanti ederiz.

Kaliteli Mantolama Uygulamaları için Kale Mantolama

Kale; yıllardır sektörde yapı kimyasalları üretimi yapmakta olan, sektörün önde gelen firmalarından bir tanesidir. Bu kapsamda kaliteli mantolama uygulamaları için kale ürünleri tercih edilmeli ve uygulamalar makul fiyatlarla en yüksek verimlilik arz edebilmesi için planlanmalıdır. Biz size sunduğumuz hizmetler kapsamında, kale ürünlerini öncelikle tercih ediyor; kale dış cephe mantolama fiyatları sayesinde avantaj elde edebilmeniz sağlıyoruz. Bu noktada yapmanız gereken sadece Bize ulaşmak ve gerçekleştirilmesini istediğiniz uygulamaların keşfini takip etmektir. Uzman ekibimizle en kısa zamanda adresinize intikal edecek ve gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra size bir proje soracağız. Bu projede, tüm detaylar yer alacak ve uygulamanın bütün proses aşamaları size bildirilecektir. Hemen arayın, sizin için de nitelikli hizmetleri en kısa zamanda ve en uygun maliyetlerle sunalım.
Kale Mantolama Paket Sistem uygulama fiyatları için firmamızın ücretsiz keşif hizmetinden yararlanarak detaylı ve analizli dış cephe mantolama fiyat teklifi alabilirsiniz.