Isı yalıtımı, soğuk havayı ya da sıcak havanın ısıveren moleküller ve köprüleri ile birlikte evlerin veya binaların hava akımını kesmek için yapılan işlemdir. Artarak devamlı gelen faturalardan tasarrufun bir başka yolu da ısı yalıtımını sağlamaktan geçer. Bu işlem konutların daha uzun ömürlü olmasını, değerini arttırıp, konfor şartlarını sağlamak ve sağlıklı yaşam için gereken ufacık bir detaydır. Isı yalıtım malzemeleri köpük fiyatları her bireyin bütçesine ve bütçeye uygun kaliteye satılır.

Isı Yalıtımı Niçin Gereklidir?

– Kışın soğuk havayı, yazın ise sıcak havayı geçirmeyen yalıtım sistemleri ile mevsim şartları ne olursa olsun hatasız performans için, en kolay ve kalıcı çözümdür.

– Yalıtım uygulaması ile birlikte ısı ve soğukta için harcanan enerjiden %50’lik bir tasarruf sağlanacaktır. Konfor ile birlikte aşmadan ve yıpranmadan yapınızı koruyacaktır.

– Küfe ve rutubete en kesin çözüm ısı yalıtımdır. Nemle savaşarak, sağlıkla koşullarda rahat bir yaşam sürmenizi sağlayacaktır.

– Isı yalıtımı sayesinde bakım ve onarım masraflarınız azalacaktır.

– Türkiye ve Avrupa Standartlarına uygun ekolojiyi dengeleyip korumaya yardımcıdır. Doğal gaz ya da kömür gibi fosil yakıtların tüketiminin en aza inmesi, cüzdanınızın ve doğanın yararına olacaktır.

Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Isı yalıtımı için öncelikle dış cephe hazırlanmalıdır. Buradaki işlem yüzey tozda, kirden, nemden arındırılma işlemidir. Kabarıp dökülecek olan yerler tel fırça ile temizlenerek, oluşan çukurlara dolgu malzemeleri ile doldurulup tamir edilir. Ardından ısı yalıtımı köpüğü yapıştırılır.

Su basman profilinin uzun kısmına zemine paralel gelecek biçimde yerleştirilir. Düzgün bir geçiş hattı sağlanmalıdır. Çerçeve görevi görecek olan bu profil duvara yapıştırılır. Taşan harçlar temizlenir. Rüzgar, su ve buharlanmayı önlemek için dübellere işlemi ile sabitlenir. Bu sayede riskler önlenir. Isı yalıtımın üzerine iki kat sıva yapılır. Donatı filesi sıvanın içine gömülecek şekilde yerleştirilir. Ardından ikinci sıvada uygulanır. En son çimento esaslı sıva yapılır ve dekoratif kaplama yüzeye efekt katılarak yapılır. En son dış cephe boyası ile boyanır ve işlem tamamlanır. Isı yalıtım malzemeleri köpük fiyatları metre kare hesabı ile satılmaktadır.

Köpük Fiyatları

Isı yalıtımını kaliteli şekilde verim almak için satın alacağınız köpüğün kalitesi önemli unsudur. Isı yalıtım malzemeleri köpük fiyatları satın alınan her yere göre değişecektir. Fakat santimsel olarak değişkenlik gösteren köpükler de fiyatlar değişecektir. Ortalama köpük maliyeti ise 30 TL ile 200 TL arasında değişmektedir.