İstanbul’da ikamet ediyor ve yapınızın dış cephesinde ısı yalıtım uygulamalarının yetersiz olduğunu düşünüyorsanız İstanbul mantolama uygulamalarından bir tanesine başvurarak ısı yalıtımı konusunda harikalar yaratabilirsiniz.

Enerji verimliliği; son yıllarda ciddi manada önemsenen ve yatırım  yapılan bir alan olmuştur. Ülkemizde yeni kanun ve yönetmeliklerle ısı yalıtımının şart koşulması sonrasında mantolama gittikçe daha da önem kazanmıştır. Kale Yapı Yalıtım olarak hem enerji verimliliğinin arttırılması hem de kanuni düzenlemelere uygun yapıların inşası konusunda sizlerin en büyük destekçiniz oluyoruz. Bu anlamda İstanbul mantolama hizmetlerine başvurarak avantajlardan hemen faydalanabilirsiniz.

İstanbul Mantolama Neden Tercih Edilmelidir?

Fayda ve avantajlar konusunda üstün yönleri olan İstanbul mantolama bunun yanı sıra kullanılan malzeme kalitesi ile de ön plana çıkar. Mantolamanın başarılı ve uzun ömürlü olması için Avrupa standartlarında ürünler kullanan firmamız, uygulamasını yaptığı ürünlerin sertifikalı olmasına çok dikkat eder.

İstanbul’un hemen her bölgesinde hizmet sunarak her ihtiyacı karşılamaya çalışan Kale Yapı Yalıtım olarak malzeme kalitesi kadar işçiliğe de büyük önem veriyoruz. İşçiliğin doğru bir şekilde ortaya konmaması durumunda avantaj sağlamak bir yana dezavantajlarla karşılaşabilecek olan bireylerin hassasiyetini anlayarak hizmetlerimizi ulaştırıyoruz.

İstanbul Mantolama Uygulaması

Mantolama uygulaması öncesinde bina dış cephesinde bulunan boru, kablo ve diğer unsurlar sökülerek dış cephe çıplak hale getirilir. Çatlak ve kırık yerler tamir edilerek mantolamanın başarılı sonuçlar vermesi sağlanır. Havanın kuru olmadığı durumlarda koruyucu file veya naylon kullanılarak mantolama yapılacak  bölgenin korunması amaçlanır. Don olayının görülebileceği durumlarda mantolama uygulamasının yapılmaması tercih edilir.

İstanbul Mantolama Uygulama Aşamaları

İstanbul mantolama uygulaması sırası ile yapılan bazı aşamalardan sonra tamamlanır. Mantolama aşamaları belirli bir sıra ile yapılmak zorundadır. İstanbul mantolama uygulaması için öncelikle binanın dış yüzeyi uygulama için hazırlanmalıdır. Yüzeye yatay ve dikey terazi ipleri çekilerek yüzeydeki sapmalar tespit edilmelidir. Bu sapmalar tamir harcı ile giderilmeli ve kurumaya bırakılmalıdır.

Yüzey kir ve tozdan arındırıldıktan sonra subasman profillerinin yerleştirilmesine geçilmelidir. Seçilen ısı yalıtım levhasına uygun şekilde yerleştirilen subasman profillerinden sonra ısı yalıtım levhalarının yapıştırılmasına geçilmelidir. Isı yalıtım levhaları taraklama ve noktasal olmak üzere iki şekilde yapıştırılabilir. İstanbul mantolama ustaları yalıtım levhalarının nasıl yapışması gerektiğine yüzeyin ihtiyaçlarını tespit ederek karar verirler. Her iki yapıştırma stili de levhanın yüzeye sağlam bir şekilde yapışmasını sağlar.

Isı yalıtım levhaları yapıştırıldıktan sonra kuruması için bir süre beklenir. Bu süre sonunda dübelleme aşamasına geçilir. Dübelleme, levhaların yüzeye daha sağlam sabitlenmesi için gerekli bir uygulamadır. Dübellemede dikkat edilmesi gereken konu, çok katlı binalarda her üç katta bir dübel sayısını artırmaktır. Normal binalarda her ısı yalıtım levhası için 5 dübel yeterli olmaktadır.

Köşe profilleri, İstanbul mantolama uygulamasında kullanılan ısı yalıtım levhalarının rüzgâr, yağmur vb. iklim şartlarına bağlı olarak ayrılmasını engeller. Uygulamada pencere, kap ve duvar köşeleri için uygun profiller kullanılmalıdır. Daha sonra donatı file ve sıva aşamasına geçilir. Sıva iki kat uygulanmalıdır. Daha sonra astar ve son kat boya işlemi yapılarak İstanbul mantolama işlemi tamamlanmalıdır.

İstanbul Mantolama Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

İstanbul mantolama fiyatlarını etkileyen faktörlerin başında kullanılan malzemenin kalitesi gelmektedir. Ne kadar kaliteli yapıştırma harcı, dübel, köşe profili, astar, son kat boya ve ısı yalıtım levhası kullanılırsa maliyet o denli yüksek olur. Mantolama fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör de işçiliktir. Mantolamadan istenen sonucun alınması profesyonel işçilik ile yakından alakalıdır. Bu nedenle İstanbul mantolama fiyatları hakkında araştırma yaparken ön keşif yapmadan fiyat veren firmalar yerine binayı yerinden inceleyerek bina ihtiyaçlarına uygun çözümler sunan firmalar tercih edilmelidir.

İstanbul Mantolama Fiyatları

İstanbul’un en iyi mantolama hizmetlerinizi ayağınıza getiren Kale Yapı Yalıtım; fiyatlar konusunda sağladığı avantajlarla bireylerin enerjiye harcadığı bütçede ciddi değişimlerin ortaya çıkmasına katkı sağlar. Üstelik kullanılan malzeme kalitesinin oldukça yüksek seviyelerde olması bakım onarım noktasında da ekstra maliyetlere katlanmanızı gerektirmez.

İstanbul mantolama fiyatları konusunda pek çok olumlu yönü olan Kale Yapı Yalıtım’ın uyguladığı fiyat politikasını öğrenmek ve yapınızın mantolanması için ayırmanız gereken bütçeyi öğrenmek için hemen bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.